Diskuze

S jakými výdaji navíc počítat, když se rozhodnete pro hypotéku

V posledním roce došlo v oblasti hypoték k utahování šroubů a zpřísňování pravidel. Ceny nemovitostí rostou a klienti mnohdy žádají financovat bydlení co nejvíce z úvěru. Co vás teď čeká na úvěrové cestě k vysněnému domovu?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Součástí nového období fixace je í doba do čerpání úvěru. Pokud tedy máte novou fuxací na 9 let a budete refinancoval až za dva roky, poběží vám zároveň aktuální fixace i nová. Tím pádem 9 let nová fixace -2 roky do konce fixace staré hypotéky....za dva roky, až nová banka vyplatí tu původní, budete mít už jen 7 let fixace z nového úvěru .

0 0
možnosti

Když už hypotéka tak si ji vzít na nějakou nemovitost blízko Prahy, právě at ta cena není tak obrovská a pokud si člověk nedělá rezervy už od mlada kdy začal logicky uvažovat nad svojí budoucností, tak nemá šanci. Pokud toho nedosáhne za něčí pomoci. My jsme si nechávali před lety od hypotečního poradce z této firmy pomoc a ještě že jsme tu volbu zvolily.

4 0
možnosti

Chtít provizi po kupujícím je velmi neprofesionální a takový obchod bych si 2x rozmýšlel

0 0
možnosti

Mno ale to chce cca 80-90% realitek...

0 0
možnosti

"Hlavně ve větších městech, jako je Praha či Brno, se ceny bytů 2+1 pohybují často nad 4 miliony. A 20 % ze 4 milionů je 800 tisíc".

Pán z Partners ignoruje fakt, že to LTV se počítá nikoli z ceny prodejní, ale z ceny stanovené odhadcem. A vzhledem ke stavu současného trhu jsou ty odhady běžně o 15-20 % nižší, v extrémních případech i o 25 % nižší. Ergo na 80 % LTV potřebujete mít kapse nikoli "mrzkých" 800 tisíc, ale vyjde-li odhad nemovitosti prodávané za 4 mil např. 3,2 mil, pak už je to 1,44 mil. Daň z nabytí platíte pochopitelně z ceny prodejní (tzn. 160k), to už jste na nutnosti mít 1,6 mil. A pokud provize realitce, tak si je přidejte.

2 0
možnosti

Peníze realitce? Kupoval jsem dva byty - oba nákupy byly hodně komplikované (první převod z družstva do OV v rámci celého družstva, členité pozemky apod.) a vše jsem zvládl jen se svým právníkem. Nechápu proč bych měl dotovat nějaké mistříky v superbech za nicnedlání. Prodej/koupě nemovitosti je zcela bezproblémová věc a kdo potřebuje realitku je neschopa.

3 0
možnosti

Byty jste si sám aktivně hledal a byl rozhodnut, že realitku nepotřebujete....ale víte kolik je prodávajících, kteří se nechtějí zabývat hledáním kupujících, scházením se s každým na prohlídkách bytů apod.? Prostě je to služba za kterou se platí...

4 0
možnosti

Problém je v tom, že ČNB nic nevyřešila...

Ten kdo nemá 100% z ceny si vezme nevýhodnější úvěr okolo 5% na ten základ pro hypotéku, takže jeho zatížení bude ještě větší než kdyby měl 100% hypo....

1 0
možnosti

Klienta s dluhem jak žádá o hypo každá banka ráda uvítá. Neboli musí si mimo jiné spočítat jaké má klient příjmy a výdaje.

0 0
možnosti

Svým způsobem to ČNB udělala správně, jenže je problém trochu jinde. Poptávka určuje nabídku. Pokud je velmi poptávané zboží nedostatkové, potom jeho cena rapidně roste až o desítky procent, viz nemovitosti (byty, domy). Levné dostupné hypotéky začaly roztáčet současnou spirálu, proto ČNB přistoupila k tomuto kroku, aby zahřívající se hypoteční trh a trh s nemovitostmi zchladila. Tržní hodnota bytů a domů je o desítky procent vyšší než je jejich reálná hodnota. Opadne-li zájem o hypotéky a tudíž i o nemovitosti (což se jen tak nestane), klesne jejich cena na reálnou hodnotu nebo se k ní alespoň přiblíží. Nebo další varianta je, že cenová bublina praskne a máme tu další krizi nebo recesi. Nebo tkví problém ještě někde jinde a to je v průměrné době vyřízení stavebního povolení, kdy jsme na 127. místě ze 185 zemí a před námi jsou státy, jako Uzbekistán, Azerbajdžán, Zimbabwe apod. Počty dní jsou zohledněny jen ty, které jsou stanoveny zákonem. Některé orgány, které jsou dotčeny kvůli stavbám (různé posudky a vyjádření), nemají lhůty stanoveny, takže to trvá ještě déle. Nejsem ekonom, ale selský rozum mi říká, že by hodně pomohlo jen okleštění byrokracie a některým úřadům a orgánům zákonem stanovit lhůty související s vydáním nebo zamítnutím stavebního povolení. Samozřejmě i další povolení i pro případnou sanaci nebo novou výstavbu na místě staré zástavby, která není historicky cenná, kde již nikdo nebydlí, a může se zbourat. Pokud tam legálně bydlí jen několik málo jedinců, umožnit jim přestěhování nebo s ním pomoci případně jim dát i předkupní právo pro nový byt, ať už bude nově stavěný v jejich lokalitě nebo již existující v blízkosti jejich lokality. Myslím, že tohle se dá docela elegantně legislativně upravit a zároveň zbytečně nezastavět úrodnou půdu a zelené louky, to už stačilo se solárními elektrárnami. Ale nejsem zase tak naivní, tohle v ČR prostě nevyjde.

1 0
možnosti

Ještě bych zmínil platby do fondu oprav, pokud kupujete byt v SVJ.

1 1
možnosti

Článek je o výdajích při vyřizování hypotéky ;-D

1 0
možnosti

„Každopádně je varianta hypotéky s LTV 80 % + další úvěr na dofinancování kupní ceny výrazně dražší než případná 100% hypotéka. Je tedy otázkou, jestli toto doporučení ČNB není spíše kontraproduktivní. Lidé se pravděpodobně budou více zadlužovat, a tím se zvýší riziko případné neschopnosti splácet dluhy,“ tvrdí Lucie Drásalová.

Mno, nevím nevím paní Drásalová :-/

1 0
možnosti

tam bych viděl hlavně tu výhodu, že člověk nemusí moc platit ze svého, prostě dostane 100% hodnoty nemovitosti (byť ve 2 úvěrech). ale stavebka jsou docela drahé... takže bude záležet na situaci

0 0
možnosti

J73i81ř24í 25P73a31u19l

4. 1. 2018 10:40

"I dva roky dopředu je možné zajistit si dnešní velmi nízké úrokové sazby."

Opravdu, když mně bude končit fixace za 2 roky, tak mně bude banka garantovat aktuální sazbu po celé dva roky? Takže při obvyklém např, 5letém fixu mám vlastně fix na 7 let?

4 0
možnosti

ne, tobyste si musel vzít fix na 9 let ;)

0 1
možnosti
  • Nejčtenější

Podnikání střídaly chyby i ztráty. V Babicích dnes mají úspěšné České tropy

23. března 2024

Podnikatelský příběh Pavlíny Molkové začal před více než třicet lety ve Švýcarsku. „Všimli jsme si...

Vyzkoušeli jsme v testu Partners Banku. Obstála skoro na jedničku

21. března 2024

Na bankovním trhu začala v březnu fungovat nová ryze česká Partners Banka. Na startu oznámila, že...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se mění. K lepšímu, či horšímu?

22. března 2024

Stěhování, rozvod, vážná nemoc nebo jen možnost ušetřit na splátkách, to jsou důvody, proč se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Nákup stavebního pozemku na úvěr a bez zástavy? Pomůže stavební spořitelna

28. března 2024

Pořízení stavebního pozemku je dobrá investice. Ať už jako startovací pozice pro děti, pro uchování...

Vyjednávací síla mladých na trhu práce roste, říká personální expertka

27. března 2024

Premium Vyhlídky absolventů jsou nadějné, říká v rozhovoru personální odbornice Jaroslava Rezlerová. Komu...

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...