Nejlepší soutěžící v X-Trade Brokers Cup zhodnotil svůj vklad v minulém týdnu o 808 %

Komerční sdělení   10:47aktualizováno  10:47 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již první soutěžní týden dokázal přinést některým ze soutěžících vysoké zisky, kterých bylo dosahováno téměř výhradně na komoditních titulech. Z těch se mezi nejoblíbenější zařadily především ropa a zlato, které se vyskytovaly ve 14 %, resp. 10 % ze všech zadaných obchodních pokynů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

První týden soutěže X-Trade Brokers Cup skončil a my již známe první nejúspěšnější muže i ženy z České i Slovenské republiky. V Česku se nejvyššího zhodnocení dočkal pan Hrubý Ladislav, který virtuální vklad 10 000 EUR zhodnotil o 724 %, zatímco ženám vládla paní Pajková Věra (576 %). Na Slovensku dosáhl nejlepšího zhodnocení pan Barcík Vladimír (669 %), zatímco mezi ženami byla nejúspěšnější paní Holienčinová Zuzana (808 %).

Všichni čtyři výše zmínění se stávají výherci moderního telekomunikačního zařízení HTC Touch Diamond2, které budeme rozdělovat i v nadcházejících třech týdnech vždy mezi nejlepšího muže i ženu z Česka a Slovenska. Jen jeden ze soutěžících se však může stát absolutním výhercem a získat luxusní vůz Porche Cayman, který připadne tomu, kdo v průběhu čtyř soutěžních týdnů dokáže nejlépe zhodnotit virtuální vklad 10 000 EUR.

Volatilita na obou z těchto komoditách byla lákavá pro všechny, kteří rádi riskují, což se tentokrát týkalo zejména ceny zlata. Ta totiž v minulém týdnu vystoupala na své rekordní maximum a jen od pondělí do čtvrtka vzrostla o 60 USD až na 1 061 USD/Oz. Oběma komoditám přitom v růstu pomáhal slabý dolar, který doplácel mj. na sílící spekulace, že by se některé z geopoliticky významných krajin mohly dohodnout na alternativách nahrazení dolaru, jakožto zúčtovací jednotky při obchodování s ropou.

A jaké byly další oblíbené investiční instrumenty tohoto týdne? Jednoznačně nejoblíbenějším zůstává měnový pár EUR/USD, který byl obsažen ve více než pětině ze všech obchodních transakcí. Ten následovaly právě ropa se zlatem a s větším odstupem ještě měnový pár GBP/USD a zemní plyn. Právě zemní plyn byl přitom jednou z nejvíce volatilních komodit posledních dnů, když se jeho cena jen od začátku září zvýšila o skokových 37 %. Není proto náhodou, že je to právě zemní plyn, na kterém byly v minulých dnech realizovány ty nejziskovější obchody, z nichž jeden dokázal vydělat více než 34 000 EUR.

Soutěž X-Trade Brokers Cup si v současnosti prochází svým třetím ročníkem, avšak teprve druhým rokem společně soutěží Češi i Slováci. Chuť Slováků riskovat a vyhrát je přitom vysoká, o čemž svědčí i skutečnost, že ve svém absolutním počtu zatím trochu překvapivě převyšují počty Čechů, když téměř 54 % ze všech registrací pochází právě ze Slovenska. Registrace probíhá až do samotného konce soutěže 30. října a je možná na stránkách www.xtb.cz. Jak navíc ukázal minulý ročník, na přední příčky statistik se dá vyhoupnout i během několika málo dnů.

Obzvláště vhodným časem k tomu, aby obchodníci realizovali zajímavé obchody, přitom může být právě nadcházející týden. Ten zřejmě přinese zvýšenou volatilitu na většině nejvíce obchodovaných instrumentů, a to díky začínající výsledkové sezóně v USA.

Své hospodářské výsledky totiž zveřejní řada velkých amerických bank, což rozhodně nenechá klidnými obchodníky na akciových trzích. Ke zvýšené volatilitě by pak mohla přispět také některá ekonomická data, která budou v nadcházejících dnech přicházet z USA i Evropy. Mezi ta nejzajímavější se zařadí například americké maloobchodní prodeje, na které trhy reagují tradičně velmi nervózně, protože vypovídají o chuti amerických spotřebitelů utrácet, která je klíčová nejen pro americkou ekonomiku, ale také pro řadu Evropských a Asijských zemí.

Příležitostí jak uspět v soutěži je proto celá řada, stejně tak jako možných obchodních strategií. Opatrnějším obchodníkům mohou dobře posloužit akcie, akciové indexy, nebo měnové páry, jejichž volatilita je přeci jen nižší, než v případě rizikovějších komodit. Je proto na každém, zdali se rozhodne vsadit vše na jednu kartu, nebo se k lákavým cenám bude snažit propracovat krok za krokem. Opatrnější strategie jsou zatím hlavně doménou žen, kterých je v soutěži sice pouze 17 %, i tak ale obsazují přední příčky ve statistikách.

Do dalších týdnů přejeme všem soutěžícím hodně úspěchu a spoustu ziskových obchodů.


Autor:

Nejčtenější

Dovolená se bude počítat jinak, říká expertka na pracovní právo

Petra Sochorová, expertka na pracovní právo

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje změny v čerpání dovolené. Nová úprava dovolených má platit od půlky...

Je králem vlašáku, letos počítá s tržbami kolem 30 milionů korun

Miroslav Volařík se letos stal už potřetí Vinařem roku.

Titul Vinař roku získal před nedávnem Miroslav Volařík z Mikulova. Soutěž vyhrál už potřetí. Přestože letos počítá s...

Roste nám obrat, brzdí nás však nedostatek lidí, říká personalistka

Monika Rousová, personální ředitelka společnosti 2N Telekomunikace

Trh práce kolabuje, nejsou na něm téměř žádní volní uchazeči o zaměstnání. Nezaměstnanost v Česku je přitom na novém...

Úroky na spořicích účtech rostou, zatím pomalu. Sonda v 15 bankách

Ilustrační snímek

Rostou úroky. Zatím to sice není o procenta ročně, ale jistý vzestup se pozorovat dá. A očekávání jsou mírně...

Co dělají úspěšní zakladatelé firem jinak. Devět kroků na výsluní

Ilustrační snímek

Založit firmu a dovést ji k úspěšnému rozvoji je často náročnější než řídit zavedený podnikový kolos. V čem se jednání...

Další z rubriky

Koupil za sto tisíc, prodá za dva miliony. Kdy se vyplatí investice do aut

Lada Niva z roku 1979, na které její současný majitel vydělá zřejmě dva miliony...

Zájem o historická nebo unikátní vozidla v poslední době roste. Jde o alternativní investici, která většinou doplňuje...

Investiční bubliny, které je dobré rozpoznat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Lidé se při investování chovají někdy naprosto šíleně. Dokážou podlehnout eufórii a nakupovat za nejvyšší ceny. Nebo...

Analytik: Akcie prodávej v květnu. Platí v investičním světě pořekadla?

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Češi se zajímají o investice. Řada lidí však v investování tápe a chytá se nejrůznějších rad, jak spravovat své...

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na "plán B". Ten je varováním i pro če...

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na "plán B". Ten je varováním i pro če...

Kurzy.cz Americké burzy zažily včera další hořký den. Na jejich propad dnes navázal pokles asijských trhů. Klíčovým viníkem amer...

Najdete na iDNES.cz