Diskuze

To je proti pravidlům, šéfe! Co dělat, když si firma dělá, co chce

Nemá se to, ale dělá se to. Zaměstnanci si mnohdy stěžují, že některé firmy berou zákoník práce jen jako doporučení. Jak se bránit nezákonným praktikám?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

"Jsou odvětví, jako například bankovní sektor, pojišťovnictví a farmaceutický průmysl, ve kterých je striktně postihováno i nečestné jednání." Nejsou právě tohle odvětví, kde je nečestné jednání běžnou praxí?

2 0
možnosti

PS.Stát by měl třeba u prescasu vymezit co je to výjimečná situace.Pokud nebudete mít v kolektivní smlouvě napsáno co jsou pro firmu výjimečně události a co ne,tak firma bude vždy tvrdit,že zrovna teď tenhle přesčas je výjimečný.

5 0
možnosti

Podle pana odborníka na pracovni právo když zaměstnanec zjistí,že firma dělá něco nezákonného či záměrně lze,tak se nejdříve obraťte na vedení firmy.A co když zaměstnavatel dělá právě tyto věci na popud vedení,tak co pak pane odborníků?Praxe je úplně jiná ez nějaký zakonik

2 1
možnosti

J49a77n 69Š97l97é32g40l

13. 6. 2016 16:13

Jednání zaměstnavatelů se odvíjí na jaké pozici se dotyčný člověk nachází, pokud je snadno nahraditelný tak jsou si toho vědomi, ale jakmile se jedná o odborníka tak s ním jednají v rukavičkách :-/

3 1
možnosti

nechápu, za co to mínus. P. Šlégl nehodnotil, jestli je to tak správně či není, pouze popsal holý fakt.

2 0
možnosti

Nejčastějším benefitem je práce přesčas zdarma

13 0
možnosti

pokud se necháte...

0 2
možnosti

Toto je stále stejná básnička. Všude plno rad jak na to, ale nikdo s tím nic dělat nebude. Stále je vidět, jak prodavačky, servírky, dnes i sestřičky dělají zcela běžně denně i 16 hodin. Pokud se někdo ozve, že má víc přesčasů než je povoleno, tak je mu nabídnut odchod ze zaměstnání. Viděl jsem osobně prodavačku v jednom hypersuper krámu, která dělala denně víc jak 4 hodiny přesčasu. Na konci měsíce když dostala výplatní pásku, tak tam bylo odpracováno přesně tak jak by mělo být na 8mi hodinové směně. Když se zeptala kde má ty přesčasy, tak jí bylo odpovězeno, že tam taky dělat nemusí. Toto je ten dnešní moderní kapitalismus. Zaměstnavatelé by nejraději, aby lidé dělali zadarmo a 24 hodin denně. Je smutné kam až to dnešní společnost dopracovala...zpět skoro k otrokářství. A jsou tací, kteří tomu ještě tleskají. Člověk pro podnikatele není nic...život zaměstnance nic neznamená, spíš je na obtíž. Jo tohle jsme tu asi všichni chtěli.

12 7
možnosti

Dle mé osobní zkušenosti, je lepší pracovat ve velké firmě, malá firma nebo ještě hůře malý podnikatel si se zaměstnanci vytře a ani nemrkne.

1 3
možnosti

V66í61t 25J60e85ž39e24k

13. 6. 2016 9:14

Já mám zase zkušenosti zcela opačné :-)

5 0
možnosti

Rozumný člověk z takové firmy, protože ta si je v 99 % svého jednání plně vědoma.

0 1
možnosti

Tady se píše, na co je nárok, ale nepíše se, jak toho docílit. Vím, že je možné se úspěšně soudit, ale tím se člověk stane nezaměstnatelným.

3 1
možnosti