Diskuze

Zlato je úplně jiná investice, která dává smysl, říká analytik

Investice do zlata je jednou z možností, jak uložit volné peníze. Analytik Pavel Ryska upozorňuje, že kolem investic do zlata koluje řada mýtů. Reaguje tak na článek Martina Mašáta, který popsal šest minusů, proč není investice do zlata žádné terno.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Sůl nad zlato !!! R^

0 0
možnosti

Na rovinu, článek byl pro mě zajímavý. Zlato jako investice už bohužel ne.

Nemám na něj.

2 2
možnosti

to je otázka na gram až pět tu a tam máte ,ale zase v této gramáži má zlato nejvyšší pořizovací hodnotu -takže to opravdu raději ne

0 0
možnosti

Tady něco pro ty, kteří nevěří, že zlato je od 70.let stejnou obětí inflačních bublin jako akciové trhy. Na grafech je krásně vidět, kam se poděla jeho vzývaná "stabilní hodnota" poté, kdy přestalo být ekvivalentem peněz.

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/2931800/zlato---drzet-nebo-ne-fakta-a-grafy.html

0 3
možnosti

Kromě toho je tam také vidět, že ten, kdo investoval do zlata kolem roku 1980, je 36 let poté s tímto (podle některých zázračných uchovatelem hodnoty) v reálné ztrátě;-)

0 3
možnosti

M86a36r34t71i19n 84L25e18v94ý

13. 12. 2016 17:30

zajimave by bylo zjisteni jakou melo cenu zlato pri blokade leningradu ..

0 0
možnosti

Rozumný článek,který nestraší.Každý investor musí mít nakoupený určitý podíl portfolia ve zlatě.

3 0
možnosti

V54i52l37é56m 25B48a66r29á48k

13. 12. 2016 15:30

I kdyby byl za 1 gram zlata bochník chleba jako v koncentráku, tak dostanete alespoň něco. Za akcie, dluhopisy a papírky nazývané peníze nedostanete nic.

Zde je moje rada:

Zbavujme se papírových peněz výměnou za nemovitosti, zlato a diamanty. Neinvestujme do státních dluhopisů ani produktů, které jsou na nich založeny. Udržujme zásoby konzervovaného jídla, pití a dalších základních životních potřeb. Připravme se na přerušení dodávek plynu, vody a elektřiny. Zpevněme sklep, okna, vstupní dveře domu, nakupme ostnatý drát a pořiďme si zbrojní pas i zbraně. Pro případ útěku za hranice mějme připravený cestovní pas, listiny pro případ budoucích restitucí, pohodlné boty a batoh. Pokud někdo chce tvrdit, že jde o panikaření, ať odpoví na otázku: „Jak se zaplatí dnešní dluhy?“

http://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=457099

Místo aby Česká národní banka usilovala v zájmu občanů alespoň o zachování hodnoty peněz, dala si „závazek“ ničit je tempem minimálně 2 procenta za rok. A nikdo si kupodivu neťuká na čelo a nevolá doktora. Chocholouška.

http://vilembarak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=521036

2 1
možnosti

Fajn pohled na zlato. Nejenze mi mluvi z duse, ale argumentuje i velmi rozumne. Jen bych dodal, ze jako pojistku portfolia se sirokou diverzifikaci je treba zlato vnimat stejne jako jine pojistky - kdyz se nevyuziji, stavaji se pri zpetnem pohledu drahe a zbytecne. Ovsem v pripade prusvihu nam mohou zachranit zadek. Ovsem vsichni bychom meli delat maximum pro to, abychom zadnou pojistku nikdy pouzit nemuseli.

7 0
možnosti

Vas pohled je iracionalni. Cena zlata se sice vyviji protismerne, nez akciovy trh, ale je asi tak stejnou pojistkou jako akcie jsou pojistkou proti vykyvum ceny zlata. Predstava, ze v pripade prusvihu nekoho zachrani vlastnictvi zlatych cihlicek je neobycejne iluzorni.

1 4
možnosti

Článek je v mnoha ohledech dost zavádějící. Srovnávat "vhodně" vybraná období u ropy a zlata tak, aby z toho zlato vyšlo jako skvělá investice, je za hranou manipulace.

Jinak, vše, co se v článku zlatu právem připisuje: vzácnost, obtížná dosažitelnost a malé průmyslové využití, dělají ze zlata právě ideální spekulativní komoditu, tedy přesný opak toho, co se v článku tvrdí. Vtip je v tom, že investora vůbec nezajímá nějaká "hodnota" zlata, ale jeho cena v penězích, tedy v těch bezuzdně tištěných papírcích, v nichž ovšem svůj obchod se zlatem nakonec vypořádáte a které jedině jsou měřítkem výnosnosti takového obchodu!!!!!!(to jako by si mnozí tady vůbec neuvědomovali)

Právě kombinace vzácnosti, malé užitné hodnoty a přebytku papírových peněz potom vede k tomu, že cena zlata je permanentně inflačně nafouknutá - někdy víc, jindy méně a záleží čistě na okamžiku nákupu a prodeje, jako u každé správné spekulace.

(Právě to, že cena zlata od nějakého vhodně zvoleného okamžiku vzrostla například čtyřicetkrát, je nejlepší důkaz, že je vysoce inflační a nemá s nějakou skutečnou hodnotou vůbec nic společného).

Takže na zlatu můžete sice hodně vydělat (ale i prodělat), ovšem totéž můžete i třeba na akciích, kde navíc jsou nižší transakční náklady a odpadají potíže s likviditou.

2 3
možnosti

Z84d61e16n45ě79k 59G47l60a83s

13. 12. 2016 12:25

Peníze jsou inflační, zlato mění hodnotu.

2 0
možnosti

P79e62t67r 88S80i45k17o77r12a

13. 12. 2016 11:02

Konečně dobrý článek ve všech ohledech. R^

7 2
možnosti

Pokud se ekonomika světa zhroutí do té míry, že peníze budou jen papírky, bude to konec našich životů tak, jak je nyní žijeme. Pro tuto situaci je podle mě lepší vlastnit půdu, k produkci vlastních potravin a hospodářských zvířat. Zlato by člověk jednoho dne stejně utratil, ale půda jej může živit neustále.

0 0
možnosti

S vlastnictvím (zvlášť nemovitostí) je také problém. Vaše vlastnictví něčeho totiž musí uznávat ten, kdo disponuje hrubou silou. Normálně Vám to zajistí fungující stát. Jinak Vám může taky nějaký hodný pán vysvětlit, že ten dům, pozemek i manželka už Vám nepatří.

7 0
možnosti