Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Career Days mohou absolventi vysokých škol najít zajímavou práci

aktualizováno 
V pražském hotelu Diplomat se od 2. do 3. března představují významní zaměstnavatelé. Do svých týmů hledají schopné mladé lidi, kteří se nebojí práce, mají nápady a jsou kreativní.
Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek.

Absolventi jsou zdrojem nových myšlenek, nápadů a pohledů. Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Banky, energetické firmy, mobilní operátoři a další podniky od 2. do 3. března nabízejí na Career Days v Praze uplatnění absolventům škol. Ti mají jedinečnou šanci setkat se přímo s představiteli společností a případně hned na místě domluvit spolupráci. Největší přínos mají Career Days pro studenty 3. až 5. ročníků vysokých škol a pro absolventy bakalářského, magisterského, doktorandského i MBA studia. Career Days pořádá mezinárodní studentská organizace AIESEC.

Poradí i s vlastní prezentaci

Součástí akce, která se koná v hotelu Diplomat v Praze 6 – Dejvicích, budou volně přístupné tréninky zaměřené na kariéru – jak uspět při pohovoru, jak napsat životopis, a další témata.

Stěžejním prvkem Career Days jsou takzvané "firmy zblízka". Tato setkání se zástupci společností se konají v konferenčních místnostech. Program setkání mají v kompetenci zúčastněné společnosti, oblíbenými formami jsou například prezentace, osobní konzultace či pohovory. Zájemci se mohou dopředu na tato setkání zaregistrovat přes internetové stránky.

J&T hledá manažery a bankéře

Jednou z firem, která bude na Career Days hledat nové zaměstnance, je banka J&T. "Ve studentech a absolventech vidíme obrovský zdroj nových myšlenek, nápadů a pohledů, které právě dynamice naší firmy vyhovují. Další výhodou je fakt, že nemají návyky z jiných bank," říká personální ředitelka J&T Zita Václavíková, podle níž banka studentům představí možnosti, které skýtá soukromá společnost, přístup k zaměstnancům, klientům, obchodům.

"Na akci chceme nechat studenty v rámci workshopů nahlédnout pod pokličku práce analytika a tradera. J&T Banku představí přímo generální ředitel Štěpán Ašer, diskutovat se studenty přijde i šéf celé skupiny J&T Patrik Tkáč. Od ostatních se možná budeme lišit tím, že naši banku nechceme prezentovat v konferenční místnosti, ale hodláme studenty pozvat na kávu nebo čaj do příjemného prostředí kavárny," dodává Zita Václavíková.

Může se hodit

Také jste absolventy a nemůžete najít práci?

Vybírejte v klidu domova své budoucí zaměstnání. Místa vhodná nejen pro absolventy naleznete na www.jobdnes.cz

Podle Václavíkové má banka zájem zejména o studenty ekonomických oborů, ale také o absolventy informatiky, marketingu či personalistiky. "Uplatnění u nás najdou v obchodě, bankovním provozu, analytickém oddělení, v back office finančních trhů. Z konkrétních pozic, které bychom rádi obsadili nadějnými mladými lidmi, bych pak mohla jmenovat například finančního analytika, risk manažera, specialistu financování realitních projektů, IT projekt manažera nebo privátního a osobního bankéře."

Na programu veletrhu jsou také panelové diskuse, které probíhají jako střetnutí vždy čtyř zástupců různých společností se studenty nad tématy, která si sami studenti v internetovém dotazníku zvolí. Zástupci společností mají možnost přiblížit se zájemcům právě v oblastech, ve kterých vynikají profesně. Studenti oproti tomu získají možnost zorientovat se v oborech, které si sami vybrali a které je zajímají.

Již tradičně vystupují na Career Days zajímaví podnikatelé, kteří představí svůj příběh. Letos vystoupí mimo jiné Andrej Babiš, přezdívaný král českého zemědělství a jeden z nejbohatších lidí v zemi.

Více informací najdete na www.careerdays.cz.

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Další z rubriky

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...

Nejlepší zaměstnavatelé: Snídáme společně a nechceme primadony

Ilustrační snímek

Známe výsledky soutěže Aon Best Employers. Titulem nejlepší zaměstnavatel roku se může pochlubit celkem sedm firem...

Poradna: musím ukazovat ostraze obsah tašky?

Ilustrační snímek

V nákupních centrech přibývá konfliktů mezi ochrankou a zákazníky. A tudíž stále hlasitěji zní otázka: může prodavač...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kurzy.cz Kryptoměny v čele s bitcoinem v posledních dvou dnech výrazně ztrácejí a to v reakci na oznámení Googlu, že zakáže vysí...

Grafton Recruitment Praha
SKLADNÍK, až 30 000 Kč/měs.

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz