Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nové byty

aktualizováno 
Pokud se rozhodujete pro novostavbu, vyplatí se dost často byt koupit hned při zahájení prodeje. Jednak můžete získat slevu za nákup v první minutě, jednak dohodnutá cena by měla platit, i když se vyskytnou komplikace, které stavbu prodraží.

Platí, že kdo zaplatí byt v první fázi, může ušetřit. „To ale záleží nejvíce na finanční strategii developera, cena se může zvedat, ale také může zůstat stejná. První zájemci mají určitě výhodu v tom, že mohou vybírat a nechat případně ještě upravit dispozici vybraného příbytku,“ říká Peter Višňovský z realitní společnosti Lexxus.

Jak se podle vás změní ceny nových bytů v příštím roce?

Michal Macek, realitní kancelář Evropa

Příští rok u nových výstaveb jak v Praze, tak v ostatních velkých městech ceny mírně stoupnou. V rekreačních oblastech očekáváme stagnaci cen stejně jako v průmyslových zónách.
 
Jaroslav Novotný, RAK

U nových bytů neočekávám žádný významný cenový posun směrem vzhůru. Konkurenční prostředí je poměrně aktivní, na trhu je mnoho nových projektů a tak předpokládám obecně stabilní situaci. 
 
Miroslav Havelka, Omega - reality

V období let 2002-2004 došlo ke značnému zvýšení objemu výstavby nových bytových projektů. Díky konkurenci je nabídka nového bydlení přístupná i širší veřejnosti. Do budoucna neočekáváme u nové výstavby žádný zásadní cenový pohyb. Investoři obvykle směřují k zachování cen při vyšším standardu vybavení. 

Máte dost peněz a chcete bydlet v novém? Pak můžete vybírat, zejména pokud máte zájem o Prahu nebo některé z dalších větších měst. Více čtěte ZDE.


 
Petr Vosmík, Českomoravská realitní

Vzhledem k vysoké nabídce nelze očekávat zvýšení cen. Rozdíly budou především v závislosti na umístění stavby na rozčleňující se cenové mapě. 
 
Viktorie Kafková, B.I.R.T

Díky velké nabídce, v současné době rozšířené o aktivity některých měst nebo městských celků, které nabízejí vlastní bytové výstavby ve vysokém standardu, se ceny nebudou příliš měnit. Proto radím nespěchat, dobře zvážit všechny možnosti a rozhodovat se velmi pragmaticky, rozhodně ne ve spěchu.
 
Michal Macek, realitní kancelář Evropa

Příští rok u nových výstaveb jak v Praze, tak v ostatních velkých městech ceny mírně stoupnou. V rekreačních oblastech očekáváme stagnaci cen stejně jako v průmyslových zónách.

Autor:


Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Proč měnit dodavatele energií v létě a neodkládat to na později

Ilustrační snímek

Kdo by v parném létě myslel na účty za plyn a elektřinu? Možná byste měli. I když je nová topná sezona daleko před...

Založte si účet u dodavatele energií. Ušetříte čas i peníze

Ilustrační snímek

Většina dodavatelů energií provozuje zákaznické portály. Díky nim mají jejich zákazníci nejenom přehled nad spotřebou,...

Zkažená dovolená: na co máte nárok, když se výlet nevyvede

Ilustrační snímek

Pohled je to většinou subjektivní. Klient má pocit, že má totálně zkaženou dovolenou. Při pohledu zvenčí ovšem vypadá...

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Kurzy.cz Začleňování uprchlíků do pracovního procesu v Německu se podle Spolkové agentury práce daří. Práci si našlo již více ne...

Najdete na iDNES.cz