Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo vyhrál test produktových balíčků

aktualizováno 
Nastavit kritéria balíčkům testovaných bank bylo poměrně obtížné. Nakonec jsme zvolili zhodnocení kritérií, které jsou pro všechny banky porovnatelné. Je to cena jednotlivých balíčků, jejich obsah, porovnání ceny transakcí při rozdělení klientů do několika kategorií a také porovnání jednoho z kanálů přímého bankovnictví, který nabízejí všechny banky – internetbankingu. Jaké jsou tedy výsledky?

Vítězem se stala ČSOB. ČSOB Osobní konto je za padesát korun měsíčně vybaveno základními produkty - hybridní elektronickou kartou, třemi nejčastěji  využívanými kanály přímého bankovnictví a kontokorentem, ale také doplňkovými službami – informačním servisem o účtu přes e-mail či pěti předplacenými  informacemi o platbě kartou.
Na druhém místě se umístila další z velké bankovní trojky – Česká spořitelna. Tato banka nabízí ve svém základním programu dokonce i několik služeb bez poplatku, což je za daný peníz ojedinělé. Handicapem se jí však nakonec staly ceny za hotovostní operace v kalkulaci pro ty klienty, kteří se nechtějí nebo nemohou vzdát transakcí na přepážce.

Na třetí příčku dosáhla zejména díky svým příznivým cenám Poštovní spořitelna. Její nespornou výhodou je i její dostupnost v pobočkové síti České pošty, kde má uživatel možnost vybírat hotovost platební kartou, stejně jako zadávat příkazy k úhradě. Právě pro klienty odkázané na pobočku je tato banka ve srovnání s ostatními cenově příznivá.

Mezi tyto velké banky se však dokázaly svými zvýhodněnými programy vklínit eBanka a Citibank, které jsme právě pro podmíněnost nulových poplatků uvedli mimo pořadí. Pokud bychom brali podmínku kreditního obratu ve výši minimálně 15 tisíc korun za splněnou, promluvily by do celkového pořadí na čtvrtém místě cenové programy eBanky Základ Zdarma a Plus Zdarma, které nabízejí úsporu 100 až 150 Kč za vedení běžného účtu a přímého bankovnictví.

Mezi ČSOB a Českou spořitelnu by se na druhé místo dostal účet CitiOne, pokud by jeho majitel neplatil měsíční paušál 250 korun. Podmínkou pro odstranění tohoto poplatku je však 100 tisíc Kč souhrnem na všech účtech jednoho vlastníka u Citibank. Účet v tomto případě poskytuje poměrně mnoho výhod a je i cenově přívětivý. Podmínka je však již tvrdší než v případě požadavku na patnáctitisícový příliv na účet a rozhodně není v moci každého ji splnit.

Na čtvrtém místě skončila Živnobanka, jejíž Osobní menu Standard s neomezeným počtem operací za necelých sto korun měsíčně ocení zejména aktivní klienti. HVB Bank zabodovala svým kontem Pohoda – roli sehrály poplatky relativně příznivé pro všechny skupiny klientů.

  

1. ČSOB - Osobní konto Plus
  Citibank - CitiOne bez poplatku
2. Česká spořitelna - Výhodný program
3. Poštovní spořitelna – Program Klasik
  eBanka - Programy Zdarma
4. Živnostenská banka
5. BAWAG Bank CZ
6. HVB Bank
7. Volksbank CZ
8. Komerční banka
9. eBanka
10. - 11. Citibank
10. - 11. Raiffeisenbank
12. GE Money Bank

Další banky v pořadí nabízejí poměrně vyrovnané spektrum služeb (viz tabulka). Záleží pak  na každém klientovi, zda upřednostní ten balíček, který nabízí nejvíce produktů či transakcí zdarma, nebo se bude orientovat na služby s nejnižším měsíčním paušálem, či se případně obrátí na menší banky, protože jsou schopny poskytnout individuálnější péči.

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Další z rubriky

Jsou lovci nehod paraziti, nebo pomocníci? Odborníci vyzývají k obezřetnosti

Ilustrační snímek

Je rizikové využít takzvané lovce nehod, když nabízejí pomoc při autonehodě, nebo je tažení proti nim jen zájmem...

Kvíz: Dokážete odhadnout cenu jedinečných starožitností?

Portrét paní Osuské

Investice do starožitností se podle odborníků vyplatí: máte něco, co vám udělá radost, a ještě v tom jsou uložené...

Kvíz: Víte jak, kde a za kolik letos získat nový cestovní pas?

Ilustrační snímek

Cestování do zahraničí je dnes jednodušší, než bylo před lety. Stačí koupit letenku nebo sednout do auta, vlaku či...

Peníze mají být na jednom místě, říká Aleš Michl

Peníze mají být na jednom místě, říká Aleš Michl

Kurzy.cz Zdroj: ČRO Radiožurnál | 20.4.2018 | 17:06 | Pořad: Dvacítka Radiožurnálu Jan MOLÁČEK, moderátor -------------------- Z...

Najdete na iDNES.cz