Diskuze

Smutní padesátníci berou úřady práce útokem. Lze jim pomoci?

Situace padesátníků na pracovním trhu je čím dál svízelnější. Každoročně zavítají na úřady práce desítky tisíc zkušených lidí, kteří chtějí pracovat, ale nemohou. Zaměstnavatelé totiž upřednostňují mladší pracovníky. Nad problémem se zamýšlí headhunter Jozef Papp.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

J55i76ř21í 40S86u73c15h31ý

12. 3. 2016 23:10

Tenhle trend je opravdu raritou ČR. Když jsou padesátníci výkonní v Německu a dalších zemích, tak nechápu proč nemůžou být v ČR. Oni ti třicátníci a čtyřicátníci, co dnes ty starší vyhazují, taky stárnou....třeba jim to jednou dojde, že jsou vlastně proti sobě;-D;-D

1 0
možnosti
JN

J25a75n 60N33o75v53á27k

19. 2. 2016 15:55

Ale ne všichni padesátníci jsou jazykově vzdělaní, počítače ovládající profesionálové. Kopa z nich to už chce jen doklepat do důchodu. Chtějí jednodušší kancelářskou práci a zároveň se bojí myši. Často jsou pomalejší a přesto jim firmy musí platit stejně jako ostatním.

A teď mě sežerte :-P.

0 1
možnosti
LP

Ony i padesatnice maji tendyz problém. Děti ještě na studiích tj bez výdělku a rodiče už potřebují výraznou pomoc, v tom lepším případě jen s domácností

2 0
možnosti
LK

Jak to tak čtu, tak jediným rozumným řešením je zrušení HR a je po problému.

1 0
možnosti
RP

Vytvořil jsem na Linkedinu skupinu určenou pro nezaměstnané 50+ a ty, co se tou problematikou chtějí zabývat. Kdo na Linkedinu máte profil, můžete se tam přihlásit.

Nevím, co z toho vyleze a jak to dopadne, ale každopádně považuji za mnohem lepší variantu se ozývat a dát najevo svůj názor než jen pasívně poslouchat tu propagandu o bezbřehém nedostatku technicky vzdělaných lidí a nedělat nic.

Webová adresa je tady:

https://www.linkedin.com/grps/ASDF-Nezam%C4%9Bstnan%C3%AD-unemployed-50-%C4%8Cechy-8462170/about?

První webová stránka skupiny by se měla zobrazit všem, kdo na ten odkaz kliknou včetně těch, co linkedin nemají.

3 0
možnosti
DK

Jenom Morava a Slezsko?

0 0
možnosti
JM

J90i94ř67í 45M37a96c50e26k

11. 1. 2016 7:41

Možná by bylo dobré přinést portrét nějakého konkrétního 25letého blbečka-personalisty, který věcmi popsanými v článku opovrhuje.

2 0
možnosti
MN

Článek samý kondicionál - měl by, měli by, mohli by,..... A když jsem před nějakými roky sháněla přes agenturu zaměstannce pro nějaké speciální profese, těžko sehnatelní na trhu práce, slyšela jsem (GRAFTON) - "Nad 50 let nemá cenu posílat na pohovor, že?!" Slečna se velmi divila, že jsem si o tyhle profily řekla a mezi nimi vybrala,

1 0
možnosti
DK

Možná by pomohlo nějak legislativně povolit různé výpomocné práce tak na 5-8 tis. měsíčně, kde by byl nesmysl kvůli tomu dělat živnost. Po povinných obvodech by nezbylo ani na základní potřeby. Ne práce "na černo", ale různé konzultace, drobné služby a tak.

0 0
možnosti
RP

To už můžete rovnou okopírovat minijobs z Německa, pokud se povede překonat odpor našich odborářů. Právě těch několik miliónů lidí, kteří se v Německu živí minijobs, tam vytváří příznivou statistiku nezaměstnanosti.

Ale jako lepší vidím rozšířit u nás praktiky využívání částečných úvazků. To se mně zdá jako jistější cesta nezaměstnaných k plné práci.

Povolit všelijaké výpomocné práce ve zvláštním režimu typu minijobs bude znamenat, že spousta nezaměstnaných v takových pracích "uvázne" a už se k běžnému zaměstnání nedostane. Což bude potom problém ve stáří, protože aspoň co vím já, lidi pracující v režimu minijobs v Německu sice nepobírají žádné dávky od státu, ale zároveň neodvádějí sociální pojištění.

0 0
možnosti
JP

J59i30ř11í 21P59u61d28i57l

10. 1. 2016 22:38

+50, je velkou chybou, že úřady práce platí zaměstnavateli část mzdy. Další věcí je , že se nebudeme zabývat kanclářskejma. Manuálně pracující + 50 jsou většinou nuceni brát mizerně placenou práci, každej zaměstnavatel nejen je chce oškubat co to dá a co vydrží. Jelikož je pracovních příležitostí pro tuto skupinu málo, většinou berou co je a za co je to.... Je přeci lepší mít někoho+ 30 co má hypotéku a drží hubu, než +50,který je zabezpečen a může remcat.Proto odchod do důchodu déle než cca v 60 je kontraproduktivní pro stát.A pokud si myslíte že je to blbost, tak by bylo lepší v šedesáti si vzít pilulku a navždy usout.....Ale kdo by hlídal vnoučata ?? Aha, ty študovaní + 25 !!!!!

2 0
možnosti
RP

Je velice dobře, že aspoň takhle stát sebere nějaké peníze firmám, které nechtějí kvůli hloupým přerdsudkům a lenosti zaměstnávat 50+ a věnuje je touto formou firmám, které se lidi 50+ zaměstnávat nebojí, vědí, jak na to am umí s takovými lidmi ve věku 50+ pracovat.

Lepší by přirozeně bylo, kdyby firmy zaměstnávaly lidi 50 přímo, bez podpor, to ale nejspíš není reálné, bo to od kindermanažmentu jednostranně zaměřeného na práci s mladými a s absolventy v těchto firmách nemůžeme chtít.

0 0
možnosti
AV

A46n93n56a 17V16e88s96e22l46á

10. 1. 2016 20:06

Mám v okolí velké množství kamarádek kolem 45 a více a nemůžou sehnat práci . Jsou chytré , pracovité a loajální. Jedinou práci na kterou se dostanou je místo prodavačky ( OBI, Bauhaus , LIdl ... ) nebo místo uklízečky.

1 0
možnosti
PS

Cosi dělají špatně. A nejen ony:

Hledání zájemců o práci:

https://portal.mpsv.cz/sz/zamest/hledejinz

Pro hledání je k dispozici 1 185 nabídek práce.

Zadání informací o nabídce práce

https://portal.mpsv.cz/sz/obcane/inzerat

"Za nekolidující zaměstnání se považuje činnost na základě pracovního nebo služebního poměru, pokud měsíční výdělek nepřesáhne polovinu minimální mzdy, nebo činnost na základě dohody o pracovní činnosti nebo dohody o provedení práce, pokud měsíční odměna nebo odměna připadající na 1 měsíc za období, za které přísluší, nepřesáhne polovinu minimální mzdy,"

https://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Jestli mezi kamarádkami máte například mzdovou účetní, která už nepobírá podporu v nezaměstnanosti (vyčerpala), sejděte se, dejte hlavy dohromady.... Spousta podnikatelů (například občas já) shání příležitostné drobné práce, například charakteru grafiky, textu, překlady do různých jazyků, korektury,...

0 1
možnosti