Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GE Money Bank připravila výhodný spořicí účet, platí ale jen do dubna

aktualizováno 
Na bankovním trhu se objevila další novinka: spořicí účet Genius Plus GE Money Bank. Nabízí zajímavou úrokovou sazbu 3,6 % ročně, ale jen do dubna. Banka zároveň upravila i ceník svých produktů.

Ilustrační foto | foto: GE Money Bank.

Spořicí účet Genius Plus se představuje

Spořicí účet s roční úrokovou sazbou 3,6 % pustila GE Money Bank do prodeje v pondělí. Novinka je to však pouze krátkodobá. Slibovaný výnos získá totiž pouze klient, který si spořicí účet Genius Plus založí na některé z poboček banky do konce letošního dubna a zároveň na něj vloží alespoň 40 tisíc korun.

Jen do 30. dubna platí zároveň i výhodnější úročení. Pak už si účet nejen nezřídíte, ale úroková sazba se změní ve vyhlašovanou. Bude se tudíž, stejně jako u obdobných účtů konkurentů, měnit v závislosti na aktuální situaci na trhu.

Pro potenciální zájemce může být nevýhodou, že si nový spořicí účet Genius Plus nezaložíte jinak než při osobní návštěvě banky. Posléze ho ale lze obsluhovat prostřednictvím internetového bankovnictví banky, a to bezplatně. Zdarma je také jedna příchozí položka a tři transakce odchozí.

Úroky banka připisuje měsíčně a ve stejném intervalu získáváte i elektronické či papírové výpisy. Ty jsou rovněž zdarma. Pokud si ale půjdete vybrat peníze v hotovosti, zaplatíte za tuto operaci rovných 60 korun.

Nepříjemný může být pro řadu střadatelů stanovený minimální úrok (v současnosti 0,10 % p.a.), kterým se úročí vklad při zůstatku nižším, než je hraničních 40 tisíc. Na účet je možné kdykoliv další peníze vkládat či je vybírat, resp. převádět na své účty v jiných bankách. Vklad je kdykoli k dispozici.

Novinku provází i změna sazebníku

GE Money Bank si ovšem pro klienty připravila ještě další, už méně příjemnou novinku. Upravila totiž svůj ceník. Změna se dotkla především běžných účtů a platebních karet.

Například Konto Genius podražilo o deset korun, za vedení účtu tak měsíčně nově zaplatíte 89 korun (původně 79), běžný korunový účet s průměrným zůstatkem do 40 tisíc podražil o devět korun.

Klienti GE si ale připlatí i za změnu trvalého příkazu na pobočce – nově 35 korun, ze tří na čtyři koruny se zvýšil i poplatek za jednorázový příkaz zadaný v internetovém bankovnictví. S poplatkem vyšším o deset korun měsíčně musí počítat i ti, kteří využívají Flexikreditu a nakonec o 2 až 9 korun vyšší jsou i ceny za vedení platební karty.
Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Proč platit za něco, co je absurdní. Boj s poplatky v Česku pokračuje

Ilustrační snímek

Na poplatcích vydělávají banky nemalé peníze, ty největší miliardy korun ročně. Již řadu let ale dávají Češi najevo, že...

V bezkontaktních platbách jsou Češi na špici. Platit půjde i hodinkami

Chytré hodinky začínají obsahovat platební funkce.

Pípání u pokladen Čechy baví, bezkontaktnímu placení přišli na chuť mladí i staří. Meziročně vzrostl podíl...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Kurzy.cz Profesor Pedro Domingos z University of Washington je považován za významného odborníka v oblasti umělé inteligence (AI...

Najdete na iDNES.cz