Diskuze

Dětská konta: Naučte své děti zacházet s penězi

Děti by se měly učit hospodařit s penězi už odmalička. Dobrým startem je kapesné a spoření do prasátka. Malým školákům pak můžete založit dětské konto. Se správným výběrem z nabídky na trhu poradí Dagmar Prajzlerová a Alena Středová ze společnosti Partners.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tak dětem je hlavně třeba vysvětlit, CO to jsou peníze. Zakončit to závěrem, že to, co se dnes za peníze vydává, nejsou peníze, nýbrž pouhý toaletní papír.

Nedávno jsem už dokonce narazil na výrobek, který to popisuje - toaletní papír s potiskem českých tuším že pětitisícovek. Moudrý výrobce :-).

0 0
možnosti

Jestli je nějaké dítě, které vám říká tati, tak je chudák. A pokud je či bude dostatečně inteligentní, stydí se za vás a vaše hospodské názory.

2 0
možnosti

J45o64s56e18f 22K18r30a43l

5. 8. 2015 0:58

konto Slůně je od 50tis.kč úročeno 0,02%pa v textu je uvedeno 0,01%pa to jen pro pořádek, jinak ta setinka rozdílu je o ničem ;-D

0 0
možnosti

Dětská konta nezakládat!

Jakmile dětem dáte oficiálně majetek, hrozí, že nějaký sociální inženýr hájící "práva dětí", který ví samozřejmě lépe než Vaše dítě i než Vy, jak by mělo dítě s penězmi nakládat, ty peníze prostě zmrazí. Přímo tady na idnes o tom byl článek ohledně stavebního spoření:

http://finance.idnes.cz/vypoved-stavebniho-sporeni-pro-dite-dvj-/sporeni.aspx?c=A150428_104154_sporeni_sov

0 0
možnosti

Když tomu nerozumíte, tak se raději nevyjadřujte. Stavebko a běžný účet je celkem rozdíl.

S tím běžným účtem totiž může disponovat dítě, takže i kdyby vám, jako zákonnému zástupci, zakázali s ním disponovat, tak dítě se k těm penězům dostane samo, například pomocí té karty, kterou k tomu účtu může mít.

0 0
možnosti

ať si ze všech svých peněz vždy třetinu odloží... já tedy nevím, jak to chodí dneska, ale pokud jsem já dostal nějakou tu dvaceti- či padásatikorunu např. za vysvědčení či k narozeninám, dal jsem si to do pokladničky celé... a bavilo mě sem tam si pokladničku vysypat a spočítat si, kolik tam mám :-) nějaký účet by mě asi nebavil...

3 0
možnosti

Presne takhle jsem to mel take ;) Kdyz ty penize ma to decko u sebe a muze si je "pocitat" tak mu podle me to sporeni dava smysl. Jako malemu neverim ze by me davalo moc smysl bezet k bankomatu pokazde kdyz bych se chtel na ne podivat a tam navic videt jen nejake cislo.

1 0
možnosti

Moje děti se velmi poučili - měly založenou vkladní knížku ještě za socialismu, pak se vše změnilo. Po 10Kč a pod. částkách  si naspořili asi 450 Kč. Když si to chtěli vybrat a zrušit knížku, tak jim ČS naúčtovala 500Kč za zrušení knížky. A od té doby ví, že lidem jako jsou finančníci se nedá v ČR věřit ani dobrý den.Rv

1 0
možnosti

Nooo. Ono kdyz si nekdo chce "setrit" "po 10Kc" a zalozi si na to vkladni knizku tak to nebude problem u "financniku" ale nekde jinde. Pokud Vam teda poradce primo neporadil ze setrit si po 10 Kc je super napad.

Ja jsem si shodou okolnosti pred par lety vybral zapomenutou vkladni knizku a tech cca 100.000,- se celkem hodilo ;)

0 0
možnosti

Jasně, založte dětem konto. Jak dlouho bude trvat, než vám zakážou vybrat z něj peníze? Nó, můžete jít žadonit ke svěřeneckému soudu. ;-D

1 1
možnosti

Vám možná zakážou vybrat z něj peníze, ale nezakážou to tomu dítěti. Nebo myslíte, že mu daljí od 8 let věku kartu, ale použít ji smí až v osmnácti?

0 0
možnosti

Ale jo, dává to smysl. Spíš ale jako záloha. Kdyby dítěti někdy omylem došly peníze nebo tak něco, může si vybrat. Třeba když ztratí drobné a nemá pak na autobus (synovci se to stalo zrovna nedávno). Jinak si ale myslím, že karta dává smysl až v pozdějším věku. Já ji třeba dostal do prváku na střední školu, a bohatě to stačilo...

0 0
možnosti

Me zase na stredni bohate stacila hotovost. A i kdyz a VS jsem mel ucet a kartu tak bez ni bych se klidne obesel. Nechapu tuhle modu detem v prvni tride porizovat mobilni telefony (co kdyby potreboval volat) kreditni karty (co kdyby potreboval na autobus) atd. atd.

Ja jsem v 10ti chodil do skauta a ucil se jak se o sebe postarat bez nutnosti vlastnit mobil, kreditni kartu a kdo vi co. Dnesni 10lete deti mozna umi mobilem hacknou spatne zabezpecenou wifi a treba i vedi co je to RPSN a p.a. ale bojim se az budou vetsi a vypadne na 2 dny elektrina tak polovina umre a druha bude pobihat v panice.

2 0
možnosti

ty dámy jsou odbornice na slovo vzaté. Pokud nejsou smyšlené kvůli reklamě, tak je žeňte .... (víte jakým krokem od vašeho domu). Tyt účty jsou pouze tahem banky pro navázání nových vazalů. Pokud by jste chtěli děti naučit opravdu hospodařit s penězi, tak jim také musíte umožnit s nimi disponovat v plném rozsahu. Takže se ne jen dívat na nějaké čísílko v bance, kam babičky posílají penízky, ale také to dítě musí být schopno z nich zaplatit kredit na mobil, obědy ve škole, kroužek atd. Tím se učí hospodařit a pokud to rozfofruje, tak už mu nezbyde na kredit a bude si muset půjčit. V deseti... jedenácti letech už to dítě nemá s takovou transakcí problém a velmi rychle se učí. Bohužel vám banky toto neumožní. Takže pokud chcete něco dítě naučit, vytvořte si doma vlastní virtuální banku.

1 0
možnosti

Proč? Na účet mu mohou jít čistě jeho peníze, se kterými si může dělat, co chce.

0 0
možnosti

Ja bych byl v tomhle opatrny. Preci jenom k penezum si musi kazdy najit nejaky "zdravy" vztah. Bal bych se ze pokud uz od mala budou penize pro nekoho jen virtualni cislo na obrazovce bankomatu muze to ztizit v dospelosti hledani jeho vztahu k nim.

5 0
možnosti

Osobně si myslím, že práce s účtem, potažmo kartou, je naopak výchovnější, než práce s hotovostí. Právě to virtuálno donutí člověka více přemýšlet.

Dát dítěti kartu s tím, že může utratit tisícovku měsíčně, ale zároveň "mít možnost utratit násobně víc"  je výchovný tlak. Když dáte dítěti tisícovku, ono ji utratí. Pak nic nemá, takže nemá co utrácet a nemusí si tedy odříkat.

2 0
možnosti