Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí práce za 20 000 Kč: realita, nebo utopie?

aktualizováno 
Při současné nezaměstnanosti by zřejmě řada z nás uvítala možnost výdělečné činnosti z domu. Kolik je možné si přivydělat a jakou domácí práci lze sehnat? Čtěte test domácích prací, který pro vás připravilo Fincentrum.

Inzerátů nabízejících zajímavé výdělky prostřednictvím domácích prací neustále přibývá. Domácí práce neboli tzv. homeworking je tak již pro většinu z nás dostatečně známým pojmem. Rozhodli jsme se proto otestovat, zda se nezlepšila serióznost těchto nabídek a zda inzeráty na domácí práci představují skutečně zajímavou možnost, jak přilepšit rodinnému rozpočtu.

Výhody pro obě strany

Nabídky vydělávání prostřednictvím domácí práce již nejsou směřovány pouze studentům, ženám na mateřské dovolené, osobám se zdravotním problémem či důchodcům. Domácí práce tak již pro všechny skupiny zaměstnanců může představovat další možnost zajímavého přivýdělku. Výhodou práce z domu je její pohodlnost (např. není nutné za prací dojíždět) a tedy možnost lépe přizpůsobit pracovní aktivity volnému času či dalším povinnostem.

Řekněte si v práci o maximum. Čtěte ZDE.

Nevýhodou je pak zejména možnost odvyknutí si od běžných pracovních aktivit a kontaktu s lidmi. Pro zaměstnavatele mohou domácí pracovníci představovat především nižší náklady, neboť tímto způsobem odpadají firmám některé provozní i mzdové výdaje. Mohou totiž oprávněně předpokládat ochotu domácích pracovníků přijmout nižší odměnu za vykonanou práci z domu. České firmy však tohoto způsobu zaměstnávání příliš nevyužívají. Lze tak soudit z nabídek úřadů práce, které zpravidla domácí práce nezprostředkovávají a z pochybného charakteru inzerátů, které poptávají domácí pracovníky.

Test domácích prací

Mezi nejčastěji nabízenými pracemi, které lze vykonávat z pohodlí domova, jsme při vyhledávání inzerátu nalezli zejména:

Reakci pojišťovny AMCICO AIG Life naleznete ZDE

  • nadepisování obálek a rozesílání katalogů či  jiných propagačních materiálů
  • kopírování disket či rozesílání emailů
  • kompletace jednoduchých výrobků jako jsou tužky, bižuterie apod.
  • zprostředkovávání půjček soukromým osobám z vlastního telefonu
  • administrativní práci pro internetové obchody apod.

Náhodně jsme odpověděli na několik inzerátů, které v novinách nabízeli domácí práci. Ačkoliv na námi projevený zájem zareagovalo pět poskytovatelů, skutečně seriózní nabídku domácí práce se nám v obdržených materiálech objevit nepodařilo. Podrobnější informace jak dopadl test domácích prací uvádíme níže:

 

Znění inzerátu Výsledek
Domácí práce pro pojišťovnu – rozesílání letáků, výdělek 4000 Kč týdně Obdrželi jsme dopis s představením pojišťovny AMCICO AIG Life, která hledá spolehlivé lidi, kteří chtějí pracovat v oblasti reklamy. Práce bude spočívat ve skládání a balení letáků do nadepsaných obálek, které obdrží pracovníci spolu s adresami. Do pracovního poměru je vyžadován poplatek ve výši 150 Kč. Uvedený poplatek jsme zaplatili a následně dostáváme informaci o tom, že práce spočívá v neustálém podávání inzerátu v obdobném znění, na který jsme odpověděli.
Hledáme domácí pracovníky pro kompletace a rozesílání. Nabízíme vysoké výdělky! Dostali jsme katalog 64 různých domácích prací. Jde pouze o stručné informace a často pochybné nabídky typu kopírování disket, nespecifické lukrativní nabídky s možností získat auto téměř zadarmo apod. Více informací je zasíláno až po uhrazení poplatku ve výši 60 až 280 Kč. Poplatek jsme již neuhradili, neboť jde evidentně o podobný způsob výdělků jako v prvním uvedeném případě.
Zajímavá domácí práce bez poplatku pro všechny! Prostřednictvím SMS vyžadováno zaslání 30 Kč na nutné administrativní náklady. Poplatek je vyžadován v rozporu s původní nabídkou, dále již nereagujeme.
Nabízíme Vám zajímavou práci od zahraničního partnera ojedinělou v ČR! Obdrželi jsme dopis s možností vybrat si z různých typů práce - jednoduché montáže, šití, vyšívání, pletení, navlékání korálků, psaní adres apod. Jsme ujištěni, že předpokládaná minimální odměna je 10 000 Kč za jednu zakázku. Zároveň je součástí dopisu přihláška, kterou je nutné odeslat spolu s poplatkem 50 Kč. Evidentně jde opět o typ práce, který spočívá v hledání nových zájemců o domácí práci a tudíž peníze nezasíláme.
Nabízíme domácí práci od české firmy Dostali jsme katalog cca 23 různých domácích prací. Jde pouze o stručné informace a často pochybné nabídky typu účast na svépomocném programu finanční pomoci všem občanům z nejširší veřejnosti, přijímání reklamních SMS na mobil apod. Více informací je zasíláno až po uhrazení poplatku ve výši 50 až 1000 Kč.

Z výsledků provedeného testu domácích prací lze oprávněně učinit závěr, že šance nalézt skutečnou práci prováděnou doma prostřednictvím odpovědi na inzerát je značně malá. A to i přes skutečnost, že inzerátů slibujících poctivou práci se smlouvou a bez vstupních poplatků lze nalézt v novinách či na internetu desítky. Důvodem tohoto zjištění je fakt, že naprostá většina domácích prací (ať již je nabízena v jakékoliv podobě) je založena na výdělku získaném z opětovného inzerování fiktivní práce, které má zajistit přísun poplatků od dalších nezkušených zájemců o domácí práci.

Stát vám na penzi nepřispěje. Více ZDE.

Pokud tedy chcete z jakýchkoliv důvodů pracovat na částečný či plný úvazek z domu, doporučujeme vám se přímo (či prostřednictvím vlastního inzerátu) obrátit na vybrané firmy, které působí v oboru, ve kterém chcete pracovat. Hledat domácí práci přes další zprostředkovatele prostřednictvím odpovědí na jejich nespecifické inzeráty v novinách či na internetu se skutečně nevyplatí. Ušetříte si tím nejen finanční prostředky, ale pravděpodobně i značné zklamání z nepoctivosti těchto nabídek.

Chtěli byste pracovat doma? Setkali jste se skutečnou domácí prácí, která byla nabízena přímo firmou? Děkujeme za vaše zkušenosti.

 

Autor:Nejčtenější

Automobilky přitvrzují. Ceny aut letí nahoru

Zdražování aut

Možná jste si toho všimli sami, pokud uvažujete o koupi auta a sledujete ceníky. V některých se najednou objevily vyšší...

Proč jsou kanály kulaté? Obvyklé i nezvyklé otázky padající u pohovorů

Ilustrační snímek

Při pracovním pohovoru čelí uchazeči různým otázkám personalistů. Třeba dotaz „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?“...Dostali žárovky jako dárek, pak je měli draze zaplatit

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Žárovky jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií jsou letitý šlágr. Smutné je, že si na takový dárek...

Zažil úspěch i pád. Dnes mluví o renesanci podnikání se zážitky

Jan Hájek

Před deseti lety založil firmu na zážitky. Lidem nabízí lety balonem, jízdu v rychlém autě, adrenalin ve větrném tunelu...

Zrušíme hotovost, sílí hlasy. Co by to přineslo, rozebírá ekonomka

Ilustrační snímek

Objem bezhotovostních plateb výrazně narůstá. Co se stane, když peníze budou jen virtuální a skutečné peníze přestanou...Další z rubriky

Průzkum: učitelé si půjčují, nejvíc spoří zdravotníci a finančníci

Ilustrační snímek

Jak hospodaří s penězi vybrané profese, zjišťoval průzkum Kantar TNS pro společnost KRUK, která pořádá 13. a 15....

Co je dobré vědět o závěti. Kdo dědí a v čem se chybuje

Ilustrační snímek

Blíží se Dušičky, tedy Památka zesnulých. Právě v tento čas mívají notáři dost napilno, protože lidé mají větší zájem o...

Dostali žárovky jako dárek, pak je měli draze zaplatit

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Žárovky jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií jsou letitý šlágr. Smutné je, že si na takový dárek...

Další nabídka

Kurzy.cz

Mediální expertka: Prodej TV Nova otřese televizním trhem. Důležitá bude strateg...
Mediální expertka: Prodej TV Nova otřese televizním trhem. Důležitá bude strateg...

Prodej skupiny kolem TV Nova může zásadně ovlivnit celý český televizní trh. Především bude záležet na tom, zda bude No... celý článekNajdete na iDNES.cz