Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kreditní karta pro každého?

aktualizováno 
Rádi byste získali kreditní kartu, ale jste přesvědčeni, že banka vaši žádost kvůli vašim nedostatečným příjmům zamítne? Líbilo by se vám, kdyby vám vaše karta umožňovala také nákup na splátky a to dokonce s bezúročným obdobím? Pak vyzkoušejte nový typ elektronické kreditní karty, která kombinuje výhody klasických kreditních karet s výhodami karet splátkového prodeje.

V celé střední Evropě roste zájem o nákup na splátky a tento trend se rozhodně nevyhne ani Česku. Do obliby se tak stále více dostávají také kreditní karty. Společnost CCS, ve spolupráci s Interbankou, proto přichází na trh s novým typem kreditní karty – MasterCard Electronic, která nese název CCS Kredo. Jedná se o nebankovní kreditní kartu, která kombinuje současně výhody klasických kreditních karet s výhodami karet splátkového prodeje. Tato neembosovaná karta je určená výhradně pro elektronicky autorizované platby, a díky svému zastřešení značkou  MasterCard, zaručuje klientům širokou akceptační síť v bankomatech či obchodech po celé české republice. Důležité je, že pokud ji chcete získat, nemusíte mít u Interbanky účet.

Jednou z dalších výhod karty CCS Kredo, kterou je mezi nebankovními kreditními kartami nutné vyzdvihnout, je až čtyřicetidenní bezúročné období (pochopitelně jej není možné uplatnit při výběru z bankomatu). V tomto období máte možnost splatit celou částku a neplatit tak žádné úroky za nákupy. Pokud se bojíte, že byste se mohli dostat do situace, kdy byste nebyli schopni splácet, máte možnost si vybrat mezi jedním ze dvou druhů pojištění, která karta CCS Kredo nabízí. Pakliže chcete, aby mohli kartu využívat ještě další členové vaší rodiny, bez toho, abyste si ji museli stále předávat z ruky do ruky,  je možné získat jednu nebo dvě další doplňkové karty.

Jak si stojí CCS Kredo mezi ostaními kartami podobného typu? Je výhodná nebo není?

Kreditní karta CCS Kredo vstoupila na trh mezi dva základní konkurenty. Jsou jimi platební karty YES, společnosti Homecredit a VISA Maxim, kterou poskytuje HVB Bank. Všechny tři typy karet svým držitelům nabízí prakticky stejné služby – platba za zboží či služby na obchodních místech, výběr z bankomatu v souladu s poskytnutím revolvingového úvěru bez ručitele.

V následující tabulce máte možnost diferencovat jednotlivé rozdíly mezi všemi třemi typy konkurujících si karet:

Vybrané poplatky

CCS Kredo

Yes karta

VISA Maxim Classic

Vydání karty + aktivace

zdarma

zdarma

zdarma

Měsíční vedení karty včetně  výpisu

42 Kč

17 Kč

69 Kč

Měs. úr. sazba

1,89%

2,22%*

1,95%

Použití karty

pouze ČR

mezinárodní

mezinárodní

Nákup v obchodě

zdarma

zdarma

zdarma

Výběr z bankomatu v ČR

45 Kč + 0,5% z vybr. částky

1% z vybr. částky, min. 85 Kč

60 Kč

Blokace karty

500 Kč

50 Kč

1 000 Kč

Úvěrový rámec

5 - 70 000 Kč

15, 20, 25 a 30 000 Kč, po půl roce až 100 tis.**

10 - 180 000 Kč

Bezúročné obd.

40 dní

ne

45 dní

Vydání doplňkové karty

150 Kč

není možná

zdarma

Vedení doplňkové karty

20 Kč měs.

není možná

40 Kč měs.

Výše splátek

min.10% zůst. nebo min.3% z úv. rámce + úr. a popl.

min. 4%

min. 10% + úr. a popl.

Pojištění proti nesch. splácet

ano

ne

ano

* tuto úrokovou sazbu nese karta, kterou vám poskytne přímo společnost Homecredit, karta získáná  v obchodní síti má úrokovou sazbu 2,42%

** uvedené úvěrové rámce získáte při sjednání karty na pobočce Homecredit, v prodejnách máte možnost získat úvěrové rámce 10, 15 a 20 000 korun okamžitě, po půl roce máte nárok také až  na 100 000 korun.

V čem má CCS Kredo navrch?

Podíváme-li se objektivně na rozdíly karty CCS Kredo s výše uvedenými konkurenty, mile nás překvapí, že má tato kreditní karta jednoznačně nejnižší úrokovou sazbu. Tato skutečnost je však trochu zkalena měsíčním poplatkem, který kupříkladu používání karty Yes, vůbec nevyžaduje. Společnost CCS oněm třiceti korunám měsíčně přisuzuje úlohu poplatku za rezervování úvěru pro držitele karty. Současně bychom také měli vyzdvihnout proklamovaných 40 dní bezúročného období, které každý klient jistě uvítá. Karta Yes bezúročným obdobím vůbec nedisponuje, zato Karta Maxim v tomto ohledu, díky svému o pět dní delšímu období, jasně vede.

Zajímá-li vás více informací o platebních kartách, další informace zajímavé informace naleznete v naší sekci o platebních kartách ZDE.

Nezanedbatelným kladem kreditní karty CCS Kredo, je také možnost pojištění proti neschopnosti splácet či vedení doplňkových karet. V těchto bodech karta Yes opět pokulhává. Budete-li si pak chtít vzít doplňkovou kartu ke kartě VISA Maxim, nezaplatíte sice žádný poplatek za její vydání, jako je tomu u CCS Kredo, za to se však připravte na dvakrát vyšší měsíční poplatek za její vedení.

Také možnost vybrat si ze dvou variant splácení (10% zůstatku či 3% z úvěrového rámce), působí vzhledem k rozličným potřebám klientů, velice flexibilně. Konkurenční karty vám při rozhodování o délce splácení a výši splátek, nabízejí pouze jedinou variantu.

Ve kterých bodech CCS Kredo propadla?

Základní kámen úrazu vidíme v omezení použitelnosti karty pouze na české území, které by se však zpočátku dalo přisoudit jisté strategii jejích poskytovatelů. Podle nich totiž není pozdější možnost používání této kreditní karty i za hranicemi naší země vyloučená. Další vadou je nižší horní hranice úvěru. Zatímco karta Yes nabízí až 100 000 Kč a VISA Maxim až 180 000 Kč, CCS Kredo vám umožní využít úvěr maximálně ve výši 70 000 korun.

Proč je CCS Kredo nebankovní kreditní kartou

O kartě CCS Kredo nelze hovořit jako o typické kreditní kartě, jak uvádí její vydavatelé, protože se od ostatních odlišuje hned ze dvou důvodů:

  • není vázána na podmínku, aby měl klient zřízený účet u banky, která mu kartu poskytla
  • není embosovaná, tudíž ji není možné použít v obchodě, který akceptuje kartu pomocí tzv. žehličky

Váháte mezi několika platebními kartami? Nevíte které dát přednost?

Teď máte možnost si je rychle a přehledně porovnat na našich stránkách.

Jaká ji čeká budoucnost?

Česká republika je teprve druhou zemí, kde byla MasterCard Electronic uvedena. Prvním se stalo Slovensko, kde už bylo za poslední tři měsíce vydáno Všeobecnou úverovou bankou a Istrobankou  téměř 20 000 těchto karet. Ani naše Interbanka nebude jediná, která bude u nás Kreditní kartu CCS Kredo poskytovat. Společnost Europay v současné době jedná se čtyřmi dalšími vydavateli a očekává u nás vysokou oblibu těchto elektronických karet. Kartou MasterCard Electronic se zaměřila především na rodiny s dětmi a mladé lidi, kteří si zařizují samostatný život.

Podle našeho soudu kartu CCS Kredo uvítá především ne příliš náročný zákazník, kterému bude nízká cena úroků a vize možnosti využívat bezúročného období imponovat na tolik, že bude ochoten přimhouřit oko nad nedostatkem výhod, jež by mu poskytly jiné karty stejného typu. Ačkoli karta umožňuje výběry z bankomatu, každý se jistě pozastaví nad vysokou cenou za výběry. Tuto skutečnost ovšem kompenzuje fakt, že je karta poskytována s menšími nároky na bonitu klienta.  

Vyhovují vám vlastnosti elektronické karty CCS Kredo? Jaké výhody byste u této karty ještě uvítali? Jste již teď rozhodnuti, že si ji pořídíte? Těšíme se na váš názor.

 

Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Stavební spoření je atraktivnější. Díky úvěrům i zhodnocení vkladů

Ilustrační snímek

Stavební spoření není v Česku na ústupu. Naopak se o něj opět zvedá zájem. A to jak o úvěry, tak i samotné spoření....

Jak může leasing na auto zkomplikovat vaši žádost o hypotéku

Ilustrační snímek

Česká národní banka od roku 2016 omezuje poskytování hypotéčních úvěrů. S další změnou přišla nedávno. Od října chce...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz