Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GE Money razantně mění vzhled poboček, riskla i agresivní červenou

aktualizováno 
Pobočky budoucnosti neboli obchodní místa odpovídající požadavkům banky na jednoduchost a účelovost představila GE Money Bank. Desítky z jejích více než 220 poboček se proto změní k nepoznání. Zaujmout mají syté barvy i jasně vymezené zóny obsluhy.

Nový design GE Money Bank | foto: GE Money Bank

Základem nového designu je oddělená transakční zóna, tj. prostor pro rychlé bankovní operace s pokladnou, a zóna konzultační. Liší se už na první pohled barvami i vybavením.

GE Money Bank, pobočka

V samoobslužné zóně je místo pro rychlé bankovní operace, včetně terminálu internetového bankovnictví. Ten mohou klienti během čekání volně používat.

Transakční zóna působí o poznání chladněji než konzultační. Syté barvy doplněné o fotografie lidí v nadživotní velikosti mají budit dojem blízkého a osobního přístupu banky, vnímat je ale můžete i negativně. "Je to, jako by mě někdo pořád sledoval a hleděl, kolik si vybírám peněz," zněla jedna z nejčastějších reakcí dotázaných redaktorů.

GE Money Bank, pobočka

Zvolená červená barva stěn působí agresivně a znázorňuje rychlost, s níž jsou transakce vyřizovány. Těžko si však představit kupříkladu situaci, kdy klient přichází do banky rozčilený a bude muset ještě vyčkat frontu u pokladny.

Naopak v konzultační zóně se budete cítit velmi dobře.Nový desing GE Money Kruhové boxy s kulatým stolem uprostřed a pohodlnými lavicemi nepůsobí úředně. Společně se světlými barvami, dřevem a moderním nábytkem navozují mimořádně příjemnou atmosféru. Patrně vám tu bude chybět už jen káva na stole.

Změna designu nebude zadarmo, na přímý dotaz na výši nákladů ale banka odmítla odpovědět.

Banky znovu lákají klienty do svých poboček

Bankovní klienti jsou dnes na jakékoliv změny ve svůj neprospěch, například úpravy ceníků, citlivější než dřív. Služby takzvaného přímého bankovnictví sice uvolnily pracovníkům na pobočkách ruce, ale naopak narušily křehký vztah klient - banka. Banky tak o zákazníky přicházejí častěji a snadněji.

Přestože většinu jednoduchých transakcí zvládnete sami bez bankéře, u některých záležitostí se bez jeho pomoci či rady neobejdete. "Ačkoli stále stoupá podíl přímého bankovnictví, bankovní pobočky i nadále hrají pro naše zákazníky velmi důležitou roli," uvedl pro iDNES.cz Ian Forrest, ředitel marketingu GE Money Bank.

originální design zvolila italská chebanca

Spíše než banku připomíná italská CheBanca kosmetický salon. Více o tom si můžete přečíst zde.

Trendem posledních let je tak modernizace a rozšiřování pobočkové sítě tuzemských finančních domů. Každá banka má na to svůj vlastní recept a klienti si pomalu na novinky zvykají. Pobočky se stěhují do nákupních center, objevují se samoobslužné zóny, dětské i poradenské koutky.

Využívat můžete služeb plnohodnotných či pouze bezhotovostních poboček (např. VolksbankShopů v obchodních domech Kaufland), různých kiosků (mBank) nebo jen poradců, kteří za vámi přijedou klidně až domů.

Cílem všech změn a úprav designu však vždy je, aby se klient do pobočky rád vracel a jeho vztah s bankéřem byl co možná nejvřelejší. Za tím se ale ve skutečnosti skrývá pouze snaha banky zvýšit prodej vlastních produktů a služeb.

Líbí se vám nová podoba poboček GE Money Bank?

celkem hlasů: 818

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 1. června 2009. Anketa je uzavřena.

Ne, nelíbí se mi. 418

Ano, skutečně se mi líbí, a to bez výhrad. 288

Ano, design si ale ještě zaslouží další úpravy. 112
Nejčtenější

Jak ukončit zaměstnání. Stáhněte si vzor výpovědi

Ilustrační snímek

Výpověď z pracovního poměru je základním a nejrozšířenějším způsobem odchodu ze zaměstnání. A protože lidé mění práci...

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Chybějící „s“ v protokolu na internetu vás může připravit o peníze

Ilustrační snímek

Internetové bankovnictví je užitečná vymoženost. Nemusíme chodit na pobočky bank a své peníze máme kdykoliv pod...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz