Nejziskovější komoditou v druhém týdnu X-Trade Brokers Cupu byl cukr

  10:45aktualizováno  10:45
Soutěž X-Trade Brokers Cup je v polovině a vstupuje do svého třetího týdne. Výherce hlavní ceny automobilu Porsche Cayman sice bude znám až 30. října, další čtyři jména výherců týdenní soutěže o telekomunikátory HTC Touch Diamond2 však známe již dnes.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Po jednom telekomunikátoru získává vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kteří dokážou během týdne dosáhnout nevyššího zhodnocení. A jaká jsou jména čtyř nejlepších z minulého týdne?

Za České ženy bylo dosženo nejvyššího zhodnocení 896 %, zatímco na Slovensku se v minulém týdnu nejvíce dařilo paní, která svůj vklad zhodnotila o1 242 %. Z mužů si pak v Česku nejlépe vedl muž, který dosáhl zhodnocení 1 528 % a na Slovensku se nejvíce dařilo pánovi, který navýšil svůj vklad o 773 %.

K vysokému zhodnocení řadě soutěžících výrazně pomohla velmi volatilní situace na finančních trzích, která doprovázela celý minulý týden. Ten byl naplněn celou řadou hospodářských výsledků velkých amerických finančních i nefinančních podniků, které dokázaly z větší části příjemně překvapit a pomoci akciím dostat se zpět do zelených čísel.

Není proto náhodou, že to byly právě akcie a akciové indexy, na kterých se soutěžícím velmi dařilo. Většina pokynů při obchodování s akciemi a akciovými indexy totiž bývá nákupního charakteru, což se tentokrát obchodníkům skutečně vyplatilo. Obecně proto i nadále platí, že nejvíce ziskové zatím zůstávají spíše ty instrumenty, jejichž cena roste.

Jen v minulém týdnu bylo například 60 % ze všech zadaných pokynů typu BUY. Není proto náhodou, že vůbec nejziskovějším instrumentem minulého týdne byl překvapivě cukr, jehož cena vzrostla během pěti dnů o 12 %. Právě s cukrem přitom v minulém týdnu bylo dosaženo nejvyššího zisku na jeden obchod, který činil 63 470 EUR.

Podstatně hůře než před dvěma týdny si naopak vedl měnový pár EUR/USD, který je mezi soutěžícími dlouhodobě nejoblíbenějším finančním instrumentem, na němž je realizována více než pětina ze všech pokynů. Zatímco před dvěma týdny byl EUR/USD druhým nejziskovějším, v minulém týdnu se propadl až na pozici čtvrtého nejztrátovějšího instrumentu.

Řada obchodníků totiž spekulovala na to, že po silném výprodeji z minulých týdnů dolar začne znovu zpevňovat, což se však v minulém týdnu nepotvrdilo, když se americká měna krátce dostala dokonce na své čtrnáctiměsíční minimum k ceně 1,4970 EUR/USD.

I tento týden přinese několik velmi zajímavých příležitostí k tomu, aby obchodníci mohli zariskovat. Sérii hospodářských výsledků totiž zveřejní několik amerických firem, jako je Yahoo!, Microsoft, nebo Pfizer. Pokud se těmto firmám podaří navázat na překvapivě dobré výsledky některých firem z minulého týdne, akcie se mohou opět stát jedním z nejziskovějších instrumentů.

Velmi zajímavým bude také obchodování na komoditách, a to obzvláště na ropě a zlatě, které mezi soutěžícími patří k nej nejoblíbenějším finančním instrumentům. Ropa v minulém týdnu vystoupala na své roční maximum a cena zlata zůstává nadále nadosah rekordních hodnot.

Podaří se v tomto týdnu částečně korigovat jejich vysoký růst, nebo si obě komodity připíšou další zisky? Příležitostí jak se během dvou týdnů vyhoupnout ve statistikách, poznat bez rizika jak fungují reálné trhy a soutěžit o Porsche, je tedy rozhodně stále ještě celá řada!

Autor:

Nejčtenější

Dovolená se bude počítat jinak, říká expertka na pracovní právo

Petra Sochorová, expertka na pracovní právo

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje změny v čerpání dovolené. Nová úprava dovolených má platit od půlky...

Je králem vlašáku, letos počítá s tržbami kolem 30 milionů korun

Miroslav Volařík se letos stal už potřetí Vinařem roku.

Titul Vinař roku získal před nedávnem Miroslav Volařík z Mikulova. Soutěž vyhrál už potřetí. Přestože letos počítá s...

Roste nám obrat, brzdí nás však nedostatek lidí, říká personalistka

Monika Rousová, personální ředitelka společnosti 2N Telekomunikace

Trh práce kolabuje, nejsou na něm téměř žádní volní uchazeči o zaměstnání. Nezaměstnanost v Česku je přitom na novém...

Úroky na spořicích účtech rostou, zatím pomalu. Sonda v 15 bankách

Ilustrační snímek

Rostou úroky. Zatím to sice není o procenta ročně, ale jistý vzestup se pozorovat dá. A očekávání jsou mírně...

Co dělají úspěšní zakladatelé firem jinak. Devět kroků na výsluní

Ilustrační snímek

Založit firmu a dovést ji k úspěšnému rozvoji je často náročnější než řídit zavedený podnikový kolos. V čem se jednání...

Další z rubriky

Analytik: Akcie prodávej v květnu. Platí v investičním světě pořekadla?

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Češi se zajímají o investice. Řada lidí však v investování tápe a chytá se nejrůznějších rad, jak spravovat své...

Investiční apetit Čechů je velký, v kurzu jsou akciové fondy

Ilustrační snímek

Většina konzervativních investic vám dnes moc nevydělá. V případě podílových fondů to ovšem může být jinak. Tedy pokud...

Koupil za sto tisíc, prodá za dva miliony. Kdy se vyplatí investice do aut

Lada Niva z roku 1979, na které její současný majitel vydělá zřejmě dva miliony...

Zájem o historická nebo unikátní vozidla v poslední době roste. Jde o alternativní investici, která většinou doplňuje...

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na "plán B". Ten je varováním i pro če...

Burzy padají kvůli Applu, který však sází na "plán B". Ten je varováním i pro če...

Kurzy.cz Americké burzy zažily včera další hořký den. Na jejich propad dnes navázal pokles asijských trhů. Klíčovým viníkem amer...

Najdete na iDNES.cz