Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Možnosti studia pro špičkové manažery

  12:00aktualizováno  12:00
Perfektní znalost dvou cizích jazyků, komunikativnost, dobré profesní znalosti, výborné akademické výsledky, zdravé ambice, mezinárodní orientace a vysoké studijní nasazení to jsou základní předpoklady úspěchu při snaze o přijetí do speciálního dvousemestrálního studijního programu Master's in International Management.

Studijní program Master's in International Management pro své nejúspěšnější studenty poskytuje výlučně Vysoká škola ekonomická v Praze na základě členství ve Společenství evropských manažerských škol (Community of European Management Schools CEMS). „Dvousemestrální program je určen studentům s vynikajícími akademickými výsledky a schopnostmi pro výkon manažerských pozic v mezinárodním podnikatelském prostředí,“ uvádí akademická ředitelka CEMS na VŠE Helena Sedláčková. „Byl vytvořen spoluprací přestavitelů akademické a podnikové sféry z mnoha evropských zemí a jeho výrazným charakteristickým rysem je propojení univerzitního vzdělávání s praktickými manažerskými dovednostmi v mezinárodním a mezikulturním měřítku.“

CEMS bylo založeno v roce 1988 jako spojení akademické a podnikové sféry čtyřmi evropskými univerzitami (ESADE Barcelona, HEC Paris, Universität zu Köln a Universita Commerciale Luigi v současnosti má 17 členů. V CEMS může být každá evropská země zastoupena pouze jednou školou, která prochází náročným hodnocením a schvalovacím řízením.

Vysoká škola ekonomická v Praze se stala členem - kandidátem CEMS v roce 1995 a od roku 1996 zahájila výuku programu. Od té doby absolvovalo program 63 studentů VŠE.

Spolupráce s praxí

„Nejpodstatnějšími důvody naší spolupráce s CEMS je rozvíjení vztahů s univerzitami a možnost vybírat si flexibilní a schopné lidi s mezinárodními obchodními zkušenostmi,“ říká Philippe Louvet, vrcholový manažer francouzské kosmetické firmy L'Oreal, viceprezident CEMS pro komunikaci.

Podnikoví partneři na programu CEMS oceňují především to, že vychovává budoucí generaci manažerů. „Ta je připravena na řešení reálných problémů v praxi, má zkušenost ze zahraničního pobytu, je výborně jazykově vybavena a schopna komunikovat v různém kulturním prostředí,“ vysvětluje ředitelka Helena Sedláčková.
Absolvent programu CEMS dosahuje nejen vysoké úrovně znalostí, ale získává i profesionální dovednosti, čímž zvyšuje svou kvalifikaci a spoluvytváří předpoklady k budování úspěšné pracovní kariéry v náročném mezinárodním prostředí.

„Každý rok promuje pouze na VŠE několik tisíc studentů, proto jsem tušila, že k získání dobrého místa je nezbytné, aby se absolvent odlišoval. Mohu konstatovat, že CEMS program představuje pro uchazeče o práci silnou výhodu a podniky, které s programem spolupracují, tyto studenty přednostně vyhledávají,“ tvrdí absolventka programu Eva Černá, Communication manager Hilti ČR.

V CEMS je vedle 17 akademických členů zastoupeno i více než 40 významných národních i mezinárodních společností.

„Studenti CEMS se naučí víc než jen řízení podniku a pochopí, že v Itálii, Německu či Velké Británii nelze dělat byznys stejným způsobem,“ zdůrazňuje evropská komisařka pro vzdělání a kulturu Viviane Redingová.

Součásti programu

Základním předpokladem přijetí ke studiu je úspěšné absolvování předmětů tzv. společného základu studia (Common Body of Knowledge) na domácí univerzitě. „To znamená, že ke studiu mohou být přijati pouze studenti magisterského studia na pražské VŠE,“ upřesňuje prorektorka VŠE Bronislava Hořejší. Uchazeči o studium programu procházejí přijímacím řízením v podobě tzv. Assessment Centre.

Přijatí studenti musí úspěšně zvládnout všechny součásti programu CEMS:
- Blokové semináře - na počátku semestru mají studenti možnost seznámit se s novými přístupy k managementu z různých interdisciplinárních a kulturních pohledů.
- CEMS kurzy - slučují jak praktické, tak teoretické poznatky nezbytné pro podnikatelský úspěch, obsahují komplexní případové studie.
- Podnikatelské projekty - mezinárodně složený studentský tým zpracovává v průběhu semestru ve spolupráci s vybranými podnikovými partnery podnikatelský projekt na zadané téma. Cílem je podporovat práci studentů v mezinárodních týmech a rozvíjet jejich dovednosti pro vedení lidí, zprostředkovat studentům získání praktických zkušeností nezbytných k úspěšnému nastartování jejich kariéry a k práci v mezinárodním manažerském prostředí.
- Semináře rozvoje dovedností komunikační a moderátorské techniky, trénink prezentačních a vyjednávacích schopností.
Po dobu jednoho semestru plní student tyto studijní povinnosti na některé ze zahraničních členských škol CEMS, druhý semestr pak absolvuje na své domácí univerzitě. „Významnou součástí programu je absolvování minimálně desetitýdenní zahraniční stáže v jedné firmě, zpravidla z řad podnikových partnerů,“ doplňuje Helena Sedláčková, ředitelka CEMS v České republice.

Další informace o programu na www.cems.org

Autor:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Koncentrace virtuálních sídel v Praze.
Virtuální kanceláře: kdo je využívá a kdo zneužívá

Za pár set korun měsíčně mohou podnikatelé získat sídlo firmy v centru Prahy. Jenže tolik oblíbené virtuální kanceláře mohou někdy firmám ubrat na prestiži....  celý článek

Ilustrační snímek
Tradiční benefity netáhnou, lidé chtějí příspěvek na bydlení nebo relax

Minimální nezaměstnanost a boj o uchazeče, který vedou firmy napříč obory, se odráží i v nabídce nefinančních benefitů. Objevují se bonusy, o kterých ještě...  celý článek

Ilustrační snímek
Srovnání: kdy má podnikatel zůstat OSVČ a kdy se mu vyplatí společnost

Asociace malých a středních podniků a živnostníků srovnala z právního a daňového pohledu, co je pro podnikatele výhodnější - zda nést titul osoby samostatně...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Volby startují. Jaké jsou hlavní priority stran, kandidáti, jaké byly výsledky s...
Volby startují. Jaké jsou hlavní priority stran, kandidáti, jaké byly výsledky s...

Dnes ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a voliči budou moci hlasovat o tom, kdo by měl příští čtyři roky vést Čes... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.