Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové balíčky Volksbank: je o co stát?

aktualizováno 
Od 1. dubna nabídne Volksbank novým či stávajícím klientům tři finanční programy. Dnes je v předpremiéře představuje při otevření nové pobočky v Brně. Co nová konta nabízejí? Chystá se banka odlákat klienty velkým bankám nebo s nimi srovnat krok v nabídce?

Volksbank CZ sice nepatří k velkým hráčům na bankovním trhu, poslední dobou se však snaží zviditelnit a společně s další malou bankou na trhu – BAWAG Bank CZ - čeří svými marketingovými kampaněmi stojaté vody bankovního rybníka. Nedávno to byly u Volksbank bilboardy s poplatky, které banka během roku nezvýšila a drží je na poměrně nízké hladině už pár let, nebo u BAWAG Bank CZ termínovaný vklad se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Nyní tedy Volksbank představuje tři nové produkty, které jí mají přivést na pobočky více klientů a jako většina bank i „lidová banka“ nabízí levnou, dražší a nadstandardní variantu konta. Rozlišení je samozřejmě nejen v ceně produktu, ale i ve škále služeb, které je možné si v rámci daného programu pořídit.

Cena versus obsah programu

NENECHTE SI UJÍT
Stopky (c) profimedia.cz/corbis
Pozor, na daně zbývá devět dnů!
Spočítat daň, odevzdat daňové přiznání finančnímu úřadu a zaplatit státu. Jak?
Klíčová dírka (c) profimedia.cz/corbis
Počítač v práci? I kvůli erotice
Kde lidé nejčastěji sledují INTERNETOVÉ STRÁNKY? V zaměstnání! Které nejvíce?
Párek, párky, uzenina - (c)profimedia.cz/corbis
Vídeňské párky: Výborné i nechutné
Jak dopadlo 16 párků v našem testu? Kterým byste se měli vyhnout?

Výší měsíčního paušálu jsou balíčky podobné balíčkům ostatních bank a nijak výrazně z řady nevybočují. Za pozornost stojí spíše poplatky, které jsou s užíváním kont spojeny. V oblasti hotovostních transakcí na přepážce má Volksbank jedny z nejnižší na trhu (6 korun za vklad i výběr hotovosti, 12 Kč papírový platební příkaz). Za pozornost stojí i přívětivé ceny v případě výběru hotovosti z vlastního bankomatu (2,50 Kč) stejně jako to, že její klienti mají možnost využívat při výběru kartou bankomaty ČSOB (5 Kč výběr).

Obsah jednotlivých balíčků se v porovnání s konkurencí příliš neliší, avšak některé služby stojí za pozornost. Nejlevnější program s názvem FIT konto se cenově rovná s nejlevnějším balíčku na trhu, kterým je Výhodný program České spořitelny. Jeho obsah ale tak obsáhlý není a největší slabinou FIT konta je jeho ovládání pouze přes pobočku, kterých je 22 v celé ČR, protože v měsíčním paušálu není zahrnuto přímé bankovnictví. Konto nabízí jen pasivní získávání informací o stavu účtu telefonem a internet banking k němu je nutné za 30 Kč měsíčně zřídit dodatečně.

Srovnání nejlevnějších balíčků naleznete ZDE.

Za více peněz, více muziky

+ -
přijatelná cena 1 kanál přímého bankovnictví
nízké poplatky kreditní karta
Dražší, ale za to bohatší na produkty je STYL konto. Jeho cena 89 Kč měsíčně patří k průměru v skupině balíčků pro aktivní klienty, stejně jako obsah služeb v porovnání s ostatními. V případě srovnání s Expreskontem Komerční banky mu chybí pouze telebanking. Vlastně jediný funkční kanál přímého bankovnictví – internetbanking – je největší slabinou nabídky Volksbank. Na výběr klienti mají mezi internetbankingem a homebankingem, který je ale vzhledem ke svému charakteru a navíc své nákladovosti při zřízení využíván obecně spíše podnikateli nebo firmami. Ostatní banky nabízejí standardně dva kanály.

Porovnání balíčků služeb pro aktivního klienta ZDE.

Luxus si musíte zaplatit

V případě poslední a nejdražší nabídky – Programu EXCLUSIVE s cenou 199 Kč za měsíc získá jeho majitel nadstandardní služby v podobě osobního bankéře, charge karty, nebo speciálního kapitálového účtu, pomocí kterého může investovat do cenných papírů. Cenově pak program patří k těm levnějším z tzv. nadstandardních, jež je možné nalézt v nabídce českých bank.

Přehled balíčků "NADSTANDARD" naleznete ZDE.

Skutečnost, že Volksbank není vydavatelem kreditní platební karty vyrovnává tím, že u všech tří balíčků nabízí v ceně kontokorentní úvěr. V její nabídce je pouze charge karta, která má však jiné parametry než kreditka a zdaleka ne každý klient tento typ karty ocení. Čerpaný úvěrový rámec charge karty je totiž nutné vždy jednorázově splatit celý po určité době (cca 1 měsíc) a nikoli dluh splácet po minimálních splátkách.

Zajímavá nabídka, ale...

Balíčky služeb, se kterými Volksbank nyní přichází jsou rozhodně zajímavé a jejich cenovou dostupnost jistě mnozí ocení. Produktové nedostatky, např. absence telefonního bankovnictví nebo kreditní karty však mohou znamenat zavržení této "výhodné nabídky".

Líbí se vám nové produktové balíčky Volksbank? Pořídili byste si některý z nich místo účtu, který právě používáte? Napište nám, těšíme se na vaše názory.

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Další z rubriky

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

V bezkontaktních platbách jsou Češi na špici. Platit půjde i hodinkami

Chytré hodinky začínají obsahovat platební funkce.

Pípání u pokladen Čechy baví, bezkontaktnímu placení přišli na chuť mladí i staří. Meziročně vzrostl podíl...

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

Kurzy.cz Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti březnu vzrostl o 0,4 ...

Najdete na iDNES.cz