Nevěřte snadnému zisku

  • 8
15 milionů dolarů za půl roku? Není nic jednoduššího než založit si emailovou schránku a čekat, až k vám peníze samy přijdou. Pár chvil u počítače a budete zajištěni na dlouhé roky. Zní to, jako by to ani nemohla být pravda? Také že není.

Na počátku byla emailová schránka. Před třemi měsíci jsme zřídili testovací emailovou schránku s cílem zjistit, kolik nevyžádaných a reklamních mailů na ni dojde. Ačkoli je spam (rozesílání nevyžádané pošty) celosvětovým problémem (především v USA), překvapilo nás, kolik mailů na schránku došlo. Největším překvapením však je, kolik by se dalo vydělat, kdyby byly všechny nabídky a zaručené výdělky založeny na realitě. Během šesti měsíců bychom měli mít přes 50 milionů dolarů, do čtrnácti dnů „zanedbatelných“ 15 milionů.

 

Nejvíce peněz se dá „vydělat“ v Konžské republice, druhá je Nigerie a třetí místo patří Hong Kongu. Dvě třetiny mailů, které slibovaly peníze bez práce totiž měly jedno společné. Vždy se jednalo o peníze uložené v bance, s tím, že jejich majitel již nežije a vklad brzy propadne vládě a jejím zkorumpovaným úředníkům nebo vládnoucím diktátorům a jejich generálům. Pan Okon a Ch. Abudaca z Nigérie, Kabila, Kalishara a R. Nzanga z Konžské republiky a Chung-li z Hong Kongu, ti všichni ujišťují, že pokud jim budou zaslány osobní údaje spolu s číslem účtu, mají vše přichystáno a peníze by měly dorazit během týdne či čtrnácti dnů. Samozřejmě, že ne všechny, část padne na náklady s vyřízením celé záležitosti a 60 – 80 % jde do rukou těchto pánů. I tak bude náš zisk enormní.

 

Ukázky mailů, podle kterých můžete vydělat miliony, když pošlete své osobní údaje (ang.)

            Dědictví             

28 milionů z Hong Kongu

 

Příběhy, které jsou popisovány, jsou takřka „srdceryvné“ - starý pán uložil před smrtí peníze, při automobilové nehodě zahynula celá rodina a nezbyl žádný dědic, petrolejářská společnost „zapomněla“ část svého vkladu v africké bance nebo jsou líčeny osudy královských rodin s diamantovým jměním. Pokud však máme tyto maily pěkně u sebe, nalezneme v nich nápadné podobnosti, takže nakonec je hongkongský bankéř stejná osoba jako bratranec konžského presidenta, či německý právník nigerijský petrolejář.

 

Odpověděli jsme postupně na všechny tyto maily a odpověď byla vcelku jednotná. S maximální diskrétností zašlete jméno, příjmení, adresu, místo a datum narození, národnost, stav a číslo bankovního účtu. Je jisté, že se tyto nabídky (poslané z freemailových adres) nezakládají na realitě a snaží se pouze získat osobní údaje důvěřivců. Jak je s takto získanými daty dále nakládáno se pravděpodobně již nedozvíme, jisté však je, že někomu stojí za námahu posílat maily a odpovídat na ně a tudíž z toho musí nějaký prospěch. Můžeme spekulovat o různých marketingových společnostech, které zaplatí za celkem podrobné údaje o osobách. Jedno však musí být jisté každému, kdo se s takovouto nabídkou setká. O její serióznosti nemůže být ani řeči a čas strávený odpovídáním, byť z čiré zvědavosti, je už předem odsouzen k tomu, že nebude nijak zhodnocen. I v zahraničí se stejnými nabídkami zabývají a upozorňují, že může dojít ke zneužití čísel bankovních účtů a radí neodpovídat na maily, protože to znamená, že mailová adresa je aktivní a o to více budete dostávat nevyžádané maily.

 

Tisíc dolarů za pár hodin práce?

 

Jinými nabídkami na internetu jsou již známé multilevelové systémy a

"Návod" na to, jak vydělat 55 000 USD za několik měsíců 

prodeje. Opět se jako nová a vynikající věc objevují maily, podle  kterých máte poslat celkem 20 USD na různé adresy a do půl roku získáte 55 tisíc dolarů. Tady se jedná čistě o multilevelovou hru, kde však jednoduchým výpočtem zjistíme, že se systém musí brzo zahltit sám sebou a že vydělat může jen pár prvních jedinců. Rafinovaněji postupují další nabídky, se kterými jsme se setkali. Přestavují vám systém, podle kterého můžete vydělat až 9000 USD za měsíc. Již vám neslibují peníze bez práce, ale váš výdělek bude záviset na tom, kolik práce a úsilí tomu věnujete. Nakonec by však „mohlo stačit 10 – 12 hodin za týden“.

 

Po vcelku zdlouhavé korespondenci jsme se nakonec dostali k jádru věci, jedná se o nákupní klub DHS, kde můžete využívat různé slevy a tím, když získáte nějakého dalšího člena a ten provede nákupy, část zisku patří vám. Členství v klubu není zadarmo, a tak musíte zaplatit 50 USD jako vstupní poplatek a 20 jako měsíční členský poplatek. Pokud chcete získat nějaké další informace typu jak vydělávat peníze na internetu, zeptáte se člověka, který je v hierarchii nad vámi. Samozřejmě, že se za ně opět zaplatí, část poplatku jde vašemu „Partnerovi“, většina pak DHS klubu.

 

Zajímají vás detailní informace o makléřích, kteří zkrachovali? Čtěte zde:

KTP Quantum

Finnex Praha

Private Investors

Poslední možností, o které se zde zmíníme, je reklama. Můžete totiž získat peníze tím, že se vám při prohlížení internetu budou zobrazovat reklamní banery, nebo za to, že budete na banery klikat. Ovšem ti, co takto začali vydělávat poslední dobou zjišťují, že se jejich příjem výrazně zmenšuje. Některé servery, které tuto možnost nabízely, zkrachovaly, ostatní výrazně (až desetinásobně) snížily ceny. Nedá se tak vydělat více jak 1-2 dolary za hodinu na internetu, navíc poplatky spojené s vyplacením šeků, které vám budou poslány snižují dále výdělek. 

 

Je jisté, že bez práce se na internetu vydělat nedá. Systém letadel je snad již znám každému a nikdo by již neměl „naletět“ na dopisy, které nabádají poslat peníze na čtyři adresy a čekat, že za několik týdnů obdržím mnohonásobně větší částku než jsem investoval. Případy, kdy je vám placeno za shlédnutí reklamy, také nepřinášejí takové částky, že byste nemuseli pracovat jinde, navíc v našich podmínkách, kde je nejvíce používáno vytáčené připojení, nemají velkou šanci uspět. A konečně maily, které slibují podíly na obrovských sumách z exotických zemí jsou spíše pro pobavení.

 

Vyplňujete své osobní údaje v různých soutěžích a anketách na internetu? Poslali jste své jméno a adresu na obdobnou nabídku? Myslíte si, že se na internetu dá přijít k penězům bez práce?