Nejvíce šéfy uznávají vysokoškoláci

  • 7
Co Češi na svých nadřízených nejvíce oceňují? Především slušné a klidné jednání (28 %) a odbornost (15 %). Je-li však přílišná, může být spíše na škodu.

Ve svém nadřízeném vidí odborníka, který však nemá schopnost vést lidi, více než pětina dotázaných, 22 procent. Vyplývá to ze zjištění říjnového průzkumu agentury NFO AISA mezi 502 lidmi ve věku od 15 do 69 let.

Zejména podřízení s vysokoškolským vzděláním uznávají, že jejich šéf je člověk na svém místě (71 %); bez ohledu na vzdělání se na ně takto dívá polovina Čechů. A čím šéfové své zaměstnance nejvíce štvou? Průzkum zjistil, že váhavostí (11 %), nervozitou a nadřazeností (20 %).

NENECHTE SI UJÍT
flexibilita
Proč nás stavební spořitelny omezují?
Mnoho klientů by určitě uvítalo větší flexibilitu. I zde však platí heslo: něco za něco. Odkud přijde pomoc?
whisky, drink, pití, alkohol
Kvůli alkoholu
můžete dostat výpověď

Zatímco úředníkovi v kanceláři bude pivo po obědě málokdo zazlívat, na řidiče z povolání platí přísnější metr a pití alkoholu v práci zakazuje.
jídlo
Co budeme jíst
v příštích letech?

V Paříží proběhl největší potravinářský veletrh na světě SIAL 2004. Své výrobky zde vystavovalo 5260 firem z 99 zemí. Co přinesl nového?

Absolutně odepisuje svého šéfa 11 procent oslovených. V čem dělají šéfové nejvíce chyby? „Odmítají s podřízenými diskutovat, vysvětlovat jim, proč je dobré udělat to či ono, vyhýbají se nepříjemným otázkám, odmítají mluvit přímo,“ říká jeden z výkonných ředitelů Českých aerolinií, Ivo Středa.

Za nejhorší u nadřízených považuje Tomáš Hajzler, poradce manažerských dovedností, že jsou neustále zaneprázdění - neumějí si totiž zorganizovat vlastní čas.

 „Důležité věci pak nechávají na poslední chvíli. Jsou nevrlí, unavení. A unavený člověk dělá zbytečné chyby,“ říká Hajzler. Varuje, že se časem zaměstnanci takovému šéfovi začnou podobat. Také oni přestanou stíhat. Zavalí je totiž lavina nevyřešených a neprodiskutovaných problémů, z níž se budou jen těžko dostávat.