Diskuze

Pět otázek, na které se při pohovoru špatně odpovídá. Jak je zvládnout?

Na pohovoru se s nimi setká snad každý uchazeč. Otázky, na které se lidem většinou těžko odpovídá, jsou oblíbenou součástí přijímacího řízení. A platí to jak pro pozici recepční, tak pro pozici bankéře. Personalista a psycholožka radí, jak na těchto pět klíčových dotazů reagovat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JN

J84a97n 32N88o38v55á73k

3. 12. 2015 0:57

Teď jsme odhalili tajemství personalistů. Musíme snížit počty personalistů ve firmách, protože pouze plýtvají naše peníze, Pohovory od teď vede sekretářka Miluška a dostává novou funkci manažerka HR oddělení. :-) Myslím, že bude mít daleko záludnější otázky, na které ani zkušený personalista nebude umět odpovědět. Ostatní personalisté ať se hlásí na rekvalifikaci - truhlář, pekař, cukrářka, servírka a sekrterářka ať jsou k něčemu užiteční.

0 0
možnosti
PN

Dobrý personalista především nemá zapotřebí se na tyto hloupé dotazy ptát. Dobrý personalista si s vámi popovídá tak, že budete mít pocit, že jste si povídali úplně normálně jako u šálku čaje, a až zpětně, když si takový rozhovor v hlavě promítnete, tak si uvědomíte, že získal všechny odpovědi, na které se lze zeptat takto učebnicovými otázkami.

1 0
možnosti
ZH

Taky jsem absolvoval několik pohovorů ale nejvíc mě rozesmála personalistka v Makru která hystericky reagovala na odpověď značek jejich vlastních výrobků a mou neznalost. Doma jsem vytáhl účetnictví, zkontroloval faktury z Makra poté zkontroloval profil dané personalistky na LinkedIn a zjistil že když já nakupoval ty "neexistující" výrobky do vlastních provozoven tak slečně bylo 15 let a takový lidé obecně se pokládají za největší odborníky :-D

3 0
možnosti
DP

D24a23v80i49d 70P22e66t93r

26. 11. 2015 19:02

Jsem rád, že podobné velmi hloupé otázky většinou velmi hloupých personalistů (většinou, opravdu nezná nic o vlastním podniku a pro jakou práci toho člověka potřebují). Čím hloupější (či lépe neznalý) personalista, tím víc takových otázek,které nic neřeknou o schopnostech člověka.

Když někdy někoho vybírám  (naštěstí ne pro sebe, ale pro pracoviště spolupracující s VŠ),

VYHRADÍM SI NA TO DOST ČASU!!!! (vždyť s tím člověkem budu možná spolupracovat mnoho let).

 A ZJIŠŤUJI:

1) Co dosud dělal? (jaká je je jeho dosavadní práce, pokud s tím souhlasí, tak se na něj informuji).

2) Pokud je to student, nebo absolvent, tak co dělal jako student (např. i studentské brigády, které vůbec nesouvisí s oborem, ale Vím, že ví jak to chodí v dělnických profesích).

3) Pokud uvádí znalost nějakého programu, kterou jsme (..)  požadovali (tak se podívám na nějaké jeho práce z tohoto oboru, spíše  to i budoucích dobrých  "LIDÍ" nebývá nic moc, ale měli by si toho být vědomi).

Mladí  a absolventi většinou nejsou moc schopni jednat s lidmi, někteří přehnaně vysokým sebevědomím maskují neznalosti, jiní zase neví, že by měli pozdravit, či nemluvit s rukou  (někdy oběma v kapse)..atd., ale tyto věci se časem naučí. Hlavně chci, aby byli schopni se naučit to s čím budou pracovat. Je třeba si vybírat, tak 2 až tři roky předtím, než bude daný člověk opravdu potřebný.

1 0
možnosti
DP

D69a69v11i35d 20P55e57t31r

29. 11. 2015 8:06

A hlavně i kodmítnutým uchazečům se chovám co nejslušněji.

1 0
možnosti
DM

Je to zbytečné ,já tvrdím že personalisté se při výběru řídí stylem ,rozdělím CV na 2 přibližně stejné hromádky-jednu z nich smetu do koše, ve firmě nechci smolaře.

CV čtu 15 vteřin ,omáčku si nechte.

Vybírám nikoliv dle zkušeností, ale podle ksichtu.

Věřte nebo ne,ono to v reálu nebude diametrálně odlišné...

1 0
možnosti
PS

CHYBA!!!

Základní otázkou je

"PROČ BYCH MĚL PRACOVAT ZROVNA U VÁS??"

a číslem dvě je:

"CO VÍC MI MŮŽETE NABÍDNOUT NEŽ NABÍZÍ VAŠE KONKURENCE??"

Pokud se necháte vmanipulovat do otázek popisovaných v článku, tak je všechno špatně a jděte hned někam jinam - podobně s vámi budou zacházet když k nim pak nastoupíte nikdy pro ty lidi nebudete plnohodnotný spolupracovník.

(vím, mě se to lehce říká, ale věřte že u takovéhohle zaměstnavatele kariéru neuděláte)

0 0
možnosti
JK

Jo jo, raději budu pět klet na pracáku, než abych dělal ve firmě, kde si mě neváží;-)

0 0
možnosti
VN

Otázka...proč chcete u nás pracovat ? V jedné velké firmě vybral personalista  ve spolupráci s koordinátorem jednu uchazečku , která dostala smlouvu a nastoupila do zaměstnání. V tomto úseku to funguje tak , že hlavní šéf (který do výběru svých podřízených nijak nezasahuje) si občas nově nastupující nechá zavolat na krátký "rozhovor". Tak si také zavolal tuto novou zaměstnankyni. A položil ji otázku. Proč u nás pracujete ? A dostal odpověď . Protože mne u konkurence vyhodili...

0 0
možnosti
MV

u otázky na plat je dobrý si dát rozptyl a trochu vyšší než jste ochotni akceptovat a nabídka mě nikdy nepodlezla spodní hranici...spíš byla někde mezi

0 0
možnosti
LN

L75u18k64a25s 25N74e69m98e13c

25. 11. 2015 8:52

Demence, demence, demence ... k pohovoru si neco krasneho vymyslete, at jsou personaliti stastni. Lzi a lzi a lzi ...

1 0
možnosti
VB

Personalista, který se ptá kandidáta na jeho nedostatky je hlupák a ztrácí čas. Má tyto nedostatky odhadnout ze životopisu, nebo mu mají být zřejmé z průběhu interview s kandidátem. Každý uchazeč se totiž stylizuje a sdělí tedy na tuto otázku cokoliv.

Pokud je náš klient natolik neinteligentní, že se dle nějaké nesmyslné brožury ptá presentovaného kandidáta na jeho nedostatky, radíme kandidátovi  samozřejmě, aby o sobě sdělil nějaký klad, který bude vydávat za zápor. Tedy na příklad že  nedosáhne klidu, dokud problém nevyřeší atd.

Vaclav Baloun, 12 let spolumajitel jedné ze tří největších světových skupin Executive Search v USA.

8 0
možnosti