Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak dosáhnout větší provizi na několik způsobů, aneb co agenti říkají a co si při tom myslí

aktualizováno 

Situace: Životní pojistka pro mladého, svobodného a bohatého klienta, který by rád někde pravidelně ukládal větší sumu peněz ze své vysoké výplaty

Agent říká: S Vašimi příjmy se rozhodně zabezpečte na částku vyšší než 500 000 Kč, doporučoval bych 1 000 000 až 2 000 000 Kč. Až se oženíte, budete mít dostatečné zajištění a v šedesáti pěknou sumičku na penzi.

Agent si myslí: Přece se u tak bohatého kořena nespokojím se sedmi tisíci korun provize, když jej můžu stáhnout o dvacet nebo třicet. (Efektivní zhodnocení prostředků na penzi u takto vysoké pojistné částky bude v poměru k vloženým prostředkům velmi mizivé - pozn. redakce)


Situace: Stavební spoření u klienta, který je rozhodnutý pouze spořit

Agent říká: Cílovou částku bych doporučoval nejméně 300 000 Kč. Nemůžete přece vyloučit, že si budete brát úvěr.

Agent si myslí: Co bych tomu důvěřivci sděloval, že cílovou částku by mohl později navýšit, když se moje provize počítá právě z její hodnoty ve smlouvě sjednané.


Situace: Klient chce pravidelně ukládat 3 000 Kč a zajímá se o otevřené podílové fondy

Agent říká: Co říkáte, že jste slyšel o výhodnosti investování do podílových fondů? To je přece příliš riskantní. Kapitálová životní pojistka Vám poskytne větší bezpečí a mnohem komplexnější zajištění. Buďte si jistý, že pro Vaše 3 000 Kč měsíčně sestavíme pěknou smlouvičku.

Agent si myslí: Investování do nějakých fondů je pro mě zaprvé španělská vesnice a provize z kapitálového životního pojištění je nesrovnatelně vyšší. (např. z investování do fondů peněžního trhu, nebo některých dluhopisových fondů může být i nulová – pozn. redakce).


Situace: Klient, kterému do důchodu zbývá 35 let, chce spořit 1 500 Kč a nemá žádný finanční produkt se setkává s agentem penzijního fondu.

Agent říká: Chcete spořit 1 500 Kč měsíčně? Ideálním řešením bude využití penzijního připojištění. Do 500 Kč Vám stát přispěje příspěvkem 150 Kč a dalších 1000 Kč měsíčně, tedy 12 000 Kč si můžete odečíst z daňového základu.

Agent si myslí: Pěkných 3 500 Kč provize (agenti penzijního připojištění běžně inkasují 200 – 250 % měsíční úložky – pozn. redakce). Co bych tak asi tomu ťulpasovi poradil, když jediné co prodávám je náš ctihodný penzijní fond Solidní jistota (např. stavební spoření by bylo pro klienta mnohem výhodnější – pozn. redakce).

Který poradce byl nejlepší a který byl naopak až moc ovlivněn při svých doporučeních výší provize? Jak vůbec poznat poctivého finančního poradce od obyčejného agenta? Čtěte téma, které se zabývá prvním testem finančních poradců v České republice.
TEST FINANČNÍCH PORADCŮ V ČR

 

Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Chcete ušetřit? Změna dodavatele energií je jednodušší, než si myslíte

Ilustrační snímek

Nad úsporami v domácnosti se asi zamýšlíme všichni. Jednou z možností, jak peníze ušetřit, může být i změna dodavatele...

Kvíz: Znáte cizí měny a víte, kde je výhodně vyměnit?

Ilustrační snímek

Při cestách do zahraničí se určitě vyplatí mít v kapse i nějakou hotovost. Víte, kde výhodně peníze vyměnit? Jaký je...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz