Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kreditní karta - co všechno lze dostat navíc?

aktualizováno 
Tento rok banky začaly svým klientům i ostatním v hojné míře nabízet kreditní platební karty. Mnoho bank platební karty nabízí samostatně, nebo ve spolupráci s dalšími partnery a jejich držitelé mohou získat různé bonusy či finanční výhody. Uvažujete o pořízení kreditní karty jako možné finanční rezervy? Jaké jsou nabídky českých bank?

placeni kartou | foto: Profimedia.cz

Platební karty procházejí v posledních letech stále významnějšími změnami. Týkají se především technologických inovací (přechod na čipovou technologii). Na českém trhu se také stále častěji objevují co-brandované platební karty. A právě čipovou kreditní kartu začala vydávat HVB Bank ve spojení s pojišťovnou Generali, a to již jako pátou z řady co-brandovaných karet.

Co jsou co-brandované karty?

Co-brandované platební karty jsou výsledkem spolupráce emitenta (obvykle vydavatelské banky) a další společnosti. Tou bývají především letecké společnosti, výrobci automobilů, obchodní řetězce, mobilní operátoři, cestovní kanceláře, různá sdružení nebo asociace a najdou se i další. Svým uživatelům (majitelé karet) nabízejí, kromě služeb klasické debetní či kreditní karty, navíc slevy nebo bonusy na vybrané zboží či služby, účast ve věrnostních programech a další možnosti, které umožní partnerství vzniklá mezi vydavatelem karty a komerční organizací.

NENECHTE SI UJÍT
1 (c) profimedia.cz/corbis
Jak dlouho se budou radovat podílníci fondů?
Investoři na obou březích Atlantiku již pomalu zapomínají na nepovedený říjen a začátek listopadu tak vyzněl velmi optimisticky. Na jak dlouho?
Dovolená
Nárok na dovolenou
Dovolená v naší firmě je 4 týdny. Od ledna do listopadu jsem pracoval 6dní v týdnu, celkem 35 hod. Pak jsem přešel na 40 hod. za 5 dní v týdnu. Jaký nárok mám na dovolenou?

Získání co-brandové karty může ovšem pro zájemce znamenat i speciální podmínky, které musí pro vydání splnit. Patří k nim například požadavek na členství v určité organizaci nebo smlouva uzavřená s partnerskou společností apod.

Co nyní najdete na trhu?

Citibank ve spolupráci s Eurotelem vydává co-brandovou kreditní kartu, která je spojena  s výhodami věrnostního programu Benefit. HVB Bank vydává nejvíce co-brandových karet. Spolupráci navázala s ČSA, Škoda Auto, iDNES, Credit Suisse Life & Pensions a pojišťovnou Generali. Z ostatních bank nabízí co-brandové karty Živnostenská banka ve spolupráci s Českou golfovou federací, Komerční banka s Benzinou a velkoobchodem MAKRO. ČSOB vydává klientům debetní platební kartu ve spolupráci s ABA, asistenční službou pro řidiče.

Pro vaši orientaci vám v následující tabulce nabízíme přehled podmínek jednotlivých kreditních karet ZDE.

Karty i pro dobrou věc

V České republice prozatím najdeme také poskrovnu afinitních platebních karet. Mezi prvními je začala vydávat Raiffeisenbank ve spolupráci se společností National Geographic (NG). Banka za každou vydanou kartu NG a každý nákup uskutečněný jejím prostřednictvím, přispívá do fondu NG sloužícího k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělání v oblasti ochrany přírody. Majitel karty sice přispívá na dobrou věc, avšak platí pouze běžné poplatky spojené s provozem karty. Další organizace využívající podpory pomocí afinitní karty je Univerzita Karlova (vydává Česká spořitelna).

 

Banka Název karty Úroková sazba měsíční Minimální úvěrový rámec Bezúročné období Bonus
Citibank Kreditní karta stríbrná 2,20% 12 000 Kč 55 dní při útratě 36 000 Kč ročně vedení karty zdarma, jinak 500 Kč
GE Money Bank MoneyCard 1,65% 10 000 Kč 50 dní při útratě 48 000 Kč ročně vedení karty zdarma, jinak 299 Kč. První rok zdarma

Zdroj: banky

Co-brandové i afinitní platební karty mají svým majitelům přinést určité výhody a úlevy spojené s obvyklými činnostmi či zálibami klientů. Cena, kterou klient zaplatí za tyto výhody by neměla být rozhodujícím kritériem pro pořízení platební karty, zvláště karty kreditní, kterou získáte v některých případech levněji. Zajímavou nabídku v současné době naléznete u běžných kreditních karet, konkrétně pak od Citibank nebo GE Money Bank, které lze používat bez poplatku za jejich vedení, v případě, že jimi utratíte ročně bankou stanovenou částku.

Využijete nebo již využíváte rozšířené výhody co-brandových platebních karet? Napište nám své názory.


KB Penzijní Fond
Uzavřete si ZDE smlouvu o penzijním připojištění
s nejefektivněji hospodařícím penzijním fondem na trhu.
.... více na www.pfkb.cz

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...Ekonom Pavel Kysilka: Česká koruna je odsouzena k posilování

Ekonom Pavel Kysilka

Českou korunou platíme už 25 let. Československou měnu nahradila v únoru 1993. Slovenské platidlo u našich východních...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

Analýza deseti bank: co už umí mobilní bankovnictví a co má úspěch

Ilustrační snímek

Mobilní bankovnictví ušlo za šest let kus cesty. Pro řadu Čechů se stalo běžnou součástí života. S chytrými telefony...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Švédsko ukazuje, kde je hranice mezi pomocí uprchlíkům a sebedestrukcí v přímém ...

Švédsko ukazuje, kde je hranice mezi pomocí uprchlíkům a sebedestrukcí v přímém ...

Kurzy.cz Švédsko je známo díky některým hudebním skupinám a zpěvákům, světu dalo společnost IKEA a ukazuje, jak může vypadat stá...

Najdete na iDNES.cz