Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké tarify se pro vás hodí a kolik za ně zaplatíte?

aktualizováno 
Dokážete si zvolit správný tarif, nebo platíte za své potřeby zbytečně hodně? Jaký tarif je vhodný pro podnikatele, studenta, ženu v domácnosti či důchodce? Inspirujte se našimi tipy a vylepšete svou finanční situaci.

 Manažer

 • musí být neustále dostupný pro své klienty
 • hodně telefonuje do všech sítí, a to jak ve špičce, tak i mimo ni
 • posílá málo SMS, za to často využívá datové služby, zvlášť připojení k internetu

Řešení:

T-Mobile - tarif 200 HIT + GPRS Standard, měsíční paušál stojí 1340,80 koruny. Klient získá 200 volných minut a 5 MB na přenos dat, do sítě T-Mobile bude volat za 2,40 koruny, do ostatních za 4,40 koruny. Za přenesená data bude platit 0,018 koruny za kilobajt.
 
Eurotel - tarif Optimum Plus + Eurotel DATA Nonstop
U tarifu Optimum Plus získá klient za měsíční paušál 1165,10 koruny 120 volných minut a 20 volných SMS. Do vlastní sítě bude volat 4,03 koruny ve špičce a 3,29 koruny mimo špičku. Do ostatních sítí za 8,42, respektive 5,86 koruny za minutu.

Datové služby vyjdou na zvýhodněnou měsíční cenu 798 korun - pokud si jej klient sjedná do konce ledna, zvýhodněná cena platí do konce června 2004 - přičemž počet přenesených dat je neomezený. K tomu klient dostává dalších 100 volných minut na volání. 
 

Chcete vědět, zda vám  penzijní připojištění zajistí  spokojený důchod? Využijte naši  kalkulačku.

Oskar - tarif Nezavěšuj + GPRS Standard
Paušální program Nezavěšuj přijde na 1220 korun měsíčně - za to může majitel čerpat 300 volných minut. Volání do sítě Oskar stojí 3,66 koruny za minutu, do jiných sítí 4,88 koruny.

Pro datové přenosy ve velkém objemu se hodí program GPRS Standard - měsíční paušál 244 korun. Za tuto cenu dostává zákazník volných 1024 kilobajtů, cena za jeden kilobajt je 0,031 koruny.

Žena v domácnosti

 • pro práci telefon nepotřebuje
 • volá jen v rámci rodiny do stejné sítě, kamarádkám do různých sítí a matce na pevnou linku
 • posílá hodně SMS zpráv
 • datové služby nevyužívá

Řešení

T-Mobile - Tarif 80 - HIT, měsíční paušál 549 korun
Získá 80 volných minut, do sítě T-Mobile volá za 2,40 koruny, do ostatních včetně pevné za 4,40 koruny. Za SMS zprávu zaplatí 1,20 koruny.
T-Mobile - Partner I - pokud je někdo z rodiny zákazníkem T-Mobile, vyplatí se zvážit také program Partner I. Ve špičce může klient volat do sítě T-Mobile za 3,40, mimo ni za 2,40 koruny. SMS stojí 2,10 koruny.
 
Eurotel - paušální program Relax, měsíční platba 237,90 koruny
Za paušál zákazník může čerpat 30 volných minut a 30 SMS zpráv. Ve špičce volá za 12,08 koruny, mimo špičku na Eurotel a pevnou linku za 3,29 koruny; ke konkurenci za 8,05 koruny. Jedna SMS zprávy nad limit vyjde na 3,05 koruny.
 
Oskar - tarif Řekni mi, měsíční paušál 305 korun
Zákazník získá 50 volných minut, případně si za 80korunový paušál může zaplatit 100 SMS zpráv. Na Oskara stojí volání 4,88 koruny, do ostatních sítí 6,10 koruny. Běžná esemeska vyjde bez příplatku na 1,22 koruny.  

Student

 • posílá hodně SMS zpráv
 • volá do všech sítí
 • využívá Wapu

Řešení

Využijte naši anonymní kalkulačku a spočítejte si výši životní pojistky.

T-Mobile - Tarif Student, měsíční paušál 232 korun
, zdarma 50 minut, možnost přerušit placení paušálu až na 12 týdnů třeba o prázdninách, 30 volných SMS, balíček služeb zdarma obsahuje 3 Downloads měsíčně: Java hry, Loga a zvonění nebo MMS motivy, 3 MMS odeslané z telefonu v ČR do českých mobilních sítí měsíčně, 3 odpovědní SMS ze služby Navigator měsíčně, SMS stojí 1,20 koruny. Lze však využít jen od 18 do 26 let věku.
 
Eurotel - tarif Relax nebo předplacená karta Go Fun
U tarifu Relax získá student za 238 korun měsíčně 30 volných minut a 30 volných SMS zpráv. Cena za volání v rámci Eurotelu i na pevnou linku je ve špičce 12,08 koruny, mimo špičku 3,29 koruny, textovka vyjde na 3,05 koruny.
S předplacenou kartou stojí SMS zpráva 2,10 koruny, minuta volání celý den jak do vlastní sítě, tak ke konkurenci přijde na 7,70 koruny. Za minutu wapu zaplatí 3,10 koruny.
 
Oskar - tarif Odepiš nebo přeplacená Oskarta
U tarifu vyjde měsíční paušál na 12,20 koruny měsíčně - za to získá 40 volných minut do sítě Oskara. SMS zpráva do vlastní sítě stojí 43 haléřů, ke konkurenci 1,83 koruny. Nevýhodou je drahé volání - do Oskara 7,30 koruny za minutu, ke konkurenci dokonce 12,20 koruny. Minuta wapu stojí 1,83 koruny.
S předplacenou kartou bude volat student ke konkurenci za 7,30 koruny, do vlastní sítě za 3,70 koruny. Za textovku zaplatí 2,40 koruny.  

Důchodce

 • potřebuje být na příjmu, občas kontroluje vnoučata
 • přijímá SMS a občas je z chaty posílá
 • volá jen v nejnutnějších případech 

Řešení

T-Mobile - karta Twist s předplaceným kreditem nebo tarif 20
V případě karty Twist bude stát volání do sítě T-Mobile  ve špičce 5,80 koruny a mimo ni 3,50 koruny, stejně stojí také SMS. Výhodou je možnost využití nabídky Víkend s voláním 0,60 Kč do sítě T-Mobile a zvolení Nej čísla.
U tarifu 20 získá důchodce za 183 korun měsíčního paušálu 20 volných minut, do sítě T-Mobile se dovolá za 4,90 koruny a SMS ho bude stát 2,10 koruny. Víkendové volání může zlevnit využitím tarifu Víkend, za  který však připlatí 35 korun měsíčně.
 

Vyplatí se vám běžný účet ke spoření? Čtěte ZDE.

Eurotel - přeplacená karta Go s tarifem Quatro nebo Original
V případě programu Quatro bude stát volání do sítě Eurotel ve špičce 8 korun, mimo špičku 3,10 koruny - za stejnou cenu v době mimo špičku, která začíná ve všední dny po 16. hodině, lze volat i na pevnou linku. Jedna SMS zpráva vyjde na 3,80 koruny.
Pokud bude chtít důchodce volat i ke konkurenci, vyplatí se program Original - po celý den stojí 1. minuta hovoru 7,70 koruny, od druhé minuty 5,10 koruny. To platí jak pro volání na mobil, tak na pevnou linku.
 
Oskar - předplacená oskarta nebo paušál Odepiš
V případě karty bude volat majitel celý den do sítě Oskar za 3,70 za minutu, do ostatních sítí za 7,30 koruny. Jedna SMS zpráva stojí 2,40 koruny.
Druhou variantou může být paušální program Odepiš - za měsíční paušál 12 korun získá důchodce 40 volných minut - ty lze využít jen pro volání v rámci sítě Oskar. Minuta hovoru na Oskara stojí 7,30 koruny, k mobilní i pevné konkurenci 12,20 koruny. Textová zpráva do sítě Oskar vyjde na 43 haléřů, do ostatních sítí 1,83 koruny.

 

Autor:Nejčtenější

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

Další z rubriky

Pro toho, kdo žije sám, by mělo být životní pojištění povinností

Životní pojištění stojí v průměru 5 % příjmů a v případě problému se rozhodně...

Životní pojištění má většina z nás spojeno se situací, kdy zemře živitel rodiny a díky pojistce jsou jeho blízcí...

Na co myslet, aby se vám levné peníze na kreditní kartě neprodražily

Ilustrační snímek

Ačkoliv si odborníci pochvalují, že se finanční gramotnost Čechů zlepšuje, v otázce platebních karet ještě máme co...

Banky komplikují klientům nákup kryptoměn. Proč?

Ilustrační snímek

Kryptoměny jsou fenoménem posledních měsíců. Někteří je zatracují, jiní o nich básní. Byť jde o rizikovou investici,...

Jak je to s přesčasy? Odpovědi na sedm nejčastějších otázek.

Jak je to s přesčasy? Odpovědi na sedm nejčastějších otázek.

Kurzy.cz Názory na přesčasy se odjakživa různí. Část lidí je ochotná makat navíc, ale jen pokud jim firma přesčasy zaplatí. A ji...

Najdete na iDNES.cz