Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejdražší jsou tábory v zahraničí

aktualizováno 
Nejčastěji dvě stě až tři sta korun stojí denní pobyt dítěte na klasickém letním táboře. Tato částka zahrnuje celodenní program, stravování, ubytování ve stanu a ještě odborný dohled. Pokud je cena vyšší, znamená to, že ubytování bude komfortnější nebo program speciální, nejen běžné táborové hry, ale například výuka jazyků, sportovní výcvik, případně speciální náplň, jako je výtvarná výchova nebo počítače.

Nejdražší jsou jednoznačně tábory u moře. Na ně je třeba uvolnit minimálně 6000 korun. Pro rodiny s více dětmi to znamená násobky, protože za druhé a další dítě rodiče slevu až na výjimky obvykle nezískají. „Sourozeneckou slevu neposkytujeme,“ říká Lenka Syková, která pořádá tábor s výukou anglického jazyka English 4 you. „My slevujeme každému sourozenci 150 korun z ceny - to znamená, že když se přihlásí dvě děti, každé platí o 150 korun méně,“ vysvětluje organizátor tábora Barrandov Jiří Bozděch. Podotýká přitom, že o stejnou částku méně zaplatí také děti, které jedou na tábor po několikáté.
 
Dobře vybrat je kumšt

Tábory se neliší jen cenami, ale i v péči o děti je velký rozdíl. „To víte, existují tábory, kde se s nadsázkou jí, co si kdo uloví,“ říká Jiří Kučera z LTD Hryzely, který funguje už od roku 1958. Stravování může být na úrovni dobré závodní jídelny nebo také nepovedeného bufetu čtvrté kategorie. Stejné je to i s programem. Někde jsou děti ponechány většinu dne svému osudu, jinde je program našlapaný od probuzení až do večerky. Pokud posílají rodiče dítě na tábor poprvé, je trochu obtížné se v nabídce orientovat, zvlášť když se občas objeví informace o problémech s pedofilií či nedostatečnou hygienou.

Vyplatí se dítěti zřídit vlastní konto? Čtěte ZDE.

Na tom, jak nezkazit dítěti prázdniny, se shodují všichni oslovení organizátoři dětských pobytů: získat co nejvíce podrobností o táboře, „obtěžovat“ s dotazy, kontaktovat rodiče, jejichž děti už na vybraném táboře byly.

„Náš předškolák letos pojede na týden na výtvarný tábor do Krkonoš, doporučila mi ho kamarádka, takže se ho nebojím poslat. Pobyt organizuje dům dětí, těm věřím, jinak bych dala na reference známých,“ říká Anna Příhodová z Prahy.
 
Nezkazte dětem tábor

Pokud nastanou v táboře problémy, souvisí to často s příliš velkým kapesným dětí. „Některé děti mají větší kapesné než táboroví vedoucí, rodiče si neuvědomují, kam děti posílají,“ uvádějí zřizovatelé dětských táborů na internetové stránce Borovice, která podrobně mapuje dětské tábory. Vzhledem k tomu, že děti mají zajištěno 5x denně jídlo i pití, kapesné stačí malé.

Zbytečné jsou také tuny sladkostí, mobilní telefony a další drahé věci. „Mobil je doslova metla - když je ráno rozcvička a třicet ze šedesáti dětí místo cvičení telefonuje, nemá taková rozcvička cenu. Navíc děti mají často pocit, že když se mají trochu hnout, už je to nepřiměřená námaha, volají hned rodičům a ti zase zpět do tábora, a to může velmi komplikovat program pobytu,“ míní Václav Lustig, ředitel Lesní akademie. 

A jaké jsou nejčastější chyby ve vybavení dětí? Podle organizátorů táborů je to špatné obutí, málo teplého oblečení, chybějící holinky a pláštěnky. 
 
Kde najdete informace o táborech
www.borovice.cz
www.sindibad.cz
www.kymevo.cz
www.centrumdeti.cz
www.tabory.cz
www.bombadil.cz
www.teniskemp.cz
www.hoopcamps.cz
www.centrumdeti.cz

 

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Další z rubriky

Otevřené bankovnictví: proč pouštět k penězům na účtu někoho cizího

Ilustrační snímek

Hovor nahráváme, souhlasíte? Ano. Tento web používá cookies, souhlasíte? Klik. Co jiného vám zbývá. A nově se chystá...

Etrichové vybudovali textilní impérium. Jeden propadl duchům, další letadlům

Igo Etrich

Podnikatelská dynastie Etrichů v Trutnově vybudovala uznávané textilní impérium. Promluvila i do dějin letectví, ale...

Banky komplikují klientům nákup kryptoměn. Proč?

Ilustrační snímek

Kryptoměny jsou fenoménem posledních měsíců. Někteří je zatracují, jiní o nich básní. Byť jde o rizikovou investici,...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Kurzy.cz Zdá se, že americký prezident Donald Trump skutečně neváhá s vyhlášením obchodní války. Podle německého Der Spiegel tak...

Najdete na iDNES.cz