Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hypotéka, která vás neomezuje

aktualizováno 
Každý někdy musí řešit otázku bydlení. Pokud nemá dostatek financí, je možné půjčit si od banky a nemovitost financovat hypotéčním úvěrem. Vzhledem k tomu, že za poslední 3 měsíce ČNB dvakrát zvýšila repo sazbu a to z původních 2 % na 2,25 % a nyní na 2,50 %, dá se očekávat nejen nárůst hypotéčních úrokových sazeb, ale i lákavé „speciální“ nabídky bank, aby získaly nové klienty. První vlaštovky se objevily již nyní. Kdo je nabízí? Jaké jsou jejich přednosti?

Hypotéční úvěr je častým nástrojem k financování investic do nemovitostí. Využít ji můžete na koupi nebo výstavbu nemovitosti (rodinný dům, byt, komerčně užívaný objekt), nebo pro modernizaci objektu či vypořádání majetkoprávních vztahů k nemovitosti (dědictví, spoluvlastnictví).

Úvěr musí být zajištěn zástavním právem k nemovitosti, která se nachází na území ČR. K zástavě lze použít jak financovanou nemovitost, tak jakoukoli jinou, kterou můžete bance nabídnout. Hypotéční banky nabízí dobu splatnosti hypotéky 5 až 30 let. Úrokovou sazbu, za kterou si finance půjčujete lze fixovat od 1 roku po 30 let.

Na trhu je mnoho velkých hráčů a každý se snaží zaujmout něčím jiným. Všechny banky tlačily dolů především úrokové sazby, zvláště ve spojení s krátkými dobami fixací (1 rok i pod 3 % p. a.). Momentálně je možné získat bez problémů sazbu pod 4 % p. a.

U ČSOB jednotná úroková sazba po celou dobu

NENECHTE SI UJÍT
Otevřené podílové fondy 23
Jak vybrat ten správný fond?
Většina českých občanů si stále myslí, že nejlepší způsob, jak zhodnotit své peníze, je uložit je do banky. Naštěstí si stále více lidí uvědomuje, že peníze v bance nevydělávají.
výsluch
Pozor na diskriminační otázky
Jste ženatý? Jste těhotná? S podobnými diskriminačními otázkami se uchazeči o zaměstnání setkávají často. Nevyplníte-li všechny kolonky včetně prozrazení počtu dětí, máte smůlu.
Škola, děti, třída
Pozor na nebezpečné aktovky
Rodiče by si  měli uvědomit, že pokud na svém dítěti šetří, mohou mu způsobit zdravotní potíže.

Zajímavou nabídku učinila před nedávnem ČSOB. Prodloužila fixační lhůty úrokových sazeb až na 30 let, tzn. úroková sazba se nemění po celou dobu splácení hypotéky. Takto dlouhé lhůty na trhu v nabídce nemá žádná jiná banka. ČSOB zároveň slibuje potenciálním klientům, že se úroková sazba nedostane přes 6 % p. a.  


GE Capital Bank garantuje úrokové sazby

Od srpna i GE Capital Bank rozšířila nabídku fixních period pro hypotéky (nyní 1 a 3 roky, 5 a 10 let) a všechny fixní periody nabízí s garantovanými úrokovými sazbami. Zrušila tak úrokové sazby s rozpětím "od - do". Klient při zažádání o hypotéční úvěr zná okamžitě, jakou úrokovou sazbu dostane a jaká bude konečná cena hypotéky, odvíjející se právě podle doby fixace a jejího typu (Standard, Premium, Optimum). Nerozhoduje pak ani příjem či věk klienta, délka a účel úvěru.

HVB nabízí výjimečnou hypotéku

S další novinkou přichází nyní HVB Bank a to v případě svého hypotéčního produktu Majordomus. Jde o předčasné splacení úvěru částečně, nebo úplně. Nabídka nese název Majordomus Flexi. K uhrazení mimořádné splátky může dojít kdykoli během splácení, a to každý měsíc ke stejnému datu, jako je hrazena anuitní splátka.

Které nabídky se to týká?

Nabídka se týká úvěrů se splatností 5, 10, 15 a 20 let s délkou fixace úrokové sazby 5, 10 a 15 let. Vztahuje se k účelovým úvěrům do výše 10 miliónů korun. Nelze ji využít s hypotéčním úvěrem Speciál. Za to však HVB Bank nabízí možnost Flexi kombinovat s nabídkou Majordomus HIT.

Tato nabídka je zajímavá především nízkou úrokovou sazbou od 3,73 % do 5,5  % p. a. a bezplatným oceněním nemovitosti k zástavě. Minimální výše úvěru HIT je 700 tisíc korun, maximum 3 miliony. Pokud se vám bude zdát kombinace obou produktů užitečná, připočtěte si k uvedené sazbě 0,3 % p.a. Standardní nabídka hypotéčního úvěru HVB Bank má úrokovou sazbu v rozpětí 4 % – 5,9 % p. a.

Pro koho je Flexi zajímavá?

ruka

200 tisíc na bydlení: řekněte si o ně!
Více ZDE.

Majordomus Flexi by měli ocenit především lidé, kteří pravidelně nebo nárazově očekávají příjem většího finančního obnosu (roční odměny, 13. a 14. plat, výhry, dědictví). Tyto finance je následně možné použít k umoření části nebo celého úvěru. Jakmile dojde k uhrazení předčasné splátky, je zkrácena celková doba splatnosti, ale anuitní splátka zůstává zachována.

Nabídka HVB Bank je nesporně zajímavá a najde své příznivce. Otázkou však zůstává, zda se vám vyplatí, na trhu jsou nabídky s nižší úrokovou sazbou s dlouhodobou fixací. Zajímavou nabídku můžete najít v některých případech i u banky, kde máte vedený účet.

Chtěli byste zaplatit hypotéku mimořádnými splátkami? Připadá vám nabídka HVB Bank zajímavá? Napište nám své názory a připomínky.


 

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...Ekonom Pavel Kysilka: Česká koruna je odsouzena k posilování

Ekonom Pavel Kysilka

Českou korunou platíme už 25 let. Československou měnu nahradila v únoru 1993. Slovenské platidlo u našich východních...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Hypotéky dál zdražují, úrokové sazby jsou nejvýše od roku 2014

Ilustrační snímek

Hypotéky podle očekávání dál zdražují. Ve druhém měsíci letošního roku se průměrná úroková sazba zvedla na 2,36...

S jakými výdaji navíc počítat, když se rozhodnete pro hypotéku

Ilustrační snímek

V posledním roce došlo v oblasti hypoték k utahování šroubů a zpřísňování pravidel. Ceny nemovitostí rostou a klienti...

KOMENTÁŘ: Proč nejsou družstevní byty v Česku příliš v kurzu?

Ilustrační snímek

Dosáhnout na vlastní bydlení je pro řadu lidí velký ekonomický strašák. Jednou z možností je pořízení družstevního...

Tučná léta možná končí. Dávejme si pozor, co si nyní budeme přát

Tučná léta možná končí. Dávejme si pozor, co si nyní budeme přát

Kurzy.cz Vývoj a výroba léků sebou přináší nejednu tenzi a paradox. V Perlách týdne z minulého pátku jsme mohli najít mimořádně ...

Najdete na iDNES.cz