Diskuze

Hesla a PINy jsou slabinou Čechů. Mnozí doslova nahrávají hackerům

Svět virtuálních peněz dostává stále větší rozměr. Výplata nám přichází na účet, výdaje hradíme bezhotovostně trvalými příkazy, v obchodech a e-shopech platíme kartami a své peníze kontrolujeme i mobilně. Stačí si pamatovat vstupní kódy a hesla a mít počítač či chytrý mobil s mobilní bankou.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Z toho by mi praskla hlava..8-o8-o

0 0
možnosti

palečnice a dostanete se k PINu i heslu R^;-D

0 0
možnosti

P98e65t71r 79N12o24v71á43k

7. 9. 2017 8:03

Tak tyhle požadavky na složitost hesla jsou už dávno překonané a ví se, že čím složitější heslo, tím více to svádí si ho někam napsat.

Na prolomení jsou mnohem složitější hesla sestávající ze 3 normálních, ale spolu nesouvisejících slov oddělených mezerou. V tomto případě postačí, když to heslo bude dlouhé. Např. "Dovolena Nesnadna Intrikarka" - snadno se to pamatuje a žádný algoritmus Vám to neprolomí. Tedy alespoň ne za takovou dobu aby vás to mohlo trápit ;-)

0 0
možnosti

U mobilu mám 1234. Cena mobilu 500 Kč.

0 0
možnosti

P69e44t97r 89S87u26c48h15ý

6. 9. 2017 21:34

Proč hned každý spojuje slabá hesla s bezpečností bankovních účtů a podobně? Většina lidí si dá u banky silné heslo, naopak na málo důležité stránky (iDNES) stačí naprosto základní snadno zapamatovatelné heslo, protože i kdyby se přes něj někdo dostal, tak je to většině jedno. A pak tady máme články, jak někdo na nějakou nedůležitou webovou stránku používá jednoduché heslo a autor se snaží přesvědčit ostatní (možná i sám sebe), že podobná hesla lidé používají i u důležitých věcí.

2 0
možnosti

Není nějak omezený počet pokusů z jedné IP v nějakém časovém úseku? Je rozdíl, pokud má hacker 5 pokusů za vteřinu nebo 5 000.... ví někdo z diskutujících?

0 0
možnosti

Mám účet u ING a KB. Přesně nevím, jak to je, dlouho jsem se nespletla, ale mám asi 3 pokusy za sebou a pak se to nějak zablokuje (snad na hodinu?) a přijde mi mail či SMS o nezdařeném přístupu k účtu. Ale přesně nevím, jak to je, už se mi to naštěstí dlouho nestalo.

1 0
možnosti

Nejdůležitější zásada je, že silné heslo si nelze zapamatovat. Velice praktické :)

4 0
možnosti

Na většině stránek používám stejné jednoduché heslo, protože je mi úplně jedno, jestli se mi tam někdo dostane, akorát tam po mně to heslo chtějí, tak tam musím něco zadat a chci si to pamatovat. Kromě toho mám pár silných hesel tam, kam se nikdo dostat nemá (banka, mail, ...), to už se dá zapamatovat, a to co ne, mám v password manageru.

10 0
možnosti

Já si heslo uložím do mobilu jako telefonní číslo. Nějaké jméno (Josef Novák např.) + číslo a x prvních či posledních číslic je to heslo. ;-)

0 0
možnosti

Hlavní problém je, že každé heslo je prolomitelné, některé dřív, jiné později, ale KAŽDÉ! Takže se to dá říct i tak, že banky nedostatečně zabezpečují vdálené přístupy uživatelů ke svým účtům.

0 0
možnosti

většina bank už dávno používá vícefaktorové ověření (SMS, certifikát apod.)

Pokud vaše ne - tak je čas na změnu banky.

0 1
možnosti

další uváděnou zásadou, která v článku chybí, je používat pro každou službu jiné heslo.

Jako "ajťák" všem těmto požadavkům rozumí. Jako člověkovi je mi jasné, že si nikdo nebude pamatovat desítky složitých hesel k desítkám serverů.

6 0
možnosti