Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mezinárodní vzdělávání budoucích manažerů

  15:24aktualizováno  15:24
Ekonomické a manažerské vysokoškolské vzdělávání nemůže být omezeno národními hranicemi; naopak jeho mezinárodní dimenze je v současné době nezbytnější než kdykoliv dříve. Mezinárodní studijní programy připravené a vyučované několika vysokými školami z různých zemí (takzvané jointdegrees) jsou jedinečnou možností pro studenty, jak získat mezinárodní srovnání, alternativní vědomosti či multikulturní vnímání souvislostí.

VŠE v Praze nabízí již pět let studijní program ohodnocený letos Evropskou asociací univerzit (EUA) jako nejlepší evropský joint degree program v oblasti managementu. Jde o program CEMS Master's Degree, připravovaný a vyučovaný ve spolupráci sedmnácti vysokých škol - akademických členů Community of European Management Schools (CEMS), reprezentujících sedmnáct evropských zemí.

Předpokladem studia tohoto programu je získání základních ekonomických znalostí na úrovni bakalářského stupně studia. Program má řadu prvků, mimo jiné povinnost semestrálního studia na partnerské zahraniční škole, minimálně desetitýdenní praxe v zahraničí, zkouška ze dvou cizích jazy- ků a absolvování řady předmětů.

Dne 22. října 2002 je organizován na Vysoké škole ekonomické v Praze a ve stejný den a stejnou hodinu na dalších šestnácti vysokých školách a univerzitách v Evropě CEMS Day při příležitosti zahájení nového společného programu CEMS Master in International Management.

Za přítomnosti velvyslance Evropské komise v ČR, velvyslanců států, v nichž působí CEMS, podnikových partnerů, představitelů školy a fakult, učitelů a studentů tak bude slavnostně zahájen společný studijní program, jehož absolventi budou vybaveni nejen vysokým akademickým standardem znalostí, ale i profesionálními dovednostmi, schopností efektivně pracovat v rychle se měnícím mezinárodním prostředí, chápat různé kultury a hodnoty a přijímat odpovědnost.


Autor:


Nejčtenější

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Víte, kolik let máte odpracováno? Pátrání se vyplatí kvůli důchodu

Ilustrační snímek

Pracovali jste pár let načerno? Už si nepamatujete, kde vás zaměstnali těsně po škole? Nechte si spočítat, kolik let...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Češi mění čile zaměstnání. A budou ještě aktivnější

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost je na historicky nejnižších hodnotách. Zatímco firmy mají těžké časy, zaměstnanci naopak ty nejlepší....

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Další z rubriky

Boj o zaměstnance nekončí. Firmy chtějí dál nabírat, říká průzkum

Ilustrační snímek

Firmy se budoucnosti nebojí a hodlají nabírat zaměstnance ve velkém. Prozradil to tradiční průzkum společnosti...

Pekaři nejsou, lovíme mimo obor, říká majitel rodinného podniku

Kudy povede jeho profesní dráha, věděl Marek Nozar velmi brzy. Řídí rodinnou pekárnu, stejně jako předtím jeho dědeček...

Odborník radí, jak poznat a motivovat budoucího šéfa

Ilustrační snímek

Aby byli spokojení zaměstnanci, musí být spokojení i vedoucí. Na nich závisí správných chod společnosti. Jak poznat...

Materiál, před kterým bledne i bitcoin aneb grafitové šílenství

Materiál, před kterým bledne i bitcoin aneb grafitové šílenství

Kurzy.cz Zájem o baterie do elektrických vozů a čínská kampaň za čisté ovzduší způsobily, že poptávka po grafitu roste. Na trh h...

Najdete na iDNES.cz