Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Milion a půl za rozříznutou trubku? Investoři se ve Dni D bavili

aktualizováno 
Jaroslav Řehulka přišel s nápadem, jak se ubránit bakteriím z nákupních vozíků. Vymyslel kryt na držadla, který by se připevňoval na madlo vozíku. Za kus rozříznuté izolační trubky chce ale od investorů v pořadu Den D půldruhého milionu korun.

Sumu chce Řehulka investovat hlavně do mediální propagace projektu a nabízí za ni dvacetiprocentní podíl na zisku.

Tomio Okamura ihned sype otázky: "Kolik to stojí, jaké jsou výrobní náklady? Kolik už jste toho prodal? Jakou máte distribuční síť a v čem je vlastně ten problém, proč jste tady?"

Řehulka neodpovídá zrovna konkrétně. Ale snaží se prodat svůj nápad na základě vlastního průzkumu: "Máme odhad, že v ČR jsou dva miliony rodin, z toho 70 procent, to znamená 1 400 000 rodin, nakupuje v supermarketech. Když uvážíme, že každá desátá rodina by si pořídila Cartcover, potom by byl prodej ve 140 000 rodinách."

co je den d

Česká televize začala vysílat pořad Den D, ve kterém lze získat peníze na uskutečnění podnikatelského nápadu. Uchazeč si může investorům říct o částku od 200 tisíc do 1,5 milionu. Investoři pak do nápadu mohou, ale nemusejí investovat.

Pořad má 13 dílů, v každém vystoupí pětice uchazečů o peníze. Sami žadatelé si řeknou, kolik peněz potřebují a za jaký podíl. Částka, o kterou si "podnikatel" řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze.

Pravidla naleznete ZDE.

Okamura se dožaduje odpovědi na svou otázku ohledně výrobní ceny. Avšak Řehulka nadále mlží. Výrobní cenu prozradit nechce a stále opakuje, že je velmi nízká. To investory spíše rozhořčí. Výrobní cenu se nakonec nedozví, prodejní cenu předpokládá Řehulka kolem padesátikoruny.

"Za jeden kus?" diví se jeden z investorů, Ivan PIlný. "To si děláte legraci! Vy byste to koupil za padesát korun?"

"Proč ne, čokoláda je daleko dražší," namítá Řehulka.

Ondřej Bartoš zahrnuje Řehulku dalšími otázkami: "Kde se to dá prodávat, zmiňujete to, že by to mohly firmy distribuovat zadarmo, jaký je ten primární distribuční model? Kde se toto bude prodávat?" Řehulka by chtěl výrobek nabízet hlavně v lékárnách, ale zatím to nezkoušel. Supermarketům se prý jeho nabídka nelíbila.

Řehulka si zaregistroval doménu cartcover.eu, která bude mít podle investorů větší cenu než hygienické držáky na košíky.

na přehled investorů se podívejte v naší infografice

Okamuru už přestává bavit, že od žadatele o 1,5 milionu neslyšel v podstatě jediné číslo. "Proč tady jste, když já si to nemůžu spočítat? To mám jako hodit milion a půl a vlastně jen tak?"

Řehulka se snaží situaci ještě zvrátit. "Je to investice do zdraví, a pokud uvážíte, že můžete na 14 dnů nebo v případě žloutenky ještě déle onemocnět, tak přijdete o daleko více než o těch padesát korun."

PIlný ale smečuje: "No já bych přišel hlavně o hodně peněz, kdybych do tohohle nějaký peníze dal. Takže děkuju, já nemám zájem," uzavírá debatu. Vzápětí stejně reagují i další investoři.

Peníze tak Jaroslav Řehulka nedostal. Po jeho odchodu ještě investoři spekulují nad výrobní cenou hygienického držáku. Ondřej Bartoš odhaduje jeho cenu na korunu dvacet. Marta Nováková si myslí, že nestojí ani 50 haléřů. Investoři už začínají tušit, proč jim Řehulka nechtěl přesnou cenu říci.

V úterý na čt 1 se ve 21:45 představí

Zdeněk Morávek - dětské kalhotky na ochranu kyčlí, žádá 300 000 korun
Pavel Trčala - Hypotékárna, služba zajišťující výhodně hypotéky, žádá 1,2 milionu korun
Martin Březný - výroba high detail modelů formulí F1 s odbytem do celého světa, žádá 1,5 milionu korun
Jaroslav Řehulka - Cartcover, hygienický držák na nákupní vozíky, žádá 1,5 milionu korun
Nejčtenější

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

Další z rubriky

Žijí sami a nemají problém s penězi. Jak odvážně singles investují

Ilustrační snímek

Stále více Čechů část vydělaných peněz investuje do akcií nebo podílových fondů. Nejaktivnější jsou v tomto směru...

KOMENTÁŘ: Investoři do akcií prožívají další vítězný rok

Ilustrační snímek

Investice do akcií se neobejdou bez určité dávky rizika. Očekávaného zhodnocení nemusíte dosáhnout a můžete i prodělat....

Analýza: Stříbro je investice budoucnosti, jeho cena výrazně poroste

Stříbro je i po letošním růstu téměř 70krát levnější než zlato.

Ke stříbru se poslední dobou upírá pozornost mnoha investorů i zájemců o nové formy spoření. A to dokonce i těch, kteří...

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Morgani: Bitcoin se chová jako dot.com bublina, ale s 15krát rychlejším průběhem

Kurzy.cz Podle analytiků americké banka Morgan Stanley se bitcoin chová hodně jako Nasdaq v době dot.com horečky, jen s tím rozd...

Najdete na iDNES.cz