Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

K levným hypotékám přidávají některé banky už i finanční dárky

  15:00aktualizováno  15:00
Jestliže vám letos končí fixace u hypotéky, začněte se o novou zajímat alespoň dva měsíce předem. Jestliže o hypotéce uvažujete, poptejte se ve více bankách. Přinášíme přehled aktuálních sazeb a jarních výhod, kterými se banky snaží přilákat klienty.

Pokud se blížíte k době, kdy u vaší hypotéky vyprší fixace, můžete se těšit, že vám stávající banka nabídne dobré podmínky. Letos by se to mělo týkat přibližně 50 tisíc úvěrů. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pokaždé, když vám banka nějakou lákavou nabídku předloží, ptejte se: Jaké jsou podmínky? Je to bez poplatků? Ne vždy totiž „flexibilita“ znamená, že vám ji banka nabídne úplně nezištně.

V každém případě jsou teď hypotéky stále velmi levné. Rozdíly v sazbě udělají ve výsledné splátce jen pár desetikorun, banky se proto snaží přilákat klienty jinak.

Jaké úrokové sazby banky nabízejí u hypoték

Dnes už je v podstatě neprodejná hypotéka, která by účtovala víc než symbolické poplatky, obtěžovala zbytečnou administrativou a neumožňovala mimořádné splátky. Například poplatky za zpracování jsou jen u nových úvěrů a účtují je ČSOB a Era (3 900 korun), Expobank (3,25 procenta z hypotéky, minimálně 2 900 korun) a UniCredit Bank (2 500 korun).

Situace se začíná dokonce i obracet. Nejenže neplatíte poplatky, ale dokonce můžete od banky dostat i finanční dárky. Equa nabízí ke každé hypotéce bonus pět tisíc korun a Raiffeisenbank čtyři tisíce korun, pokud si úvěr na bydlení sjednáte v rámci Hypodnů.

Co nabízejí banky nového:

 • Airbank
  Úvěry na bydlení nabízí ve zkušebním provozu v Praze a v Brně, zatím pouze převod hypotéky. Jednotná sazba (určuje se vždy na měsíc dopředu), zdarma možnost změny splátek i mimořádného splacení.
 • Česká spořitelna
  Do 12. dubna akce 1,99 procenta u pětileté fixace pro hypotéky do 90 procent hodnoty nemovitosti se splatností 20 a více let, hypotéku je třeba platit z účtu České spořitelny a mít pojištění schopnosti splácet. Prodej hypoték je možný i prostřednictvím Facebooku.
 • ČSOB
  Účelový úvěr na vylepšení bydlení se sazbou 4,9 procenta (není třeba dávat nemovitost do zástavy). U hypoték akční garantovaná sazba 2,09 procenta s podmínkou splácení inkasem z účtu banky a sjednání dvou ze tří pojištění. Aktuálně hypotéky do 70 procent hodnoty zastavované nemovitosti bez poplatku za zpracování.
 • Equa bank
  Garantovaná sazba 1,99 procenta u tří a pětiletých fixací, platí pro nové hypotéky i pro refinancování, bonus pět tisíc korun ke každé hypotéce.
 • Expobank
  Zaměřena na nestandardní případ, ať už jde o netypickou nemovitost, vlastnické vztahy či kombinování zdrojů peněz.
 • Fio banka
  Hypotéka bez poplatků včetně možnosti mimořádné splátky zdarma. Hypospořicí konto – o peníze, které jsou na něm uložené, se snižuje jistina, z níž se počítají úroky u hypotéky, sazba je v takovém případě o 0,4 procenta vyšší.
 • GE Money Bank
  Možnost částečných mimořádných splátek bez poplatků. Úsporná hypotéka (peníze uložené na účtu v bance se odečítají od jistiny a nepočítá se z nich úrok). Nabízí revolvingový spotřebitelský úvěr na cokoli až 300 tisíc korun.
 • Hypoteční banka
  Možnost sjednání hypotéky po webu, aplikace pro tablety a chytré telefony, banka je specialista na hypotéky.
 • Komerční banka
  Inovovala hypotéku se zálohovým čerpáním (pro výstavbu a rekonstrukci svépomocí), banka je specialista na komplikované případy.
 • mBank
  Snadné ovládání přes internet, aplikace hlídač splátky, která aktivně hlídá pravidelné i mimořádné platby a upozorňuje na ty, jejichž provedení by mohlo ohrozit pravidelnou splátku.
 • Raiffeisenbank
  Tradiční jarní Hypodny – sazba zvýhodněná o 0,3 procenta, bonus za uzavření smlouvy čtyři tisíce korun a možnost mimořádných splátek. Nabízí hypotéku se zápočtem úspor (neplatí se z nich úroky). K dispozici Rádcova hypotéka se servisem zajišťujícím vyhledání nemovitosti podle požadavků, technickou prohlídku kupované nemovitosti či možností vyjednání slevy.
 • Sberbank
  Nabízí nově doplňkovou část úvěru až 20 procent (maximálně 500 tisíc korun) bezúčelově za stejnou sazbu. Mimořádná splátka 10 procent z nesplacené jistiny jednou ročně zdarma.
 • UniCredit Bank
  Sedmiletá fixace s úrokem od 1,99 procenta. Kdykoli je možné splatit bez poplatků.
 • Wüstenrot
  Hypotéka bez nutnosti vedení běžného účtu.

A jaké budou sazby u hypoték v nejbližší době? Těžko říct. Ve Wüstenrotu si myslí, že stávající sazby banky ještě v rámci akčních jarních nabídek upraví. Naproti tomu Petr Plocek z UniCredit Bank tak optimistický není: „Sazby jsou nízké, nicméně od konce ledna sledujeme růst ceny zdrojů na nejoblíbenější fixaci pěti let. Pohybuje se mezi 0,2 a 0,3 procenta a je otázkou nejbližších týdnů, zda se promítne do klientských úrokových sazeb.“

Aktuální srovnání hypoték

V hypotéčním kalkulačce srovnáváme aktuální sazby hypotéčních úvěrů. Spolupracujeme se zkušenou poradenskou skupinou Partners, která Vám poskytne při refinancování hypotéky kompletní klientský servis v místě Vašeho bydliště. Bez starostí ušetříte desetitisíce korun. Klikněte zde.
Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2017: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Přiznat daně z příjmu musí každoročně statisíce Čechů. Daňové přiznání, které budete letos, tedy v roce 2018 vyplňovat,...

Některé profese si výrazně polepšily, berou o deset i patnáct tisíc víc

Ilustrační snímek

Tisíce nových příležitostí a často skokový nárůst mezd ve většině oborů. Někteří si polepšili i o 20 procent. Tak...Smí lyžařské areály zablokovat přeprodaný skipas? U soudu by nejspíš narazily

Na libereckých sjezdovkách varují lyžaře před příliš rychlou jízdou zábrany i...

Přivstanou si, lyžují pár hodin a před polednem skipas prodají nově příchozím. Tito návštěvníci jsou trnem v oku...

KOMENTÁŘ: Hypotéka pod tři procenta? Zapomeňte

Martin Mašát

Hypotéky se sazbou pod dvě procenta jsou nejspíš minulostí. V roce 2018 se sazby s největší pravděpodobností vyhoupnou...

Sedm pravidel, jak změnit myšlení a stát se chytřejším

Ilustrační snímek

Myšlení se věnujeme téměř každý den, a to po většinu života. Měli bychom proto v myšlení vynikat. Mezi myšlením a...

Další z rubriky

Sazby hypoték začínají růst, zatím jen pomalu. Aktuality z bank

Ilustrační snímek

Česká národní banka zvýšila úrokové sazby a hned se strhl hypoteční poplach. Bude se zdražovat? Bude. Ale nijak...

Hypotéky se odrážejí ode dna a začínají zdražovat, zájem je menší

Ilustrační snímek

V září vzrostla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů na 2,04 procenta, ale objemy i počty oproti srpnu klesly. V...

KOMENTÁŘ: Hypotéka pod tři procenta? Zapomeňte

Martin Mašát

Hypotéky se sazbou pod dvě procenta jsou nejspíš minulostí. V roce 2018 se sazby s největší pravděpodobností vyhoupnou...

Veterán Wall Streetu Boockvar: Bitcoin přijde o 90% hodnoty, konec roku na 1000-...

Veterán Wall Streetu Boockvar: Bitcoin přijde o 90% hodnoty, konec roku na 1000-...

Kurzy.cz Podle Petera Boockvara, který platí za respektovaného veterána Wall Streetu, trh kryptoměn projde epickým propadem. Pod...

Najdete na iDNES.cz