Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mladí lyžaři ušetří až pětinu

aktualizováno 
Dovolená na horách bývá citelným zásahem i do rozpočtu rodin s vyššími příjmy. A co teprve v případě studentů. Na lyžařský týden lehcepadne měsíční výdělek z dobře placené brigády. Možností, jak si pobyt zlevnit, jsou studentské, mládežnické a učitelské karty ISIC, ALIVE a ITIC.

Společnost GTS, která je v Česku rozšiřuje, slibuje až dvacetiprocentní úsporu, a to na permanentkách, ale i ve vybraných půjčovnách lyží a snowboardů a ubytovacích zařízeních ve třinácti zimních střediscích, mimo jiné v Herlíkovicích, Deštném v Orlických horách či Špindlerově Mlýně. S dalšími společnost GTS jedná. Oproti minulému roku ubyl ze seznamu areál Zadov.

Jak lze pomocí karty konkrétně ušetřit?

Pokud se například studentka s průkazem ISIC vydá se svým přítelem, který sice není student, ale ještě mu nebylo 26 let a má kartu ALIVE, na den lyžovat na Ještěd a koupí si celodenní permanentku, společně ušetří 129 korun. Namísto 840 korun za dvě permanentky zaplatí s patnáctiprocentní slevou 731 korun. Aby získali slevu, stačí, když průkaz předloží v pokladně při nákupu lístků. Karta ISIC a ALIVE stojí 250, průkaz ITIC 280 korun. Slevy v zimních střediscích nejsou jejich jedinou výhodou.

Karta ISIC umožňuje studentům středních a vysokých škol čerpat slevy a výhody v mezinárodní a vnitrostátní dopravě, na kulturních akcích, cestovním pojištění, telekomunikacích, sportovním a společenském vyžití a dalším využití volného času. Je zároveň jediným celosvětovým dokladem prokazujícím statut studenta, který je uznán a podporován organizací UNESCO a Komisí EU.

I karta ALIVE určená pro mládež do 26 let zaručuje množství výhod a slev v tuzemsku a dalších 115 zemích. Podobná zvýhodnění se vážou i k učitelské kartě ITIC. Podrobnosti o kartách najdete na www.alive.cz včetně informací o dalších slevách a místech, kde lze kartu koupit.

Lednový sešup cen láká k nákupu nových lyží či snowboardu. Vyplatí se je pořídit každému? Více se dozvíte v našem aktuálním tématu.

 

Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Češi mají mnohdy nesmyslné životní pojistky, říká odborník

Petr Borkovec

„V životním pojištění jsou Češi velmi často podpojištěni a mají nesmyslná připojištění,“ říká generální ředitel...

Nejabsurdnější výluka z pojištění: lidem nejvíce vadí zanedbání povinnosti

Ilustrační snímek

Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky...

Jak se pojistit proti vážné nemoci, abyste nepřišli o peníze

Ilustrační snímek

Aby vám životní pojištění pomohlo, musí být dobře nastavené. Pak pomůže i s výpadkem příjmu ve chvíli, kdy ze...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz