Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejziskovější komoditou v druhém týdnu X-Trade Brokers Cupu byl cukr

  10:45aktualizováno  10:45
Soutěž X-Trade Brokers Cup je v polovině a vstupuje do svého třetího týdne. Výherce hlavní ceny automobilu Porsche Cayman sice bude znám až 30. října, další čtyři jména výherců týdenní soutěže o telekomunikátory HTC Touch Diamond2 však známe již dnes.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Po jednom telekomunikátoru získává vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kteří dokážou během týdne dosáhnout nevyššího zhodnocení. A jaká jsou jména čtyř nejlepších z minulého týdne?

Za České ženy bylo dosženo nejvyššího zhodnocení 896 %, zatímco na Slovensku se v minulém týdnu nejvíce dařilo paní, která svůj vklad zhodnotila o1 242 %. Z mužů si pak v Česku nejlépe vedl muž, který dosáhl zhodnocení 1 528 % a na Slovensku se nejvíce dařilo pánovi, který navýšil svůj vklad o 773 %.

K vysokému zhodnocení řadě soutěžících výrazně pomohla velmi volatilní situace na finančních trzích, která doprovázela celý minulý týden. Ten byl naplněn celou řadou hospodářských výsledků velkých amerických finančních i nefinančních podniků, které dokázaly z větší části příjemně překvapit a pomoci akciím dostat se zpět do zelených čísel.

Není proto náhodou, že to byly právě akcie a akciové indexy, na kterých se soutěžícím velmi dařilo. Většina pokynů při obchodování s akciemi a akciovými indexy totiž bývá nákupního charakteru, což se tentokrát obchodníkům skutečně vyplatilo. Obecně proto i nadále platí, že nejvíce ziskové zatím zůstávají spíše ty instrumenty, jejichž cena roste.

Jen v minulém týdnu bylo například 60 % ze všech zadaných pokynů typu BUY. Není proto náhodou, že vůbec nejziskovějším instrumentem minulého týdne byl překvapivě cukr, jehož cena vzrostla během pěti dnů o 12 %. Právě s cukrem přitom v minulém týdnu bylo dosaženo nejvyššího zisku na jeden obchod, který činil 63 470 EUR.

Podstatně hůře než před dvěma týdny si naopak vedl měnový pár EUR/USD, který je mezi soutěžícími dlouhodobě nejoblíbenějším finančním instrumentem, na němž je realizována více než pětina ze všech pokynů. Zatímco před dvěma týdny byl EUR/USD druhým nejziskovějším, v minulém týdnu se propadl až na pozici čtvrtého nejztrátovějšího instrumentu.

Řada obchodníků totiž spekulovala na to, že po silném výprodeji z minulých týdnů dolar začne znovu zpevňovat, což se však v minulém týdnu nepotvrdilo, když se americká měna krátce dostala dokonce na své čtrnáctiměsíční minimum k ceně 1,4970 EUR/USD.

I tento týden přinese několik velmi zajímavých příležitostí k tomu, aby obchodníci mohli zariskovat. Sérii hospodářských výsledků totiž zveřejní několik amerických firem, jako je Yahoo!, Microsoft, nebo Pfizer. Pokud se těmto firmám podaří navázat na překvapivě dobré výsledky některých firem z minulého týdne, akcie se mohou opět stát jedním z nejziskovějších instrumentů.

Velmi zajímavým bude také obchodování na komoditách, a to obzvláště na ropě a zlatě, které mezi soutěžícími patří k nej nejoblíbenějším finančním instrumentům. Ropa v minulém týdnu vystoupala na své roční maximum a cena zlata zůstává nadále nadosah rekordních hodnot.

Podaří se v tomto týdnu částečně korigovat jejich vysoký růst, nebo si obě komodity připíšou další zisky? Příležitostí jak se během dvou týdnů vyhoupnout ve statistikách, poznat bez rizika jak fungují reálné trhy a soutěžit o Porsche, je tedy rozhodně stále ještě celá řada!

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Další z rubriky

Šikovně investoval naspořené peníze, teď hraje golf

Ilustrační snímek

Češi začínají objevovat svět investic. Posílají stále více peněz do podílových fondů. Důvodem je fakt, že bankovní...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Investiční bubliny, které je dobré rozpoznat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Lidé se při investování chovají někdy naprosto šíleně. Dokážou podlehnout eufórii a nakupovat za nejvyšší ceny. Nebo...

Česká pošta: nově musíte pro zásilky až do depa

Česká pošta: nově musíte pro zásilky až do depa

Kurzy.cz Klienti České pošty si stěžují, že pošta není schopna doručit balíky na určenou adresu, přestože klient doručení zaplat...

Najdete na iDNES.cz