Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investiční soutěž o Porsche vyhrála žena

Komerční sdělení   10:30aktualizováno  10:30 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Čtyřtýdenní investiční soutěž X-Trade Brokers Cup dospěla do svého konce. Vítězem se stala paní Zuzana Holienčinová ze Slovenska. Dosáhla zhodnocení ve výši 4 040 %. Zajistila si tak pohodlné vedení před dvěma Čechy. Ti svůj vklad během soutěže zhodnotili o rovněž pozoruhodných 3 289 % a 3 146 %.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Paní Zuzana se držela na předních příčkách statistik od samého začátku soutěže a za svůj výkon získává po zásluze hlavní cenu soutěže, kterou je luxusní automobil Porsche Cayman.

A jak se dá během čtyř týdnů znásobit virtuální vklad více než čtyřicetinásobně? Paní Zuzaně se to povedlo díky četným obchodům s měnovým párem EUR/USD. Během celé soutěže totiž provedla celkem 502 obchodů, z nichž bylo pouze 109 ztrátových, přičemž jen pouhých 20 obchodů bylo uskutečněno na jiném finančním instrumentu, než byl právě měnový pár EUR/USD.

Obchodní strategie vítězky soutěže přitom byla od začátku velmi agresivní, což je však pravděpodobně jediný způsob, jak v konkurenci více než 50 tisíc soutěžících skutečně uspět.

Již od samého začátku proto obchodovala ve velmi krátkých (několikaminutových) intervalech, kdy spekulovala na malé kurzové výkyvy, které násobila vysokými objemy obchodních transakcí. Častokrát se tak spokojila se změnou kurzu v řádech setiny centu, které však v obchodech mnohdy až s 50 loty nabízely prostor pro velmi zajímavé zisky.

Tuto strategii paní Zuzana uplatňovala od samého začátku soutěže a právě díky ní dokázala během tří týdnů více než zdvacetinásobit velikost svého účtu. V posledním soutěžním týdnu však přišla změna, když paní Zuzana otevřela tři dlouhodobé pozice, které držela po nezvykle dlouhou dobu sedmi dnů. V těch začala spekulovat na to, že by dolar mohl znovu posílit poté, co si sáhnul až na své čtrnáctiměsíční minimum na ceně 1,50 EUR/USD.

A odhad měla skutečně výtečný. Negativní zprávy z americké ekonomiky v minulém týdnu dokázaly zatřást s akciovými indexy, které korigovaly své tučné zisky ze začátku října. To se projevilo i na devizovém trhu, kde se obchodníci začali znovu uchylovat k bezpečnější americké měně, která zpevnila během první poloviny minulého týdne až k ceně 1,4690 EUR/USD. Paní Zuzana své tři pozice uzavřela téměř dokonale na ceně 1,4717 EUR/USD, což ji přineslo zisk ve výši 153 tisíc EUR, kterým si zajistila pohodlný náskok, jehož překonání již bylo nad síly ostatních soutěžících.

účet vítěze

Společně s paní Zuzanou však o zajímavé ceny hráli v minulém týdnu také ostatní soutěžící. Stejně jako v prvních třech týdnech, také v posledním týdnu bylo možno získat mobilní telekomunikátor HTC Touch Diamond2, který připadnul vždy nejlepšímu muži a ženě z Česka i Slovenska, kteří dokázali v týdnu dosáhnout nejvyššího zhodnocení zůstatku na svém účtu.

Čtyři telekomunikátory si tak mezi sebe rozdělí pan Jakub Rusnok a paní Martina Kurnstová z České republiky, kteří v týdnu dosáhli zhodnocení 1 561 % a 736 %. Ze Slovenska pak se zhodnocením 1 024 % a 651 % vyhrávají týdenní cenu pan František Galbavý a paní Lydia Rejdová.

Minulý týden byl přitom pro soutěžící v X-Trade Brokers Cup jednoznačně nejtěžším. Situace na trzích se totiž rapidně změnila. Výprodej na akciových trzích, doprovázený sílícím dolarem, dostal pod prodejní tlak také většinu cen komodit, a protože velká většina zadaných pokynů byla i v minulém týdnu nákupního typu (BUY), soutěžící museli vstřebat doposud nejvyšší kumulativní ztráty ze všech čtyř týdnů. Těmi nejztrátovějšími instrumenty se přitom staly měnový pár EUR/USD, následovaný cukrem, zlatem a celou řadou akciových indexů a jednotlivých akcií.

Završení soutěže X-Trade Brokers Cup proběhne na závěrečném galavečeru v Praze dne 26. listopadu, kde budou předány všechny ceny vítězům. Zájemcům o problematiku investování nabízí společnost X-Trade Brokers Cup nadále možnost založení demoúčtu, společně s možností účasti na bezplatných seminářích po celé České republice. Na těch budou zájemci podrobně seznámeni s problematikou technické a fundamentální analýzy, psychologie obchodování a money managementu, které jim mohou pomoci ve formování vlastí obchodní strategie.

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Další z rubriky

Žijí sami a nemají problém s penězi. Jak odvážně singles investují

Ilustrační snímek

Stále více Čechů část vydělaných peněz investuje do akcií nebo podílových fondů. Nejaktivnější jsou v tomto směru...

Co je dobré znát, když místo spoření volíte investici a podílové fondy

Ilustrační snímek

Existují dva typy přístupu k investování. Tím prvním jsou podílové fondy, tím druhým pak přímý nákup aktiv na...

Na přímém půjčování lidí lidem se dá vydělat za rok 7 % i více

Ilustrační snímek

Spořicí účty a termínované vklady až na výjimky nenesou ani jedno procento ročně. Lidé využívají finanční produkty se...

Fed, ECB, ČNB. Kdy (ne)budou zvyšovat sazby?

Fed, ECB, ČNB. Kdy (ne)budou zvyšovat sazby?

Kurzy.cz Dolar za poslední měsíc vůči euru zpevnil o více než půl procenta. Byť má americká měna za sebou několik negativních fu...

Grafton Recruitment Praha
Integrační vývojář - TIBCO

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 90 000 - 110 000 Kč

Najdete na iDNES.cz