Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Bez rodičů bychom skončili pod mostem, říkají absolventi s diplomem

Úspěšně ukončili vysokou školu, ale to ještě neznamená, že mají o práci postaráno. Desítky, někdy i stovky rozeslaných životopisů, zdlouhavé pohovory nebo nízká mzda, s tím vším musí vysokoškoláci do budoucna počítat. Nejhůře jsou na tom učitelé a ekonomové.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Když volí obory jednoduché pro studium, nemohou se divit že pak nenajdou práci. Trh je přesycen nejen ekonomy.

0 0
možnosti

J63i50ř56í 80H69o70r18á12k

22. 10. 2015 2:14

Všichni absolventi ekonomické a filozofické fakulty mohou okamžitě mohou nastoupit do supermarketů na doplňování zboží v lepším případě za pokladnu. To je v pořádku vždyť jste tleskali tomuto režimu jakou máte svobodu a jak roztočíte zeměkouli. Tak točte.

0 0
možnosti

Zatímco za minulého režimu by se uměle zaměstnali, ale na jejich příjem by vidělával někdo jiný. Stát není zaopatřovací ústav. Je to na každém, případně na rodičích, aby zvážil dopady ať pozitivní nebo negativní.

0 0
možnosti

A není žádným šokem, že jsou nejmíň zaměstnání zrovna absolventi natolik přecpaných škol, jako je ekonomka nebo pajdák. Bodejť ne, vezmou tam taky vlastně každého. Když já vidím, co se pohybuje před pedagogickou fakultou, skoro si říkám, že si budu vlastní děti učit sám...

0 0
možnosti

Nerealistické představy mladých již při výběru školy, nerealistické požadavky při hledání práce. Kdyby se ten ekonom z Ostravy šel rovnou učit zahradníkem nebo natěračem tak by ušetřil pár let studia a dnes mohl vykonávat práci se kterou by byl spokojen a nemusel by parazitovat na rodičích. Jenže ani ti jeho rodiče asi nejsou moc chytří asi z něj již viděli ministra financí celé EU nebo alespoň finančního ředitele nějaké firmy. Pracoval jsem v několika zahraničních firmách a je obvyklé, že při počtu zaměstnanců 350 je jeden finanční ředitel,  tři až pět  lidí  lidé na účtárně (včetně  mzdové účetní) a zbytek jsou lidé pracující přímo pro výrobu jako technici (technolog, konstruktér, kontrolor kvality)   nebo kalkulanti (ti ale musí znát výrobu moc dobře) a pak jsou mistři ve výrobě a tím se výčet cca 50 techniků/úředníků uzavírá a zbytek lidí jsou manuálně pracující ve výrobě. A tomu by měl odpovídat i poměr studentů na školách, jinak školy budou dál a dál plodit frustrované absolventy a pobírače sociálních dávek. To se ale těžko vysvětluje lidem ve vládě a parlamentu když nikdy v životě v žádné firmě nepracovali a firmy znají jen z oficiálních návštěv kde hlavním programem je raut

0 0
možnosti

Dokud nebudou slušné platy i na úrovních dělníků, tak se spousta studentů, bude dál tlačit na VŠ, i když je malá pravděpodobnost, že se dostanou na dobře placené místo. Máme tady převážně výrobní podniky a v těch si teplá místečka pohlídají většinou známí a příbuzní nebo max zaměstnanci na nižší úrovni vedení. A nemluvě o tom, že takových míst je poměrně málo, dělnických (málo placených tuďíž neatraktivních) je daleko více.

1 0
možnosti

P86e12t44r 39S11k22o42k21a43n

18. 10. 2015 15:16

Myslim ze to je spatne postavne - Otazka by mela byt z ceho budou firmy plne ekonomu a pravniku ve vysledku zit ?  Z mych zkusenosti dobry remeslnik ktery dela kvalitna a na sebe si dnes vydela podstatne vice nez absolventi VSE.

2 0
možnosti

K56a25r39e55l 73F17r13i93t22z

18. 10. 2015 17:32

Problém je v tom pane Skokane, že ten řemeslník musí vydělat na sebe a pak i na ty ekonomy, právníky, státní zaměstnance a další nemakačenka. Proto se na řemeslo nikdo netlačí....:-/

5 0
možnosti

Holt všude na světě paltí, že pod jedním Ing musí pracovat několik středoškoláků a několik desítek vyučených. Tady vzniklo po revoluci mnoho soukr. škol ať už SŠ nebo VŠ a učiliště zela prázdnotou. A důsledek se za několik let dostavil...Firmy hledají obráběče kovů, stavební řemesla zastupují lidé z východu a naši mladí vyokoškoláci marně hledají práci ředitelů, manažerů s nástupem 30.čistého, +auto, noťas , mobil... No tak buď si udělají rekvalifikaci na seřizovače NC strojů, soustružníky, tesaře..atd nebo budou dělat za nejisté provize naháněče duší pro energetické společnosti nebo finanční poradce...až zjistí, že to nikam nevede...

4 0
možnosti

Jinak píšu z praxe...zaměstávávám špičkového obkladače(VŠ ekonom), bagristu(bývalý stedoškolský učitel s VŠ) , mají vše , co výše popisuji, kromě noťasu.

2 0
možnosti

3904 učitelů na úřadu práce, září 2015.

Kolik že je na školách učitelů bez potřebného vzdělání, kteří dostali několikátou výjimku a nejméně 10 let už promrhali místo doplnění VŠ ? (k 1.1.2015 to bylo skoro 2000 nesplňujících žádnou podmínku) A kolik je těch co zvolili soukromou univerzitu, zjevně rozdávačku titulů a teď jim stát hledá jiné studijní místo (740 )? A kolik je učitelů - důchodců (cca 2500).

Ta (ne)rovnice má řešení.

6 0
možnosti

Protože každý rozumný člověk pochopí, že učitel s 20letou praxí nepotřebuje doplňovat ,,papírově" vzdělání. A osobně budu radši, když budou učit tito učitelé místo VŠ pseudoučitelů, kteří odchodili pajdak jenom proto, že se před tím nedoatali na práva, medicínu nebo fildu..

7 3
možnosti

Mohu pana Halbrštáta ubezpečit, že mladí učitele by učili velmi rádi. Bohužel jim to neumožňují plném kabinety kolegů často důchodového věku.

4 0
možnosti

Ono by je to nadšení po roce přešlo.

2 0
možnosti

Co je potřeba:

1) Určitě vykopat z tepla kanceláře pitomce typu Halbrštát, dát jim do ruky krumpáč a poslat je makat.

2) Super, nyní bychom mohli mít k dispozici lidi, kteří nejsou líní přemýšlet.

3) Zamyslet se, jestli opravdu jediné, co popisuje složitou osobnost člověka, jeho motivace atd. je:

a) Škola

b) Praxe

Jinak žije ve vakuu.

Pak by se mohla situace zlepšit. Dostanou šanci šikovní lidé, kteří podlehli státnímu vzdělávacímu systému, který produkuje omyl za omylem a prostě se při výběru studijního oboru spletli. Začnou konkurovat lidem, kteří mají pro svou práci "přesně ušitý" studijní obor a praxi, ale jsou to povaleči, možná je ta práce vlastně ani nebaví.

1 0
možnosti
  • Nejčtenější

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Spoření v eurech se v bankách vylepšilo. Víme, kdo má nejvyšší úrok

24. dubna 2024

Premium Mít doma v šuplíku eura nedává velký smysl. Zvlášť když jde o větší částku. A nedává ani smysl...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Fenomén Koh-i-noor. Žlutá tužka z Budějovic píše svůj příběh už 135 let

20. dubna 2024

Nebýt Elisabeth Hardtmuthové, která už nechtěla prát manželovy košile ušmudlané od uhlu, Koh-i-noor...

Vzdělání nestačí. O profesní kariéře často rozhodují měkké dovednosti

22. dubna 2024

Pracovní trh se dynamicky vyvíjí a neustále přináší nové výzvy. Zaměstnavatelé v dnešní době...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

SVJ si bude brát úvěr na opravu balkónů. Musím platit, i když balkon nemám?

25. dubna 2024

Výhodou bytu ve vlastnictví je, že ho můžete kdykoli prodat, pronajmout či rekonstruovat, aniž...

Češi stále proudí do IT rekvalifikací. Chtějí do stabilního oboru s vysokými platy

25. dubna 2024

Podle dat ČSÚ za 4. čtvrtletí 2023 byla v IT pracovních pozicích jedna z nejvyšších průměrných...

SVJ si bude brát úvěr na opravu balkónů. Musím platit, i když balkon nemám?

25. dubna 2024

Výhodou bytu ve vlastnictví je, že ho můžete kdykoli prodat, pronajmout či rekonstruovat, aniž...

Expert: Úroky na „spořácích“ nejspíš letos klesnou na tři procenta

25. dubna 2024

Inflace se z loňských 10,7 procenta letos dostala na dvě procenta a očekává se, že centrální banka...

Spoření v eurech se v bankách vylepšilo. Víme, kdo má nejvyšší úrok

24. dubna 2024

Premium Mít doma v šuplíku eura nedává velký smysl. Zvlášť když jde o větší částku. A nedává ani smysl...