Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Investovat můžete podle fází měsíce nebo třeba podle čísel v letopočtech

aktualizováno 
Nezáleží na tom, zda při obchodování využijete technickou analýzu, fázi měsíce či numerologii. Cílem je vždy získat určitou výhodu. Jak lze pracovat s informacemi a v kterém roce či desetiletí máte nejvyšší šanci vydělat?
Stále více lidí hledá alternativní způsob zhodnocení peněz.

Stále více lidí hledá alternativní způsob zhodnocení peněz.

Stále více lidí hledá alternativní způsob zhodnocení peněz. Vkladní knížky jsou minulostí a možností je dnes opravdu mnoho. Od dob, kdy se zde objevilo prvních doslova několik podílových fondů, uplynuly roky a dnes je investiční paleta tohoto druhu investice nepřebernou studnou investičních příležitostí. To s sebou nese i nároky na investora, který se musí nějakým způsobem v tomto směru orientovat, popř. může využít služeb investičních poradců. To předpokládá jeho důvěru v takovou osobu.

Ovšem jsou i tací, kteří chtějí spravovat své vlastní peníze sami. Jsou ochotni podstoupit určité riziko výměnou za očekávání, že bude jejich volba úspěšnější. K tomu dospěje člověk sám časem, zkušenostmi či z jiných důvodů. Předpokladem je, že jej finanční sektor zajímá a pravidelně sleduje vývoj a dění v souvislostech.

Způsob jak postupovat si většinou vždy najde takový investor sám. Jestli využije fundamentu nebo se přikloní k technické analýze, popř. zapojí jiný způsob jemu vlastní a vyhovující, je jen a jen na něm samotném. Základní rozdělení ale lze určitě učinit - a to na skupinu, která obchoduje diskréční metody, a skupinu tzv. mechaniků, kteří obchodují podle předem stanovených, historicky otestovaných pravidel, která jim dávají pozitivní očekávání, že i budoucnost bude zisková.

Možná pro neznalé – nejedná se o žádný tzv. holy grail, který by zamezil ztrátovým obchodům. Ty jsou součástí ziskového obchodování. Hledání takového nástroje či systému je ztrátou času. Obchodník hledá v trhu obecně nějakou výhodu, která mu poskytne malý náskok oproti ostatním, a tu se pak snaží zpeněžit.

Výhodou může být cokoliv – svíčkový pattern, určité postavení ceny a indikátoru, ceny a objemu, vzájemné postavení open, high, low, close cen na minulých svíčkách, korelace mezi trhy. Jakkoliv se to zdá být nelogické, může to být dokonce i fáze měsíce či jiné astrologické úkazy. Vydělávat lze i na náhodných vstupech, ovšem pak je třeba mít velmi dobře propracovaný money management a risk management. Některé metody jsou zase založeny na statistice a pravděpodobnosti, kdy se sleduje vybrané období a cílem je získat informaci, která se výrazně odlišuje od normálu, a zároveň je třeba takovou informaci podrobit testu, zdali a v jaké míře se může jednat o náhodný jev.

Více na Investujeme.cz

Autor:


Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Rady odborníka, jak se vyhnout investiční bublině a ztrátě peněz

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Stále víc Čechů se zajímá o to, jak a kam investovat, aby své peníze lépe zhodnotili. „Burza umí nadělovat krásné zisky...

Vyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

Ilustrační snímek

Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak...

Šikovně investoval naspořené peníze, teď hraje golf

Ilustrační snímek

Češi začínají objevovat svět investic. Posílají stále více peněz do podílových fondů. Důvodem je fakt, že bankovní...

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Kurzy.cz Začleňování uprchlíků do pracovního procesu v Německu se podle Spolkové agentury práce daří. Práci si našlo již více ne...

Najdete na iDNES.cz