Diskuze

Co dělat, když se nedostanete na vysokou? Máte šest možností

I když vám nevyjdou přijímací zkoušky na vytouženou vysokou školu, nevzdávejte to. Stále můžete studovat, i když možná ne tam, kde jste chtěli. Můžete si také vylepšit jazyky nebo se rekvalifikovat. Celkem máte šest možností.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Rada sedm: Kupte delší žebřík.

0 0
možnosti

Přihlaste na Plzeňská práva, a máte to jistý.

Tam berou, a hlavně je vyštuduje každej...

(Příkladem může být Mareček Bendoj)

0 0
možnosti

D73a91v87i73d 96P25e30t76r

16. 6. 2015 5:24

Dnes se na (nějakou) VŠ dostane každý, kdo udělá maturitu. Pokud chcete jen na určitou VŠ studujte jinou a pak se snažte přestoupit.

0 0
možnosti

A24l40a21n 16Ř30e27p81k54a

15. 6. 2015 18:56

A zase ten blud, že pracák za někoho platí sociální pojištění. Platí jen zdravotní, sociální ne :-P 

A s těmi rekvalifikacemi to taky nebude tak slavné, největší nabídka je mezi tzv.zvolenými rekvalifikacemi, ale tu ÚP neschválí každému a navíc pak se jen proplatí cena kurzu ale nedostane se podpora ani proplacené cestovní náklady (to první by nevadilo, to druhé by proplatit ale měli).

1 0
možnosti

Pokud má člověk problém už s přijímačkami na státní vysokou školu a přitom se nejedná o extrémně náročný obor, je nejlepší řešení místo vysoké studovat ještě nějaký rok nějakou nástavbu či něco podobného nějakého praktického oboru. Případně zkusit nějakou takzvanou vysokou školu zaměřenou přímo na praxi, kterou dneska provozuje nějaká velká firma, třeba Škoda v Mladé Boleslavi.

V dnešním prostředí masového vysokého školství, kdy diplom doslova" vyfasuje" téměř každý, kdo na vysoké zvládne docházku,  není totiž diplom žádná výhra, pokud ten člověk je jinak v podstatě jen průměrný. Takový diplom potom nezaručuje žádnou jistotu nějakého zaměstnání a už vůbec ne kvalitního a dobře placeného. Naopak, takový člověk s +- průměrným IQ, pokud má čerstvé znalosti ze školy, na nějaké zaměstnání, i když často hůř placené, relativně snadno dosáhne. Ale nezvládne už udržovat aktuální úroveň znalostí v zaměstnání a po takových 10  až 20 letech se stává horký kandidát na nahražení čerstvým absolventem s čerstvými znalostmi a horký kandidát na dlouhodobě nezaměstnaného. Přitom mu zbude do důchodu ještě takových až 20 let, kdy musí pracovat a vydělávat. A vůbec může mít velký problém na důchod dosáhnout, protože jakožto chronicky nezaměstnaný nemusí stihnout odpracovat  a odvádět sociální odvody povinných 35 let , aby měl nárok na důchod.

0 0
možnosti

J16i31ř67í 26R11a29m64e98š

16. 6. 2015 17:30

váš případ? I schopnej dělnas má víc než vs s 20 letou praxí

0 0
možnosti