Diskuze

Srovnání: odvody na pojistné v Česku patří k nejvyšším na světě

Pojistné odváděné zaměstnavatelem je v České republice 34 procent z hrubé mzdy. Dalších 11 procent platí zaměstnanci. Osoby samostatně výdělečně činné jsou na tom sice o něco lépe, ovšem příští rok si připlatí na minimálních zálohách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Naštěstí jsem OSVČ a tam se to ještě dá i když taky mě to přijde hodně, ale zamestnanecky poměr je spíš otrocina protože vyžit s 25 čistého musí být docela hrozné a to je 35 hrubého a to plno lidí nemá, zatímco 35 na OSVČ je asi 31500 což je rozdíl.

0 0
možnosti

Není tu ovšem to zásadní, a to proč jsou odvody tak vysoké. Vysvětlit to lze snadno – průběžný systém. Průběžný systém je totiž v dnešní době již značně nefunkční a třeba investiční modely důchodových systémů s doplňkovými státními pilíři si dnes stojí mnohem lépe (viz třeba to Švýcarsko, USA apod.). Jednoduše je drahý, stále v deficitu a kolabuje pod náporem demografických změn. A politická reprezentace ČR je natolik slabá, že si to není ze strachu o voliče ochotna přiznat.

0 0
možnosti
Foto

I42v92o 79P24a70t89t34a

8. 10. 2016 23:53

Tak to samozřejmě není. To Švýcarsko a USA je hezký příklad, který vypovídá o něčem jiném. Pověřte řešením důchodové reformy ekonomy a oni vám přihrají řešení výhodné pro banky a jejich penzijní fondy. Řešení zcela nevýhodné pro klienty penzijních fondů. Proč je tomu tak? Ekonomové neví nic o financování I. důchodového pilíře!! Více na adrese: sociologie.netstranky.cz/2-cast-ekonomove-a-dite.html

0 0
možnosti

To se dá snadno změnit - stačí část pojistného nazvat daň. Chcete nulové pojistné? Stačí všechno nazvat daní. Že jsou daně vysoké? Tak nazveme část daní poplatek, přirážka, .... V záloze zůstává povinné spoření, ....

2 0
možnosti

P69e55t95r 88S60e35d43i27v16y

6. 10. 2016 16:36

co je zase tohle? Opet diskriminace stridave pece? ;-€ Nárok na snížené pojistné bude moci uplatnit jen jeden poplatník žijící s dítětem ve společné domácnosti. Sleva bude navíc jen dočasná.

0 0
možnosti

Jelikož se tato sleva uplatňuje každý měsíc, tak si poplatník může uplatnit slevu za měsíce, kdy měl dítě ve své péči.

0 0
možnosti

První čtyři, bašty socialismu v Evropě: Belgie, Francie, Slovensko, Česko...

0 0
možnosti

A přesně proto čím dál tím víc firem nabízí možnost dělat stejnou práci na smlouvu jako OSVČ. Vyplatí se to totiž oběma stranám, a to výrazně.

1 0
možnosti

V podstatě máte pravdu. Sice bude mít takový pracovník výrazně nižší důchod, ale to většinu dnešních třicátníků netrápí a ani trápit nemusí, protože oni žádný stejně nedostanou.

1 0
možnosti

No přece aby se dobře dařilo papalášům a ouřadům, ne?

0 0
možnosti
Foto

I88v17o 86P15a38t43t52a

5. 10. 2016 9:19

Odpověď je z pohledu sociálního ekonoma jednoduchá: 90 % částek odvedených na údajné pojištění jsou ve skutečnosti daně!! Podrobnosti zde: slideplayer.cz/slide/2628016

Co se týká manipulace se sociálním "pojištěním", proti myšlence zvýhodnění rodin prostřednictvím snížení odvodu sociálního pojištění jsem se postavil již v rámci Odborné komise pro důchodovou reformu ve skupině TM 3.

Přednesl jsem osobně v komisi tři námitky:

1) Sociální pojištění je určeno k přímému financování starobních důchodů současných důchodců. Proto jakákoliv manipulace se sociálním pojištěním ve prospěch zcela jiné věkové kategorie je nesystémová a proto nepřípustná.

2) Odpočet realizovaný prostřednictvím sociálního pojištění representuje částku do čtyř miliard korun ročně. Uvedené zvýhodnění snižuje nadměrnou daňovou zátěž rodin ve výši padesáti miliard korun ročně o cca 8 %, při relativním srovnání s rokem 1992 (do roku 1992 ministerstvo financí zohledňovalo 50 % nákladů na výchovu dětí v rodině).

3) Nelze ani omylem předpokládat, vzhledem k marginálnímu finančnímu zvýhodnění rodin s dětmi, zvýšení plodnosti žen o hodnotu 0,5 dítěte na jednu průměrnou ženu. Hodnotu plodnosti ztracenou výhradně z důvodu nadměrného zdanění rodin s dětmi od 1. 1. 1993, tj. od platnosti zákona číslo 586/1992 Sb.

4 0
možnosti

Prijde mi to trochu na hlavu postavene - proc menit vysi socialniho pojisteni, kdyz stejne efekt lze dosahnou upravou dane (coz funguje uz dneska a je to mnohem jednodussi)?

Rovnez domnenka ze porodnost primo souvisi s vysi podpory rodinam je mimo - porodnost obecne klesa ve vsech vyspelych zemich a je celkem jendo, kestli je ta podpora prakticy nula jako v USA, nebo dost velkorysa jako v CR...

0 0
možnosti

Jj:toje tak,když musíme financovat veškeré zloděje od vlád počínaje po mnoho podnikatelů konče jen proto aby měli co rozkrádat a mít se dobře oproti jejch zaměstnanců!!!Rv!!

1 1
možnosti

Tak se chudáčku nenech okrádat a začni pracovat sám na sebe.Jenže na to asi nemáš.

3 0
možnosti

Je nesmyslne srovnavat pouze pojisteni, protoze tam, kde maji okolo deset procent, tak tam maji trebas progresivni dan klidne az okolo 50% oproti nasi nizke... chtelo by to srovnani odvodu ze mzdy (celkove i od zamestnavatele)... ale tam uz bych rekl, ze by to tak pro nas strasidelne ani zdaleka nevypadalo......

2 0
možnosti
Foto

I81v54o 47P69a42t95t89a

5. 10. 2016 12:22

Pane Želinský, pokud skutečně máte snahu dovědět se pravdu, stačí se podívat zde: slideplayer.cz/slide/2628016

0 0
možnosti