Na týdenní pronájem domku v cizině stačí deset tisíc korun

aktualizováno 
Dovolená v hlavní letní sezoně v atraktivní turistické oblasti, ovšem bez hlučných sousedů nebo hromadných snídaní či večeří? Možnosti tu jsou: pronájem vily, chalupy, chaty, nebo dokonce hausbótu v zahraničí je stále oblíbenější a nabídka na českém trhu se postupně rozšiřuje.

 Kdo se rozhodne okusit o prázdninách něco jiného než chalupu v jižních Čechách či v Krkonoších, kdo míří k moři a nechce být v hotelu či kempu, sežene bez problémů pronájem domku u moře nebo chalupy na horách. Při důkladném hledání lze objevit i nabídky, které se cenově příliš neliší od rekreačních objektů v Česku.

 

Ceny v zahraničí nejsou o moc vyšší

 

„Lidé si začínají víc cenit skutečného soukromí. Domek se zahradou má svou poetiku a některé lokality v zahraničí jsou už dnes na podobné cenové úrovni jako pronájmy objektů v České republice,“ potvrzuje stoupající zájem o pronájmy nemovitostí v cizině Marcela Pospíšilová ze společnosti Interhome, která se pronájmem domů v zahraničí zabývá sedm let. Například v nabídce agentury DDS, která pronajímá nemovitosti v zahraničí, jsou horské chaty pro čtyři osoby k mání zhruba za 10 000 korun na týden, ještě levněji vyjdou bytové apartmány.

 

„Ceny za týdenní pronájem se liší podle velikosti a typu objektu a lokality. Zatímco v sousedním Rakousku lze nalézt apartmán za cenu okolo dvanácti tisíc korun týdně, na Floridě zaplatíte za stejně dlouhý pronájem osmipokojového domu třeba i osmdesát tisíc korun,“ říká Daniela Čechová z Interhome.

 

K tomu je však nutno připočítat další příplatky. „Pokud není objednávka přes internet, je třeba počítat s manipulačním poplatkem čtyři sta korun. Doporučujeme i pojištění na storno zájezdu, které činí tři procenta ze základní ceny pronájmu,“ doplňuje Daniela Čechová s tím, že další služby lze zařídit už při rezervaci. Chce-li někdo například pronajmout malé auto ve Španělsku, bude ho to stát v přepočtu asi tři tisíce korun týdně.

 

Zájem je o Středomoří

 

Přemýšlíte, kde vzít peníze na dovolenou? Řešením je spotřebitelský úvěr. Podrobné informace o něm naleznete v této SPECIÁLNÍ SEKCI.

V katalozích cestovních kanceláří nebo na internetu jsou sice nabídky pronájmu objektů také třeba z Jižní Ameriky, největší poptávka je však stále o země jižní Evropy nebo o ostrovy ve Středomoří. „Zájemců o pronájem nemovitostí na pobřeží Mallorky postupně přibývá. Lidé oceňují soukromí, klidné prostředí, a především to, že si svůj program organizují sami,“ říká ředitel pražské agentury DC Service-Villas Mallorca Vladimír Dolejš. Podle jeho slov je nabídka určena náročnějším klientům, kteří se nechtějí podřizovat režimu hotelů a penzionů nebo s nimi nemají dobré zkušenosti.

 

„V každém z objektů je možné samostatné vaření, což je poměrně výhodné, protože ceny potravin na Mallorce jsou srovnatelné s cenami u nás. Ale také je v našich možnostech zajistit po celou dobu pobytu kuchařku za třiadvacet tisíc týdně nebo zajistit firmu, která se bude starat o obsah lednice,“ dodává Dolejš.

 

Například za pronájem nemovitosti na Mallorce se zaplatí od 13 tisíc korun týdně za dvoumístný apartmán mimo hlavní sezonu, ale také více než 300 tisíc korun za jeden srpnový týden v nejluxusnějším objektu s velkým pozemkem, kde je k dispozici i služebnictvo a úklid několikrát denně. „Je to cena odpovídající nejvyšší kategorii ubytování a bez dalších poplatků. Možná se zdá vysoká, ale rozpočítá-li se na počet účastníků, není to vzhledem k úrovni rekreace tak hrozivé,“ míní Vladimír Dolejš.

 

Mezi další výhody, jež přináší časově omezený pronájem zahraniční nemovitosti, patří také možnost strávit dovolenou s větším počtem příbuzných či známých. Nabídka firem totiž obsahuje jak menší domky s jednou dvoulůžkovou ložnicí, tak vily až s devíti ložnicemi. Většinou ještě v Česku je možné zajistit doplňkové služby, jako například pronájem automobilu nebo lodi i s kapitánem. Pronájem auta přijde zhruba na 25, 50 až 100 eur denně za malé, střední až větší nebo luxusní auto.

 

Pronájem hausbótu není levný

 

Kromě domků u moře nabízejí agentury také speciality, třeba hausbóty na německých jezerech. „Zatím jsou k dispozici dvě varianty: lodi buď pro pět, nebo pro osm lidí. Existuje samozřejmě více druhů hausbótů, ale právě pro tyto dva typy není na nabízených trasách třeba vůdčí oprávnění, tedy jakási obdoba řidičského průkazu,“ říká Eva Bartáková ze společnosti DDS s tím, že držitel tohoto oprávnění má podstatně širší výběr lodí i tras. Ceny za pronájem hausbótu patří v katalogu agentury DDS k nejvyšším - pohybují se podle velikosti lodi mezi 3800 a 5200 korunami za den mimo hlavní sezonu a mezi 7500 a 10 000 korunami v sezóně.

 

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Využijete služeb cestovní kanceláře, specializované agentury, nebo si ubytování budete hledat sami? Napište nám, těšíme se na vaše příspěvky.

 

Autor:

Nejčtenější

Roste nám obrat, brzdí nás však nedostatek lidí, říká personalistka

Monika Rousová, personální ředitelka společnosti 2N Telekomunikace

Trh práce kolabuje, nejsou na něm téměř žádní volní uchazeči o zaměstnání. Nezaměstnanost v Česku je přitom na novém...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

KVÍZ: Jak jste na tom s jazykovou inteligencí? Otestujte se

Ilustrační snímek

Už jste někdy absolvovali inteligenční test, abyste se dozvěděli, jaké máte IQ? Dnešní kvíz vám konkrétní číslo sice...

Studentský nápad ho přivedl k podnikání. Chce změnit kavárenský svět

Praha,22.10.2018, Adrian Drozdek, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Adrian Drozdek je z Brna, má 18 let a hlavu plnou nápadů. Před rokem přišel s myšlenkou vytvořit mobilní aplikaci,...

Po rozvodu jí zbyly manželovy dluhy a stres. Řešení se nakonec našlo

Exekuce je stresující záležitost pro každého.

Dostali jste se kvůli někomu blízkému do finančních problémů? Hrozí vám exekuce? Neskákejte hned z mostu a raději se...

Další z rubriky

Stavební spoření je atraktivnější. Díky úvěrům i zhodnocení vkladů

Ilustrační snímek

Stavební spoření není v Česku na ústupu. Naopak se o něj opět zvedá zájem. A to jak o úvěry, tak i samotné spoření....

Hypotéky dál zdražují, zájem o ně však trhal v září rekordy

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dál stoupají, ale zatím mírně. V září se úroková sazba zvedla ze srpnových 2,53 na...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Deset Babišových výroků: O vládě s Okamurou i zásnubách syna

Deset Babišových výroků: O vládě s Okamurou i zásnubách syna

Kurzy.cz Syn Andreje Babiše se na Ukrajině zasnoubil, lékařku Protopopovou premiér poznal až ve chvíli, kdy byl do ústavu, kde p...

Najdete na iDNES.cz