Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nákup na úvěr před Vánoci? Vybírejte dobře!

aktualizováno 
Už od začátku podzimu lze pozorovat nejen zvýšený zájem lidí o nakupování v důsledku blížících se Vánoc, ale také zvýšený důraz na úvěrové produkty v marketingových kampaních finanční institucí. Co tedy banky pro zájemce o úvěr připravily?
Vánoce, předvánoční nákupy

Vánoce, předvánoční nákupy - Vánoce, předvánoční nákupy | foto: Otakar GrusserMF DNES

Nejvíce se o spotřebitelské úvěry začínají zajímat lidé právě na přelomu října a listopadu, kdy se pomalu rýsují plány na vánoční nákupy dárků, které obchodníci a finanční instituce podpoří masivní reklamní kampaní. V tuto dobu se pak mnoho lidí začne shánět po potvrzení příjmu a vyráží žádat o úvěr nebo kreditní kartu, aby měli z čeho financovat své nákupy.

Momentálně na trhu opět září se svými Expres půjčkami „v akci“ GE Money Bank. Nejenže nabízí úvěry na 50, 70 a 90 tisíc korun s pevnými „baťovskými“ splátkami 999 Kč, 1399 Kč a 1799 Kč dle výše půjčené částky. Doba splácení je vždy nastavena na 72 měsíců. RPSN s odkladem splátek se pohybuje okolo 12,77 %, bez odkladu splátek pak okolo 14,05 %. Zajímavostí a bonusem tohoto úvěru, který bance má nalákat další klientelu, je nejen čtyřměsíční odklad splátek, ale i možnost vyhrát automobil, pokud se úspěšný žadatel o úvěr po podepsání smlouvy zúčastní SMS soutěže.

Obchod, svět, zahraničí (c) profimedia.cz/corbis

Úvěr? Je libo nejlevnější, nebo nejdelší?
Čtěte ZDE.

GE Money Multiservis dokonce vylepšila svou kreditní Moneycard a slibuje každému novému majiteli  v období od 20. října do 31. prosince 2005 prodloužené padesátidenní bezúročné období karty na 4 měsíce. Tato nabídka se vztahuje na všechny bezhotovostní transakce provedené kartami vydanými v tomto období na obchodních místech téměř všech partnerů. Po vydání karty splácí klient každý měsíc alespoň minimální splátku (ve výši 5 nebo 10 % z čerpané částky úvěru), dlužná částka se přitom neúročí. Pokud klient nesplatí celou dlužnou částku do čtyř měsíců od data prvního nákupu, začne se částka úročit standardní úrokovou sazbou MoneyCard (tedy sazbu ve výši 19,8 % ročně, tj. 1,65 % měsíčně).

Kdo další nabízí výhody?

Dalšími bankami, které lákají klienty na výhodné spotřebitelské úvěry, je ČSOB a Poštovní spořitelna. ČSOB od poloviny října snížila úrokovou sazbu u ČSOB Půjčky na cokoliv z 13,9 % p.a. na 8,9 % p.a. Protože se jedná o garantovanou výši sazby pro všechny žadatele, stává se z této nabídky jedna z nejvýhodnějších na trhu. Ovšem s tím, že každý, jehož žádost bude kladně vyřízena, si musí zřídit běžný účet u ČSOB. Cenové zvýhodnění spotřebitelského úvěru nabízí i Poštovní spořitelna. Její úvěr se dá až do konce listopadu pořídit bez poplatku za vyřízení. Pro žadatele tato nabídka znamená úsporu mezi 300 Kč a 3500 Kč, tj. 1% z požadované částky.

Co ostatní hráči na trhu?

Nabídky ostatních (bank i finanční společností) rozhodně nezůstávají nečinně přihlížet. Všechny banky z první desítky na svých pobočkách, internetových stránkách či letácích informují o svých perfektních, rychlý či snadných půjčkách, které vám pomohou získat finance během několika hodin či dokonce minut. Další finanční instituce, např. splátkové společnosti jsou na tom s nabídkami podobně, avšak úrokové sazby mohou být o něco vyšší než v případě bankovních spotřebitelských úvěrů. Výjimkou je zde však online půjčka společnosti Cetelem, která slibuje úrokovou sazbu 7,5 % p.a.

Úrokové sazby nabízených půjček jsou rozhodně zajímavé, avšak rozhodně nehleďte jen na ně a výhody, které vám daná půjčka nabízí. Mnohem přesnější obrázek o její celkové výhodnosti získáte, jestliže se seznámíte se všemi náklady a povinnostmi, které budete jako dlužník muset dodržet. To znamená vedle samotných úroků také poplatky za vyřízení půjčky a měsíční cena jejího vedení, pojištění úvěru, nebo náklady na zřízení nového běžného účtu, pokud jej po vás bude nová banka požadovat.

V nabídkách lze nalézt i konta pro děti, studenty, rodiny či seniory. Co typický balíček služeb obvykle obsahuje a jaké jsou jeho výhody?
Více v našem testu balíčků českých bank ZDE.


Chystáte se nakupovat vánoční dárky na úvěr nebo z vlastních úspor? Zaujala vás některá z nabídek bank? Napiště nám své názory.

reklama


KB Penzijní Fond
Uzavřete si ZDE smlouvu o penzijním připojištění
s nejefektivněji hospodařícím penzijním fondem na trhu.
.... více na www.pfkb.cz

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Odborník: Družstevní bydlení oživuje, má dnes řadu výhod včetně ceny

Ilustrační snímek

V 80. letech minulého století bylo běžné bydlet v družstevním bytě. Dnes je to podle mnohých přežitkem. Bytová družstva...

Hypotéky dál zdražují, úrokové sazby jsou nejvýše od roku 2014

Ilustrační snímek

Hypotéky podle očekávání dál zdražují. Ve druhém měsíci letošního roku se průměrná úroková sazba zvedla na 2,36...

Sazby hypoték se dál zvedají. Banky sledují bedlivě konkurenci

Ilustrační snímek

V listopadu letošního roku úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu rostly. Během jedenáctého měsíce se vyšplhaly na...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz