Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Co je a není protiprávní, když vás šéf sleduje nejen kamerou

Někteří zaměstnavatelé chtějí mít své zaměstnance pod kontrolou. Pořídí si kamery, aby se mohli kdykoliv podívat do výrobních hal a otevřených kanceláří, nebo investují do technologií, které snímají pohyb služebních aut. A ještě si takové počínání pochvalují.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Kamery na pracovišti slouží zejména k tomu, aby v případě zranění, krádeže, poškození věci, etc. bylo možno aspoň trochu viny hodit na sledovaného. Mrkněte někdy na kamery v obchodě - jedna zabírá zákazníka a další tři čumí na prodavače a jeho práci.

2 0
možnosti

Je zajimave ze kdyz to jde proti dělníkům, tak vzdy chybi na vedení sankce...

1 0
možnosti

To je těžký, když socialistické vlády možná už 100 let vytváření atmosféru, že zaměstnavatel je nějaký nepřítel zaměstnance a že jako správné zaměstnavateli něco sem tam jako pomstu pošmelit... na to reagují někteří zaměstnavatelé poritopatřeními a vzájemná nevraživost jenom stoupá.

Skutečnost je taková, že jeden bez druhého nemůže fungovat a v normální firmě si vzájemně vycházejí vstříc. Zaměstnanec dostane volno, když ho potřebuje, nebo zálohu, když je v nouzi a zaměstnavatel se může na zaměstnance spolehnout, že zůstane v práci déle nebo si víc mákne, když hoří termín a pod.

4 0
možnosti

Možná je to protiprávní, ale hlavně je to kontraproduktivní. Když zaměstnanec ví, že je sledovaný, zaměří se aby bylo vidět na kameře že pracuje a o to míň se soustředí na splnění úkolu. Zjistilo se, že po odstranění kamer z pracoviště stoupla produktivita

2 0
možnosti

Zjistilo se kde ?

0 0
možnosti

V podstatě, každý zaměstnanec podvádí a krade. Burešovo slavné "Fšeci kradnů.." stojí na reálném základě ( u něj obzvláště ) Současná situace, kdy má zaměstnanec jen a jen samá práva a zaměstnavatel je do kouta zahnaný štvanec ( realita často takto nevypadá, ale pracovně právní předpisy jsou po šíleném působení sociálistů a odborářů takto nastaveny ) samozřejmě nemůže trvat věčně, je potřeba vrátit tento stav do přirozených kolejí. Pokud zaměstnanec s něčím nesouhlasí, nikdo ho přece násilím nenutí přizpůsobit se pravidlům, které ve své firmě zavedl člověk, který je na rozdíl od zaměstnance tak schopný, že může někomu dát práci a vyplácet mu mzdu. Proti kamerám vždy byli, jsou a budou flákači, zloději, odboráři ( ti ostatně splňují předešlé přívlastky ) kverulanti, normálnímu člověku je to jedno.

3 4
možnosti

Jedno je to leda tak ovcim. To, ze nekradu neznamena, ze je mi jedno kdo mne smiruje. A to plati obecne ne jen pro tento konkretni priklad.

1 1
možnosti

J38i41ř79í 76P14u21d38i56l

5. 5. 2017 20:13

Zaměstnavatel by měl mít možnost svého zaměstnance monitorovat i v jeho volném čase. To, jak se chová, co jí, jak provádí osobní hygienu . Jelikož platí zaměstnance za práci a je požadováno plné pracovní zatížení. Z toho vyplývá, že na podávání 100% výkonu se podepisuje i chování zaměstnance . To, že nedodržuje řádnou životosprávu , hygienu a režim spánku ovlivňuje pracovní výkon a bezpečnost práce !! Proto i tyto důvody by měli být vzaty v potaz k monitoringu zaměstnance po 24 hodin!!

1 0
možnosti

ironik, prudil, nebo... ?

1 0
možnosti

S monitorováním zaměstnanců v práci a autech je to těžké, čas platí firma.

Ale chce to rozumný přístup ze strany zaměstnavatele a míru ze strany zaměstance.

Včera jsem byl instalovat počítač v jedné firmě novému zaměstnanci. Starší pán se mě s obavami zeptal, jestli si, když sedí sám v kanceláři, může pustit internetové rádio, protože v minulém zaměstnání (velké stavební firmě) to udělal a hned za ním přiběhl nadřízený, že zneužívá prostředky firmy. Řekl jsem mu, ať se nebojí, že tady se to nestane, protože majitelé jsou rozumní lidé.

6 1
možnosti
Foto

Zajimalo by me, jak se to vztahuje na opravare, jako jsem ja. Prijedu k zakaznikovi, provadim servis a snima me kamera. O.K. Ja nekradu ani mu nenicim zarizeni. Ale o te kamere nejsem informovan. Na rozdil od zamestnancu. Takze, kdyz se budu vrtat v nose nebo skrabat na pr...li, tak me nekdo nahrava. Nebo si nahrava kam si schovavam sroubovak......

3 0
možnosti

K těm dispečerům bych řekl, že je snad jejich povinnost, aby se zajímali, proč jim auto jede jinudy, než plánovanou trasou.

9 1
možnosti

Ono je to i v zájmu řidiče.

2 0
možnosti

Znám osobně obě pozice, jak ze strany zaměstnance, tak zaměstnavatele a mohu proto říci, že každý majitel firmy by měl mít svobodné právo si stanovit své monitorovací podmínky a je pouze na zaměstnancích, zda jsou ochotní je akceptovat. Nikdo jim nedrží nůž pod krkem, aby v takových firmách, pokud jim vadí kamery na pracovišti pracovali. Všichni mají svobodnou možnost volby. Tyhle úřady akorát vytvářejí a hledají problémy tam, kde nejsou, protože co kdyby, možná, snad. Samozřejmě, nikdo soudný nebude umísťovat kamery na toaletách a šatnách. GPS monitoring ve firemních vozech je dnes už také spíše nutnost. Sáhněme si do svědomí, kolik lidí je dnes tak poctivých, že nezneužívá prostředky zaměstnavatele pro své soukromé účely? Moc takových opravdu není a sem tam se najde každý, který se rozhodne si zajet vyřídit svou soukromou věc služebním vozem. Navíc je zde mnohdy možnost si takovou jízdu označit jako soukromou a neriskovat tím případný postih a hlavně není potřeba psát knihy jízd otrocky ručně a přemýšlet, kde se jezdilo a nebo si v nich dokonce vymýšlet, protože papír snese všechno. Ale dnes je potřeba na všechno úřad a zaměstnavateli do všeho prostě kecat a vše znesnadňovat, i když mu stát na oplátku nic nenabízí, ale pouze hází klacky pod nohy a nařizuje.

10 2
možnosti

Svatá pravda !!!

0 0
možnosti
  • Nejčtenější

Mně se nic nestane, pojišťovna mi nic nedá. Pět mýtů o životním pojištění

12. dubna 2024

Životní pojištění má podle statistik uzavřené každý druhý Čech. Vyplývá to z dat České asociace...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K výrobě krmiv pro psy a kočky ho přivedla náhoda. Dnes vyváží i do Asie

13. dubna 2024

Vyrábět granule a konzervy pro psy a kočky původně neměl vůbec v plánu. Napadlo ho to až v...

Kdy lidé odmítají fakta a proč pravda často prohrává, vysvětluje psycholog

15. dubna 2024

Schopnost hledat či nacházet pravdu stojí v uvažování lidí většinou až na druhém místě. Proč lidé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Děti ve finančně-vědomostní soutěži uspěly. Jak byste ji zvládli vy?

14. dubna 2024

Česká bankovní asociace spolu s Evropskou bankovní federací uspořádala letos již osmé národní kolo...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Analýza: Autopojištění zdražuje. Kde a kteří řidiči zaplatí nejvíce?

18. dubna 2024

Oproti roku 2022 se průměrná cena povinného ručení v roce 2023 zvedla o 2,4 procenta na celkových 3...

Podílové fondy jsou stále oblíbenější investicí. Experti radí, jak je dobře vybrat

17. dubna 2024

Premium Investování je důležitou součástí budování finanční stability a hraje hlavní roli v dosažení...

Víte, co znamená zkratka OBZP a jaká povinnost je s ní spojená?

17. dubna 2024

OBZP je zkratka, která v sobě skrývá osoby bez zdanitelných příjmů. Tento status se týká lidí ve...