Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nestíháte - nakupte si na webu

aktualizováno 
Nákup pomocí internetu už dávno není pro mnoho lidí něčím neobvyklým. Mnoho z nás nakupuje z pohodlí domova od kancelářské sponky po plazmovou televizi, neplatí to však u nákupu potravin. Ty si online objednává výrazně méně populace, a to i přesto, že tak můžete ušetřit poměrně hodně času. Jak ale zatížíte peněženku? Objednáte si vůbec potraviny ve vašem regionu?

Počítač, internet, business, HDP, ekonomika - Počítač, internet, business | foto: Profimedia.cz

Ceny jako v diskontních prodejnách v tomto případě rozhodně nečekejte.Nabídka se pohybuje na standardních cenových hladinách supermarketů nebo běžných obchodů. Kamenem úrazu se může stát i to, že pokud uděláte jen malý nákup za „pár stovek“, zaplatíte navíc za dopravu, nebo vám internetový obchodník vůbec nedá šanci si nákup objednat.

Několik dobrých důvodů pro nákup tímto způsobem však rozhodně existuje: může to být usnadnění povinností pro příliš zaměstnané jedince či matky s dětmi, v období chřipek nemocným, starším lidem nebo těm, kteří žijí daleko od civilizace. Zároveň je to docela dobrá možnost, jak se vyhnout přecpaným prodejnám, kde stojíte ve frontách na pokladnu několik desítek minut. Rozvážkovou službu s možností objednávek například po telefonu nabízejí i některé obchodní řetězce.
 
Mezi jednotlivými internetovými prodejnami existují značné rozdíly v cenách některého zboží. Jenže v případě nákupu potravin nelze až tak jednoduše vybrat nejlevnější obchod, jako při pořizování elektrospotřebičů či knih, protože weboví obchodníci s potravinami nabízejí své služby v drtivé většině jen v okolí svého působiště. Pokud by si jejich zboží objednal zákazník ze vzdálenější oblasti, nákup mu pěkně prodraží naúčtované dopravné.

Jak najdete na internetu prodejny potravin? Nejjednodušší je otevřít ve vyhledávači sekci „nakupování po internetu“ (či podobného názvu spojeného s obchodem) a v ní vyhledat oddíl věnovaný potravinám a jejich rozvážce.

Kromě potravin lze většinou v těchto obchodech nakupovat také drogerii, tabákové výrobky, noviny či předplacené karty mobilních operátorů. Objednaný nákup se ke klientovi dostane obvykle druhý den po uskutečnění objednávky. Výjimečně obchody nabízejí i doručení týž den, objednávku však musíte zadat během dopoledne. Za dovezený nákup pak v hotovosti zaplatíte řidiči. Některé obchody umožňují i platby na fakturu nebo platební kartou, což je však dobré ověřit si předem.

úraz

Jaké úrazy mohou mít negativní vliv na příjmy rodiny?
Jak si sjednat vhodné úrazové pojištění? Více ZDE.

Rozvážkovou službu nejdete i v nabídce některých hypermarketů, což platí zejména pro velká města. Pražské TESCO umožňuje objednávky zboží po internetu, telefonu či faxu. Klientovi však musí být víc než 18 let a je nutné, aby se předem zaregistroval. Ceny objednaných potravin a dalšího doplňkového zboží jsou totožné jako ve zmíněném obchodním domě, který se nachází na Národní třídě. Minimální hodnota nákupu činí 500 korun, rozvážka po Praze stojí 199 korun. Jestliže nakoupíte za více než 2000 korun, pak za dopravu neplatíte. Připlatíte si i za dovoz objednávky v určitou hodinu, a to 250 korun. Standardní čas rozvozu pro soukromé osoby a domácnosti je stanoven od 15 do 20 hodin. Rozvoz potravin až do domu nabízí také společnost Carrefour a její pobočka v komplexu Nový Smíchov.

Obecně platí, že za dopravu - i v rozsahu svého působiště - si internetové prodejny účtují poplatek do určité hodnoty nákupu. Např. prodejna www.z-market.cz nabízí zákazníkům z Prahy a okolí (do 30 km od centra) dopravu zdarma, minimální hodnota nákupu je však 749 korun.

Na internetu však najdete i specializované obchodníky a to zejména na vína a lihoviny, kávu, čaj, zdravou výživu či lahůdky. Záleží na tom, co budete potřebovat, neboť specializovaní prodejci často nabízejí dodání zboží pomocí služeb České pošty nebo kurýrních služeb.

Nakoupili jste někdy přes internet? Jste spokojeni s touto formou nakupování? Napište nám své názory.

reklama


KB Penzijní Fond
Uzavřete si ZDE smlouvu o penzijním připojištění
s nejefektivněji hospodařícím penzijním fondem na trhu.
.... více na www.pfkb.cz

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

Od roku od roku 2021 bude zrušeno stávající osvobození od DPH při dovozu malých ...

Od roku od roku 2021 bude zrušeno stávající osvobození od DPH při dovozu malých ...

Kurzy.cz Ministryně financí Alena Schillerová se dnes zúčastnila česko-francouzského kolokvia o obchodu se zbožím a službami pro...

Najdete na iDNES.cz