Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční soutěž o Porsche vyhrála žena

Komerční sdělení   10:30aktualizováno  10:30 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čtyřtýdenní investiční soutěž X-Trade Brokers Cup dospěla do svého konce. Vítězem se stala paní Zuzana Holienčinová ze Slovenska. Dosáhla zhodnocení ve výši 4 040 %. Zajistila si tak pohodlné vedení před dvěma Čechy. Ti svůj vklad během soutěže zhodnotili o rovněž pozoruhodných 3 289 % a 3 146 %.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Paní Zuzana se držela na předních příčkách statistik od samého začátku soutěže a za svůj výkon získává po zásluze hlavní cenu soutěže, kterou je luxusní automobil Porsche Cayman.

A jak se dá během čtyř týdnů znásobit virtuální vklad více než čtyřicetinásobně? Paní Zuzaně se to povedlo díky četným obchodům s měnovým párem EUR/USD. Během celé soutěže totiž provedla celkem 502 obchodů, z nichž bylo pouze 109 ztrátových, přičemž jen pouhých 20 obchodů bylo uskutečněno na jiném finančním instrumentu, než byl právě měnový pár EUR/USD.

Obchodní strategie vítězky soutěže přitom byla od začátku velmi agresivní, což je však pravděpodobně jediný způsob, jak v konkurenci více než 50 tisíc soutěžících skutečně uspět.

Již od samého začátku proto obchodovala ve velmi krátkých (několikaminutových) intervalech, kdy spekulovala na malé kurzové výkyvy, které násobila vysokými objemy obchodních transakcí. Častokrát se tak spokojila se změnou kurzu v řádech setiny centu, které však v obchodech mnohdy až s 50 loty nabízely prostor pro velmi zajímavé zisky.

Tuto strategii paní Zuzana uplatňovala od samého začátku soutěže a právě díky ní dokázala během tří týdnů více než zdvacetinásobit velikost svého účtu. V posledním soutěžním týdnu však přišla změna, když paní Zuzana otevřela tři dlouhodobé pozice, které držela po nezvykle dlouhou dobu sedmi dnů. V těch začala spekulovat na to, že by dolar mohl znovu posílit poté, co si sáhnul až na své čtrnáctiměsíční minimum na ceně 1,50 EUR/USD.

A odhad měla skutečně výtečný. Negativní zprávy z americké ekonomiky v minulém týdnu dokázaly zatřást s akciovými indexy, které korigovaly své tučné zisky ze začátku října. To se projevilo i na devizovém trhu, kde se obchodníci začali znovu uchylovat k bezpečnější americké měně, která zpevnila během první poloviny minulého týdne až k ceně 1,4690 EUR/USD. Paní Zuzana své tři pozice uzavřela téměř dokonale na ceně 1,4717 EUR/USD, což ji přineslo zisk ve výši 153 tisíc EUR, kterým si zajistila pohodlný náskok, jehož překonání již bylo nad síly ostatních soutěžících.

účet vítěze

Společně s paní Zuzanou však o zajímavé ceny hráli v minulém týdnu také ostatní soutěžící. Stejně jako v prvních třech týdnech, také v posledním týdnu bylo možno získat mobilní telekomunikátor HTC Touch Diamond2, který připadnul vždy nejlepšímu muži a ženě z Česka i Slovenska, kteří dokázali v týdnu dosáhnout nejvyššího zhodnocení zůstatku na svém účtu.

Čtyři telekomunikátory si tak mezi sebe rozdělí pan Jakub Rusnok a paní Martina Kurnstová z České republiky, kteří v týdnu dosáhli zhodnocení 1 561 % a 736 %. Ze Slovenska pak se zhodnocením 1 024 % a 651 % vyhrávají týdenní cenu pan František Galbavý a paní Lydia Rejdová.

Minulý týden byl přitom pro soutěžící v X-Trade Brokers Cup jednoznačně nejtěžším. Situace na trzích se totiž rapidně změnila. Výprodej na akciových trzích, doprovázený sílícím dolarem, dostal pod prodejní tlak také většinu cen komodit, a protože velká většina zadaných pokynů byla i v minulém týdnu nákupního typu (BUY), soutěžící museli vstřebat doposud nejvyšší kumulativní ztráty ze všech čtyř týdnů. Těmi nejztrátovějšími instrumenty se přitom staly měnový pár EUR/USD, následovaný cukrem, zlatem a celou řadou akciových indexů a jednotlivých akcií.

Završení soutěže X-Trade Brokers Cup proběhne na závěrečném galavečeru v Praze dne 26. listopadu, kde budou předány všechny ceny vítězům. Zájemcům o problematiku investování nabízí společnost X-Trade Brokers Cup nadále možnost založení demoúčtu, společně s možností účasti na bezplatných seminářích po celé České republice. Na těch budou zájemci podrobně seznámeni s problematikou technické a fundamentální analýzy, psychologie obchodování a money managementu, které jim mohou pomoci ve formování vlastí obchodní strategie.

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Dluhopisy, nebo akcie? Jak si investor vybírá mezi fondy

Ilustrační snímek

Nejdůležitější pro každého začínajícího investora do podílových fondů je pochopení, že pokud mu peníze leží na účtu,...

Rady odborníka, jak se vyhnout investiční bublině a ztrátě peněz

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Stále víc Čechů se zajímá o to, jak a kam investovat, aby své peníze lépe zhodnotili. „Burza umí nadělovat krásné zisky...

Ekonom: Investiční grály mají nejistou budoucnost. A co Facebook?

Martin Mašát

V posledních letech se staly mediálně vděčnými a opěvovanými aktiva, která si to vůbec nezaslouží. Jejich společným...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Kurzy.cz Německý Der Spiegel připomíná, že dvacátého srpna dojde svému konci třetí záchranný balíček poskytnutý Řecku a „prozatí...

Najdete na iDNES.cz