Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Career Days mohou absolventi vysokých škol najít zajímavou práci

aktualizováno 
V pražském hotelu Diplomat se od 2. do 3. března představují významní zaměstnavatelé. Do svých týmů hledají schopné mladé lidi, kteří se nebojí práce, mají nápady a jsou kreativní.
Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek.

Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Banky, energetické firmy, mobilní operátoři a další podniky od 2. do 3. března nabízejí na Career Days v Praze uplatnění absolventům škol. Ti mají jedinečnou šanci setkat se přímo s představiteli společností a případně hned na místě domluvit spolupráci. Největší přínos mají Career Days pro studenty 3. až 5. ročníků vysokých škol a pro absolventy bakalářského, magisterského, doktorandského i MBA studia. Career Days pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC.

Poradí i s vlastní prezentaci

Součástí akce, která se koná v hotelu Diplomat v Praze 6 – Dejvicích, budou volně přístupné tréninky zaměřené na kariéru – jak uspět při pohovoru, jak napsat životopis, a další témata.

Stěžejním prvkem Career Days jsou takzvané "firmy zblízka". Tato setkání se zástupci společností se konají v konferenčních místnostech. Program setkání mají v kompetenci zúčastněné společnosti, oblíbenými formami jsou například prezentace, osobní konzultace či pohovory. Zájemci se mohou dopředu na tato setkání zaregistrovat přes internetové stránky.

J&T hledá manažery a bankéře

Jednou z firem, která bude na Career Days hledat nové zaměstnance, je banka J&T. "Ve studentech a absolventech vidíme obrovský zdroj nových myšlenek, nápadů a pohledů, které právě dynamice naší firmy vyhovují. Další výhodou je fakt, že nemají návyky z jiných bank," říká personální ředitelka J&T Zita Václavíková, podle níž banka studentům představí možnosti, které skýtá soukromá společnost, přístup k zaměstnancům, klientům, obchodům.

"Na akci chceme nechat studenty v rámci workshopů nahlédnout pod pokličku práce analytika a tradera. J&T Banku představí přímo generální ředitel Štěpán Ašer, diskutovat se studenty přijde i šéf celé skupiny J&T Patrik Tkáč. Od ostatních se možná budeme lišit tím, že naši banku nechceme prezentovat v konferenční místnosti, ale hodláme studenty pozvat na kávu nebo čaj do příjemného prostředí kavárny," dodává Zita Václavíková.

Může se hodit

Také jste absolventy a nemůžete najít práci?

Vybírejte v klidu domova své budoucí zaměstnání. Místa vhodná nejen pro absolventy naleznete na www.jobdnes.cz

Podle Václavíkové má banka zájem zejména o studenty ekonomických oborů, ale také o absolventy informatiky, marketingu či personalistiky. "Uplatnění u nás najdou v obchodě, bankovním provozu, analytickém oddělení, v back office finančních trhů. Z konkrétních pozic, které bychom rádi obsadili nadějnými mladými lidmi, bych pak mohla jmenovat například finančního analytika, risk manažera, specialistu financování realitních projektů, IT projekt manažera nebo privátního a osobního bankéře."

Na programu veletrhu jsou také panelové diskuse, které probíhají jako střetnutí vždy čtyř zástupců různých společností se studenty nad tématy, která si sami studenti v internetovém dotazníku zvolí. Zástupci společností mají možnost přiblížit se zájemcům právě v oblastech, ve kterých vynikají profesně. Studenti oproti tomu získají možnost zorientovat se v oborech, které si sami vybrali a které je zajímají.

Již tradičně vystupují na Career Days zajímaví podnikatelé, kteří představí svůj příběh. Letos vystoupí mimo jiné Andrej Babiš, přezdívaný král českého zemědělství a jeden z nejbohatších lidí v zemi.

Více informací najdete na www.careerdays.cz.

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Překvapte kolegy promyšlenou prezentací. Chce to vtip a správné obrázky

Ilustrační snímek

Prezentace v práci před nadřízenými a kolegy má rád málokdo. Potvrzují to průzkumy, jejichž respondenti tvrdí, že při...

Má se v práci mluvit o nemoci, nebo ne? Co na to odborníci

Ilustrační snímek

Je to otázka téměř hamletovská. Má zaměstnanec oznámit nadřízenému a kolegům, když vážně onemocní, nebo nemá? Z...

Historie zlata: bohatství našli u Klondiku zlatokopové i podnikatelé

Zlato na Aljašce lidé objevili 16. srpna 1896 u ústí potoka Rabbit Creek do...

Zlatem se platilo už v roce 700 před naším letopočtem. Přežilo bankroty a drží si svou cenu. Jde o jeden z oblíbených...

Pohled na ceny potravin nebude v příštích měsících „nudit“

Pohled na ceny potravin nebude v příštích měsících „nudit“

Kurzy.cz Na konci letošních žní, zemědělci napříč Evropou sčítají škody způsobené suchem. Farmáři z Německa v některých případec...

Najdete na iDNES.cz