Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na nízkonákladové účty, které šetří peníze, začínají lidé slyšet

aktualizováno 
Platit poplatky v bance není moderní a stále víc lidí začíná sahat po nízkonákladových bankovních účtech. Tři levné bankovní účty se díky tomu staly i vítězem letošního desátého ročníku ankety Banka roku.

Účtem roku 2011 se staly tři nízkonákladové bankovní účty. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Podle hodnocení odborné poroty je nejlepším účtem roku eKonto od Raiffeisenbank. Za dobu své existence bylo vyhodnoceno jako nejlepší už počtvrté.

eKonto není levné pro každého

Není však levné pro každého, bez poplatku ho banka vede klientům s měsíčním obratem 25 tisíc korun nebo těm, kdo mají v bance naspořeno víc než půl milionu korun. Nejenže je účet v takovém případě zdarma, banka dokonce klientům posílá bonus 20 korun. "Celková částka vyplacená klientům eKonta již přesáhla 50 milionů korun," přibližuje produktový manažer Raiffeisenbank Roman Přeučil.

Bonus má v sobě navíc i charitativní rozměr. Klient se zaslaného bonusu může jednoduchým kliknutím ve svém internetovém bankovnictví vzdát ve prospěch jedné ze čtyř neziskových organizací (Pomozte dětem, Český červený kříž, Nadace Charty 77 a H. Stepic CEE Charity). "Tímto způsobem již byly na pomoc potřebným zaslány téměř dva miliony korun," dodává Přeučil.

Stříbrný je osobní účet od Fio banky

Na stříbrné pozici se prvně v historii soutěže objevuje Fio banka s osobním účtem. Ten je také zdarma, včetně domácích elektronických transakcí, internetbankingu, platební karty a deseti výběrů v bankomatu Fio banky zdarma.

Bankomatů má Fio zatím v Česku jen 73, ale dostupný výběr za šest korun je i z bankomatů ČSOB. Výhodou Fio osobního účtu je to, že si neklade žádné finanční podmínky – není třeba mít na účtu žádný konkrétní obnos a za účet nic neplatíte. To se týká i podnikatelů.

Třetí příčku drží on-line účet Poštovky

Třetí nejlepší účet roku 2011 je ten, který nabízí Poštovní spořitelna pod názvem Era online účet. Ten je zdarma pro klienty, kteří mají průměrný měsíční zůstatek na účtu alespoň 15 tisíc korun. Pozor však na to, že průměrný zůstatek není to samé co obrat na účtu – nestačí, když přijde výplata, kterou následně utratíte, peníze musí v bance skutečně ležet.

Na oplátku klient získá zadarmo vedení účtu, tuzemské platební příkazy v internetovém bankovnictví, výběry z bankomatů ČSOB a Poštovní spořitelny, elektronické výpisy a došlé platby.
Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Ekonom Pavel Kysilka: Česká koruna je odsouzena k posilování

Ekonom Pavel Kysilka

Českou korunou platíme už 25 let. Československou měnu nahradila v únoru 1993. Slovenské platidlo u našich východních...Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Chybějící „s“ v protokolu na internetu vás může připravit o peníze

Ilustrační snímek

Internetové bankovnictví je užitečná vymoženost. Nemusíme chodit na pobočky bank a své peníze máme kdykoliv pod...

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

Tučná léta možná končí. Dávejme si pozor, co si nyní budeme přát

Tučná léta možná končí. Dávejme si pozor, co si nyní budeme přát

Kurzy.cz Vývoj a výroba léků sebou přináší nejednu tenzi a paradox. V Perlách týdne z minulého pátku jsme mohli najít mimořádně ...

Najdete na iDNES.cz