Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejziskovější komoditou v druhém týdnu X-Trade Brokers Cupu byl cukr

  10:45aktualizováno  10:45
Soutěž X-Trade Brokers Cup je v polovině a vstupuje do svého třetího týdne. Výherce hlavní ceny automobilu Porsche Cayman sice bude znám až 30. října, další čtyři jména výherců týdenní soutěže o telekomunikátory HTC Touch Diamond2 však známe již dnes.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Po jednom telekomunikátoru získává vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kteří dokážou během týdne dosáhnout nevyššího zhodnocení. A jaká jsou jména čtyř nejlepších z minulého týdne?

Za České ženy bylo dosženo nejvyššího zhodnocení 896 %, zatímco na Slovensku se v minulém týdnu nejvíce dařilo paní, která svůj vklad zhodnotila o1 242 %. Z mužů si pak v Česku nejlépe vedl muž, který dosáhl zhodnocení 1 528 % a na Slovensku se nejvíce dařilo pánovi, který navýšil svůj vklad o 773 %.

K vysokému zhodnocení řadě soutěžících výrazně pomohla velmi volatilní situace na finančních trzích, která doprovázela celý minulý týden. Ten byl naplněn celou řadou hospodářských výsledků velkých amerických finančních i nefinančních podniků, které dokázaly z větší části příjemně překvapit a pomoci akciím dostat se zpět do zelených čísel.

Není proto náhodou, že to byly právě akcie a akciové indexy, na kterých se soutěžícím velmi dařilo. Většina pokynů při obchodování s akciemi a akciovými indexy totiž bývá nákupního charakteru, což se tentokrát obchodníkům skutečně vyplatilo. Obecně proto i nadále platí, že nejvíce ziskové zatím zůstávají spíše ty instrumenty, jejichž cena roste.

Jen v minulém týdnu bylo například 60 % ze všech zadaných pokynů typu BUY. Není proto náhodou, že vůbec nejziskovějším instrumentem minulého týdne byl překvapivě cukr, jehož cena vzrostla během pěti dnů o 12 %. Právě s cukrem přitom v minulém týdnu bylo dosaženo nejvyššího zisku na jeden obchod, který činil 63 470 EUR.

Podstatně hůře než před dvěma týdny si naopak vedl měnový pár EUR/USD, který je mezi soutěžícími dlouhodobě nejoblíbenějším finančním instrumentem, na němž je realizována více než pětina ze všech pokynů. Zatímco před dvěma týdny byl EUR/USD druhým nejziskovějším, v minulém týdnu se propadl až na pozici čtvrtého nejztrátovějšího instrumentu.

Řada obchodníků totiž spekulovala na to, že po silném výprodeji z minulých týdnů dolar začne znovu zpevňovat, což se však v minulém týdnu nepotvrdilo, když se americká měna krátce dostala dokonce na své čtrnáctiměsíční minimum k ceně 1,4970 EUR/USD.

I tento týden přinese několik velmi zajímavých příležitostí k tomu, aby obchodníci mohli zariskovat. Sérii hospodářských výsledků totiž zveřejní několik amerických firem, jako je Yahoo!, Microsoft, nebo Pfizer. Pokud se těmto firmám podaří navázat na překvapivě dobré výsledky některých firem z minulého týdne, akcie se mohou opět stát jedním z nejziskovějších instrumentů.

Velmi zajímavým bude také obchodování na komoditách, a to obzvláště na ropě a zlatě, které mezi soutěžícími patří k nej nejoblíbenějším finančním instrumentům. Ropa v minulém týdnu vystoupala na své roční maximum a cena zlata zůstává nadále nadosah rekordních hodnot.

Podaří se v tomto týdnu částečně korigovat jejich vysoký růst, nebo si obě komodity připíšou další zisky? Příležitostí jak se během dvou týdnů vyhoupnout ve statistikách, poznat bez rizika jak fungují reálné trhy a soutěžit o Porsche, je tedy rozhodně stále ještě celá řada!

Autor:Nejčtenější

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Povinné ručení bobtná, havarijní pojistka přestává být atraktivní

Ilustrační snímek

Povinné ručení je jedním z hlavních byznysů tuzemských pojišťoven. A jeho podoba se postupně mění. Z jednoduchého...Je českou internetovou hvězdou. S Jirkou Králem o povolání youtuberů

YouTuber Jirka Král

Před lety tu za trest smažil hranolky, dnes má v McDonald’s vlastní burger. Mezitím se stal jedním z nejvlivnějších...

KOMENTÁŘ: Proč nejsou družstevní byty v Česku příliš v kurzu?

Ilustrační snímek

Dosáhnout na vlastní bydlení je pro řadu lidí velký ekonomický strašák. Jednou z možností je pořízení družstevního...

Hypotéky dál zdražují, úrokové sazby jsou nejvýše od roku 2014

Ilustrační snímek

Hypotéky podle očekávání dál zdražují. Ve druhém měsíci letošního roku se průměrná úroková sazba zvedla na 2,36...

Další z rubriky

Co je dobré znát, když místo spoření volíte investici a podílové fondy

Ilustrační snímek

Existují dva typy přístupu k investování. Tím prvním jsou podílové fondy, tím druhým pak přímý nákup aktiv na...

Na přímém půjčování lidí lidem se dá vydělat za rok 7 % i více

Ilustrační snímek

Spořicí účty a termínované vklady až na výjimky nenesou ani jedno procento ročně. Lidé využívají finanční produkty se...

Dluhopisy, nebo akcie? Jak si investor vybírá mezi fondy

Ilustrační snímek

Nejdůležitější pro každého začínajícího investora do podílových fondů je pochopení, že pokud mu peníze leží na účtu,...

Potřebujeme výrazný posun ve mzdách

Potřebujeme výrazný posun ve mzdách

Kurzy.cz Nejsou řemeslníci, dělníci, snad i soustružníků je málo. Úvahy o tom, jak tento problém vyřešit, se množí jako houby po...

Najdete na iDNES.cz