Diskuze

Nepřeplácejte zaměstnance. Raději si s nimi povídejte, radí psycholog

Výše platu je základní motivační složkou naší práce. Co se ale stane, když je mzda příliš vysoká? Nad tím, co je v takovém případě motivací, se zamýšlí psycholog Tomáš Morávek.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tak teď nás s šéfem čekají pohovory tak už vím co mu řeknu. Pokud mi nepřidá, tak si místo práce budeme povídat :)

0 0
možnosti

Ten článek je pěkná ptákovina. Nedovedu si představit kolektiv kde je  desetinásobek průměrné mzdy, to si asi autor vymyslel. Pokud vezmeme za fakt, že hranice motivace je 120 tis. Kč tak většina politiků, ministrů a soudců  je za touto hranicí a dle toho jejich práce tak vypadá. Ve svém širokém okolí znám mnoho lidí kteří by byli radostí bez sebe kdyby měli alespoň ten průměr

3 0
možnosti

Podle mě problém českých firem je právě v té neschopnosti chovat se k zaměstnancům dobře a ocenit jejich práci nejen penězi, ale i jinak. Kolegové z Německa nebo Anglie to někdy ani nechápou, když jim řeknu různé věci, které se u nás dějí a to je jedna společnost, která by měla mít stejné standarty ve všech pobočkách. No a peníze neřeší ten, kdo jich má dost a ví, že je tak dobrý, že je dostane kdekoliv jinde a ta hranice je u každého jiná, někomu stačí 20 tisíc a někomu nestačí 100 000.

3 0
možnosti

Já vidím spíš problém českých firem v tom, že hodně z nich má jako hlavní činnost výrobu komponent, hlavně pro Němce. Komponenty jsou dneska komodity, protože díky komunikaci po internetu, vypracované logistice a propracovanému systému norem jakosti je možné prakticky ze dne na den nahradit jednoho dodavatele těch komponent jiným třeba úplně na jiném konci světa. My akorát máme drobnou výhodu, že jsme geograficky hned vedlě Německa, ale jinak vyhraje  a dodává ten, kdo nabídne nejnižší cenu.

Taková fabrika, aby si tu výrobu udržela, pak musí držet úplně všechny zaměstnance na co nejnižších možných platech v regionu, jinak prostě za tu nejnižší cenu nedokáže vyrábět.

Já si myslím, že spousta firem drží tu nízkou cenu svých výrobků i tam, kde je prostor si za ně říct cenu vyšší a z ní potom zaplatit rozumné platy techniků i dělníků.

1 0
možnosti

Přečetl jsem si to a vypadá to, že autor tento závěr učinil na základě několika málo odpovědí v jakémsi průzkumu, kde navíc část odpovědí byla ve stylu "práce mě nebaví, ale odejít nemůžu, protože bych jinde nedostal tolik"....a teď zbystřete "peněz"!!!;-) Takže na penězích sice nezáleží, ale zjevně jen za předpokladu, že jich budu mít stále aspoň tolik, co doteď (rovná se hodně)..;-D

2 0
možnosti

jaká je definice dobré výše příjmu?? v jaké fázi života?? nebudu chtít definici našich dětí, jsme sami manželé,, máme dům, který je nadměrečný, bazén, v kterém se nikdo nekoupe, saunu, která nebyla 5 let spuštěna, auta, která stojí v garáži, chalupu, která stojí víc, než domácí dům. jactu v poplatném přístavu, co pár let nevyplula, co ani nemůže, neb nemá nějakou erární klapku, proč vlastně člověk něco vlastní??, už pár let koukám po minimalismu.... a tam si vystačím s 1/10 příjmů a jsem OK.

0 0
možnosti

Pan psycholog potřebuje psychiatra a plat 13 000,- Kč.

3 1
možnosti

Více práce, méně peněz !

1 0
možnosti

největší pořážkou člověka je mamon, na to chcééé;-Dpne;-D

0 0
možnosti

Nevím jak se u nás dá mluvit o přesycení penězi. U nás je opačný problém, a kdyby se průměrná mzda zvýšila dvakrát, třikrát, tak by stále neměla efekt plného břicha. Nicméně chápat zaměstnance jako lidi se svými i nefinančními potřebami je v ČR naprosto jasný a záměrně přehlížený problém. Protože zaměstnavatelé rýžují na všem, i na vlastních zaměstnacích redukovaných jenom na pouhé číslo , které třeba vyždímat. Po upotřebení, nebo těsně před je třeba se jich zbavit, aby nemuseli mít zbytečné náklady s recyklací.

8 0
možnosti

Soudruh psycholog Morávek je mimo. Realita - strojař - ústecko - prům plat kolem 25000 brutto (a to je politiky a UP masírováno nedostatkem strojařů. Tedy trh zde nefunguje-poptávka vs nabídka...

5 0
možnosti