Jak se žije s dluhem v Česku

  • 2
Někde dlužit, nesplácet a jít si půjčit jinam – to už není tak snadné. Neuhrazené dluhy společně mapují banky, leasingové a splátkové firmy a nově i mobilní operátoři. Kdo se ocitne na černé listině?

Velký bratr je tady

V roli velkého bratra finančního hospodaření domácností či firem jsou už čtyři registry, ve kterých se shromažďují údaje o dlužnících. Co se stane hříšníkům?

Úvěry v Česku? Hlavně kvůli bydlení

Dluh není ostuda, ale úplně normální součást života - platí to i v Česku. Do rychlíku s úvěry či leasingem Češi naskočili o dost později než západoevropské státy. Kdo nesplácí?

Firmy si o neplatičích vyměňují informace

Máte dluhy? Kvůli zadlužení Česka má každý z nás sekeru 65 000 korun. K těmto národním dluhům přidávají svých 340 miliard korun také domácnosti. Kolik tedy dluží průměrná česká domácnost?

Kdo vám půjčí, když dlužíte jinde

Ve chvíli, kdy jste zapsáni v registru a označeni jako dlužník, nepočítejte s žádnou další půjčkou. Jak jsou na tom některé společnosti půjčující takzvané rychlé peníze?

Co bude, když nezaplatíte?

Dlužníkem nejste od chvíle, kdy si půjčíte peníze, ale stáváte se jím v okamžiku, kdy závazek nesplácíte. Ať jde o půjčku, fakturu za telefon či pokutu dopravnímu podniku. Jak probíhá exekuce?

Jak se v Česku žije s dluhem: dva příběhy neplatičů

O tom, jakým způsobem řeší svou situaci dlužníka,vyprávějí pan Zdeněk a pan Martin. Oba prožili exekuci, každý s ní však má trochu jiné zkušenosti. Proč s exekutorem skoro kamarádím?

Chcete vidět, jaké konkrétní podmínky nabídly jednotlivé banky pro hypotéku na 15 let? Co se stane, když se zvýší úroky? Jak ověřují banky vaši bonitu? Co vás budou chtít a na co dát pozor? Čtěte ZDE.