Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké tarify se pro vás hodí a kolik za ně zaplatíte?

aktualizováno 
Dokážete si zvolit správný tarif, nebo platíte za své potřeby zbytečně hodně? Jaký tarif je vhodný pro podnikatele, studenta, ženu v domácnosti či důchodce? Inspirujte se našimi tipy a vylepšete svou finanční situaci.

 Manažer

 • musí být neustále dostupný pro své klienty
 • hodně telefonuje do všech sítí, a to jak ve špičce, tak i mimo ni
 • posílá málo SMS, za to často využívá datové služby, zvlášť připojení k internetu

Řešení:

T-Mobile - tarif 200 HIT + GPRS Standard, měsíční paušál stojí 1340,80 koruny. Klient získá 200 volných minut a 5 MB na přenos dat, do sítě T-Mobile bude volat za 2,40 koruny, do ostatních za 4,40 koruny. Za přenesená data bude platit 0,018 koruny za kilobajt.
 
Eurotel - tarif Optimum Plus + Eurotel DATA Nonstop
U tarifu Optimum Plus získá klient za měsíční paušál 1165,10 koruny 120 volných minut a 20 volných SMS. Do vlastní sítě bude volat 4,03 koruny ve špičce a 3,29 koruny mimo špičku. Do ostatních sítí za 8,42, respektive 5,86 koruny za minutu.

Datové služby vyjdou na zvýhodněnou měsíční cenu 798 korun - pokud si jej klient sjedná do konce ledna, zvýhodněná cena platí do konce června 2004 - přičemž počet přenesených dat je neomezený. K tomu klient dostává dalších 100 volných minut na volání. 
 

Chcete vědět, zda vám  penzijní připojištění zajistí  spokojený důchod? Využijte naši  kalkulačku.

Oskar - tarif Nezavěšuj + GPRS Standard
Paušální program Nezavěšuj přijde na 1220 korun měsíčně - za to může majitel čerpat 300 volných minut. Volání do sítě Oskar stojí 3,66 koruny za minutu, do jiných sítí 4,88 koruny.

Pro datové přenosy ve velkém objemu se hodí program GPRS Standard - měsíční paušál 244 korun. Za tuto cenu dostává zákazník volných 1024 kilobajtů, cena za jeden kilobajt je 0,031 koruny.

Žena v domácnosti

 • pro práci telefon nepotřebuje
 • volá jen v rámci rodiny do stejné sítě, kamarádkám do různých sítí a matce na pevnou linku
 • posílá hodně SMS zpráv
 • datové služby nevyužívá

Řešení

T-Mobile - Tarif 80 - HIT, měsíční paušál 549 korun
Získá 80 volných minut, do sítě T-Mobile volá za 2,40 koruny, do ostatních včetně pevné za 4,40 koruny. Za SMS zprávu zaplatí 1,20 koruny.
T-Mobile - Partner I - pokud je někdo z rodiny zákazníkem T-Mobile, vyplatí se zvážit také program Partner I. Ve špičce může klient volat do sítě T-Mobile za 3,40, mimo ni za 2,40 koruny. SMS stojí 2,10 koruny.
 
Eurotel - paušální program Relax, měsíční platba 237,90 koruny
Za paušál zákazník může čerpat 30 volných minut a 30 SMS zpráv. Ve špičce volá za 12,08 koruny, mimo špičku na Eurotel a pevnou linku za 3,29 koruny; ke konkurenci za 8,05 koruny. Jedna SMS zprávy nad limit vyjde na 3,05 koruny.
 
Oskar - tarif Řekni mi, měsíční paušál 305 korun
Zákazník získá 50 volných minut, případně si za 80korunový paušál může zaplatit 100 SMS zpráv. Na Oskara stojí volání 4,88 koruny, do ostatních sítí 6,10 koruny. Běžná esemeska vyjde bez příplatku na 1,22 koruny.  

Student

 • posílá hodně SMS zpráv
 • volá do všech sítí
 • využívá Wapu

Řešení

Využijte naši anonymní kalkulačku a spočítejte si výši životní pojistky.

T-Mobile - Tarif Student, měsíční paušál 232 korun
, zdarma 50 minut, možnost přerušit placení paušálu až na 12 týdnů třeba o prázdninách, 30 volných SMS, balíček služeb zdarma obsahuje 3 Downloads měsíčně: Java hry, Loga a zvonění nebo MMS motivy, 3 MMS odeslané z telefonu v ČR do českých mobilních sítí měsíčně, 3 odpovědní SMS ze služby Navigator měsíčně, SMS stojí 1,20 koruny. Lze však využít jen od 18 do 26 let věku.
 
Eurotel - tarif Relax nebo předplacená karta Go Fun
U tarifu Relax získá student za 238 korun měsíčně 30 volných minut a 30 volných SMS zpráv. Cena za volání v rámci Eurotelu i na pevnou linku je ve špičce 12,08 koruny, mimo špičku 3,29 koruny, textovka vyjde na 3,05 koruny.
S předplacenou kartou stojí SMS zpráva 2,10 koruny, minuta volání celý den jak do vlastní sítě, tak ke konkurenci přijde na 7,70 koruny. Za minutu wapu zaplatí 3,10 koruny.
 
Oskar - tarif Odepiš nebo přeplacená Oskarta
U tarifu vyjde měsíční paušál na 12,20 koruny měsíčně - za to získá 40 volných minut do sítě Oskara. SMS zpráva do vlastní sítě stojí 43 haléřů, ke konkurenci 1,83 koruny. Nevýhodou je drahé volání - do Oskara 7,30 koruny za minutu, ke konkurenci dokonce 12,20 koruny. Minuta wapu stojí 1,83 koruny.
S předplacenou kartou bude volat student ke konkurenci za 7,30 koruny, do vlastní sítě za 3,70 koruny. Za textovku zaplatí 2,40 koruny.  

Důchodce

 • potřebuje být na příjmu, občas kontroluje vnoučata
 • přijímá SMS a občas je z chaty posílá
 • volá jen v nejnutnějších případech 

Řešení

T-Mobile - karta Twist s předplaceným kreditem nebo tarif 20
V případě karty Twist bude stát volání do sítě T-Mobile  ve špičce 5,80 koruny a mimo ni 3,50 koruny, stejně stojí také SMS. Výhodou je možnost využití nabídky Víkend s voláním 0,60 Kč do sítě T-Mobile a zvolení Nej čísla.
U tarifu 20 získá důchodce za 183 korun měsíčního paušálu 20 volných minut, do sítě T-Mobile se dovolá za 4,90 koruny a SMS ho bude stát 2,10 koruny. Víkendové volání může zlevnit využitím tarifu Víkend, za  který však připlatí 35 korun měsíčně.
 

Vyplatí se vám běžný účet ke spoření? Čtěte ZDE.

Eurotel - přeplacená karta Go s tarifem Quatro nebo Original
V případě programu Quatro bude stát volání do sítě Eurotel ve špičce 8 korun, mimo špičku 3,10 koruny - za stejnou cenu v době mimo špičku, která začíná ve všední dny po 16. hodině, lze volat i na pevnou linku. Jedna SMS zpráva vyjde na 3,80 koruny.
Pokud bude chtít důchodce volat i ke konkurenci, vyplatí se program Original - po celý den stojí 1. minuta hovoru 7,70 koruny, od druhé minuty 5,10 koruny. To platí jak pro volání na mobil, tak na pevnou linku.
 
Oskar - předplacená oskarta nebo paušál Odepiš
V případě karty bude volat majitel celý den do sítě Oskar za 3,70 za minutu, do ostatních sítí za 7,30 koruny. Jedna SMS zpráva stojí 2,40 koruny.
Druhou variantou může být paušální program Odepiš - za měsíční paušál 12 korun získá důchodce 40 volných minut - ty lze využít jen pro volání v rámci sítě Oskar. Minuta hovoru na Oskara stojí 7,30 koruny, k mobilní i pevné konkurenci 12,20 koruny. Textová zpráva do sítě Oskar vyjde na 43 haléřů, do ostatních sítí 1,83 koruny.

 

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Další z rubriky

Zkažená dovolená: na co máte nárok, když se výlet nevyvede

Ilustrační snímek

Pohled je to většinou subjektivní. Klient má pocit, že má totálně zkaženou dovolenou. Při pohledu zvenčí ovšem vypadá...

KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Proč měnit dodavatele energií v létě a neodkládat to na později

Ilustrační snímek

Kdo by v parném létě myslel na účty za plyn a elektřinu? Možná byste měli. I když je nová topná sezona daleko před...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Víkendář: Řecko se pouští do „experimentu, který nemá obdoby“. Budeme se od něj ...

Kurzy.cz Německý Der Spiegel připomíná, že dvacátého srpna dojde svému konci třetí záchranný balíček poskytnutý Řecku a „prozatí...

Najdete na iDNES.cz