Hra o čtvrt milionu začíná!

  12:00aktualizováno  12:00
Společnost ATLANTIK finanční trhy, a.s. - vedoucí nezávislý obchodník s cennými papíry - a internetový server Fincentrum patřící do rodiny iDNES nabízí prostřednictvím investiční hry možnost vyzkoušet si bez rizika obchodování na amerických akciových trzích. Kromě příležitosti seznámit se s investičními instrumenty a uplatnit různé strategie mají hráči rovněž možnost vyhrát některou z cen, jejichž celková hodnota přesahuje čtvrt milionu korun.

V investiční hře, která byla spuštěna na adrese burzovnihra.idnes.cz, má každý hráč možnost investovat do akcií firem, které se obchodují na amerických akciových trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

Pro ilustraci, na nejstarší burze NYSE se obchoduje s 2 800 akciovými tituly, na trhu NASDAQu dokonce s 3 800 tituly a burza AMEX reprezentuje přibližně 800 akcií.

Hráči, kteří nebudou mít na počátku hry dostatek zkušeností s investováním do akcií konkrétních firem, mohou využít možnosti, které nabízejí tzv. indexové instrumenty.

Například prostřednictvím určitého akciového koše lze investovat do všech akcií, které jsou zastoupeny v Indexu Dow Jones, nebo do firem působících ve vybraném odvětví (např. farmaceutickém průmyslu).

Prostředí investiční hry bude prakticky stejné jako při skutečném obchodování na akciových trzích. Každý hráč bude mít k dispozici ceny akcií, kde jediným omezením je 20 minutové zpoždění, investiční doporučení největších investičních bank na světe (např. Merrill Lynch), profily jednotlivých firem, kalendáře, statistiky, indexy, apod.

Pavel Sudek ze společnosti Atlantik FT k tomu říká: "Investiční hra by měla přiblížit svět finančních trhů široké veřejnosti a kromě zábavy a vzrušení přinést také další znalosti a zkušenosti, které lze poté využít při skutečném rozhodování o vlastních úsporách. Každému hráči se nabízí možnost vyzkoušet si zcela bez rizika, zda by uspěl jako burzovní makléř nebo správce portfolia."

Každý hráč získává po registraci fiktivních 10 000 USD a jeho úkolem je tyto prostředky co nejlépe zhodnotit prostřednictvím investování do akcií a dalších investičních instrumentů obchodovaných na trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

S cílem přiblížit hru co nejvíce skutečnost budou za každý obchod účtovány poplatky, které účtují makléřské společnosti svým klientům. Dosažený výnos závisí pouze na schopnosti hráče vybrat do portfolia akcie úspěšných společností nebo v pravý čas prodat ty firmy, kterým hrozí pokles cen jejich akcií.

Průběžné výsledky soutěže o investora roku a investora měsíce najdete na stránce http://akcie1.idnes.czhttp://ebroker.atlantik.cz, v deníku Mladá fronta DNES pravidelně na začátku každého kalendářního měsíce a v týdeníku Profit.

Každý měsíc získají nejlepší investoři zajímavé ceny v podobě letenek do některých z evropských měst a další hodnotné ceny.

Pro nejlepšího investora roku pak bude připravena výhra v hodnotě 50 tisíc korun a pro druhého a třetího v pořadí ceny v hodnotě 20 a 10 tisíc korun. Celkem budou rozděleny výhry za více než čtvrt milionu korun.

Do hry můžete vstoupit ZDE.

 

Autor:

Nejčtenější

KVÍZ: Jak jste na tom s jazykovou inteligencí? Otestujte se

Ilustrační snímek

Už jste někdy absolvovali inteligenční test, abyste se dozvěděli, jaké máte IQ? Dnešní kvíz vám konkrétní číslo sice...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Studentský nápad ho přivedl k podnikání. Chce změnit kavárenský svět

Praha,22.10.2018, Adrian Drozdek, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Adrian Drozdek je z Brna, má 18 let a hlavu plnou nápadů. Před rokem přišel s myšlenkou vytvořit mobilní aplikaci,...

Příjmy z pronájmu: jak na daně a pro koho je takový výdělek ideální

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení je pro řadu lidí nad jejich finanční možnosti. Řešením může být pronájem. Ti, kdo mohou byt...

Po rozvodu jí zbyly manželovy dluhy a stres. Řešení se nakonec našlo

Exekuce je stresující záležitost pro každého.

Dostali jste se kvůli někomu blízkému do finančních problémů? Hrozí vám exekuce? Neskákejte hned z mostu a raději se...

Další z rubriky

Rady odborníka, jak se vyhnout investiční bublině a ztrátě peněz

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Stále víc Čechů se zajímá o to, jak a kam investovat, aby své peníze lépe zhodnotili. „Burza umí nadělovat krásné zisky...

Koupil za sto tisíc, prodá za dva miliony. Kdy se vyplatí investice do aut

Lada Niva z roku 1979, na které její současný majitel vydělá zřejmě dva miliony...

Zájem o historická nebo unikátní vozidla v poslední době roste. Jde o alternativní investici, která většinou doplňuje...

Analytik: Akcie prodávej v květnu. Platí v investičním světě pořekadla?

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Češi se zajímají o investice. Řada lidí však v investování tápe a chytá se nejrůznějších rad, jak spravovat své...

Na Evropu už nesázejte

Na Evropu už nesázejte

Kurzy.cz Evropská ekonomika budila v roce 2017 velké naděje. Ty se ale již nějaký čas ukazují jako liché, stejně jako názor, že ...

Najdete na iDNES.cz