Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky a bonusy stavebních spořitelen

aktualizováno 
V poslední době představily stavební spořitelny hned několik novinek. Některé mají podobu dočasných bonusů a slev, které budou trvat jen do konce roku, Modrá pyramida a HYPO stavební spořitelna však provedly ve své nabídce změny zřejmě trvalejšího charakteru. První z nich zrušila jeden svůj významný produkt a druhá konečně začala nabízet bezakontační překlenovací úvěr, který ostatní spořitelny poskytují již dlouhou dobu.

Bohatství, peníze, luxus | foto: Profimedia.cz

Modrá pyramida zrušila Junior program

Modrá pyramida ukončila prodej svého tradičního produktu Junior, což bylo zvýhodněné stavební spoření pro všechny mladé lidi do 29 let. Jeho hlavní předností byla 25% sleva na poplatku za uzavření smlouvy. Místo toho nyní spořitelna dětem a mladým lidem do 18 let připíše na účet finanční prémii. Musí však být splněno několik podmínek. Smlouva musí být sjednána s cílovou částkou minimálně 180 000 korun a nárok na prémii vznikne až po zaplacení úhrady za uzavření smlouvy a vložení alespoň tří měsíčních vkladů. Každý musí činit minimálně 0,5 % z cílové částky a musí být naspořeny nejpozději do šesti měsíců od uzavření smlouvy. Výše prémie je 1 000 korun, pokud si spolu s dítětem sjedná smlouvu současně i jeden z rodičů, je zvýšena na dvojnásobek. Smlouva rodiče musí splňovat stejné podmínky.

Vzhledem k tomu, že úhrada za uzavření smlouvy činí standardně 1 % z výše cílové částky, může tato prémie být pro klienty s cílovou částkou od 180 000 do 400 000 korun výhodnější než dřívější sleva v rámci Junior programu. Dříve ji však klient využil ihned na počátku při sjednání smlouvy a víceméně ji „dostal v hotovosti“. Navíc se nyní snížil okruh klientů, kteří na zvýhodnění mají nárok.

HYPO stavební spořitelna má nový překlenovací úvěr

NENECHTE SI UJÍT
Investice (c) profimedia.cz/corbis
Na co se ptát při výběru fondu
Kvalita fondu je pro dlouhodobé investování velmi důležitá a i malý rozdíl ve výnosu, třeba půl procenta ročně, hraje svou roli. Vezměme dva stejně zaměřené fondy, s mírně odlišnými výsledky, průměrně 6 a 5,5 procenta. Když do nich investujeme jednorázově 100 000 korun, vydělá nám výkonnější fond za...

Sebevědomý manažer
Proč jsou někdy personalisté arogantní?
Přečetl jsem řadu článků o tom, jak se chovat u přijímacího pohovoru. A zajímá mne, zda i personalisté mají nějaká pravidla jednání. Je mi přes padesát a nemám dobré zkušenosti s mladými konzultanty.

Od začátku listopadu nabízí HYPO stavební spořitelna nový překlenovací úvěr s nulovou akontací. Všechny ostatní stavební spořitelny poskytují tyto typy překlenovacích úvěrů bez nutnosti naspoření minimálního počátečního vkladu již delší dobu, HYPO má v tomto poněkud zpoždění. (Překlenovací úvěr s nulovou akontací v minulosti již poskytovala, ale pouze po omezenou dobu). Výše pevné úrokové sazby závisí na způsobu zajištění úvěru, výši počáteční akontace, úvěrového rizika a pohybuje se od 4,5 % do 5,6 %. Zvýhodněný poplatek za uzavření tohoto překlenovacího úvěru činí 0,9 % z výše úvěru, standardně si HYPO spořitelna účtuje 2 %.

Konec roku se blíží, stavební spořitelny se předhánějí

Aktuální ceny bytů a nájemného v ČR. Více na CENYBYTU.IDNES.CZ

Smluv o stavebním spoření se sjednává tradičně nejvíce právě před koncem kalendářního roku. Stavební spořitelny novým klientům nabízejí různé slevy, dárky i soutěže. Rozhodně to pro volbu vhodného produktu není zdaleka nejdůležitější, ale v některých případech může být takové zvýhodnění docela zajímavé.

Wüstenrot nabízí v prosinci všechny úvěry zdarma a úrokový bonus

Všichni klienti, kteří si do konce roku požádají u Wüstenrot stavební spořitelny o jakýkoli typ úvěru, jej získají zdarma. Postup je takový, že po schválení úvěru klient úhradu za jeho zpracování zaplatí a až teprve poté, co vyčerpá 80 % poskytnuté částky úvěru, mu spořitelna vrátí úhradu zpět na účet. Standardně klienti u Wüstenrotu za poskytnutí překlenovacího úvěru platí 1 % z cílové částky, minimální úhrada činí 900 korun, maximální pak 15 000 korun.

Smlouvy o stavebním spoření uzavřené od 27. listopadu do konce prosince jsou navíc zvýhodněny úrokovým bonusem. K základní úrokové sazbě 2,1 % klient získá 20% bonus z celkové částky připsaných úroků. Výsledná úroková sazba tak dosáhne 2,5 %. Podmínkou je, že klient bude spořit alespoň sedm let, nebude žádat o úvěr a splní podmínky pro přidělení cílové částky. Což mimo jiné znamená dosáhnout stanovené výše hodnotícího čísla, sjednaná cílová částka by proto neměla být vzhledem k celkově naspořené částce neúměrně vysoká.

SS ČS nabízí za uzavření smlouvy do konce roku prémii

Banka roku 2005: která banka byla letos zvolena nejlepší bankou roku a které nejvíce důvěřujete?

Také u Stavební spořitelny České spořitelny získají klienti za uzavření smlouvy o stavebním spoření do konce roku prémii. Její výše závisí na cílové částce a věku klienta. U novorozenců narozených letos činí 100 % z úhrady za uzavření smlouvy (maximálně 3 000 korun), u ostatních klientů pak pouze 50 % (maximálně 1 500 korun). Prémie bude na účet připsána až po naspoření alespoň 2 % z cílové částky. Výše standardní úhrady za uzavření smlouvy je stejně jako v ostatních spořitelnách stanovena na 1 % z cílové částky, plně tuto prémii tedy využijí z dospělých klientů ti, kdo si sjednají smlouvu na tři sta tisíc korun a více.

Prosincovou novinkou SS ČS je úvěrové pojištění Kvatro, které si mohou sjednat klienti, kteří požádají o úvěr. Toto pojištění kryje celkem čtyři pojistná rizika, a to riziko smrti, plné invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti a riziko ztráty zaměstnání. Pojištění si klient může sjednat v rámci úvěrové smlouvy a pro sjednání pojištění nepotřebuje žádné lékařské vyšetření.


Co si myslíte o zrušení Junior programu Modré pyramidy a o novém překlenovacím úvěru HYPO stavební spořitelny? Rozhodovali jste se při výběru svého stavebního spoření také podle nějakých bonusů a slev?

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Ekonom Pavel Kysilka: Česká koruna je odsouzena k posilování

Ekonom Pavel Kysilka

Českou korunou platíme už 25 let. Československou měnu nahradila v únoru 1993. Slovenské platidlo u našich východních...Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Sazby hypoték se dál zvedají. Banky sledují bedlivě konkurenci

Ilustrační snímek

V listopadu letošního roku úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu rostly. Během jedenáctého měsíce se vyšplhaly na...

Odborník: Družstevní bydlení oživuje, má dnes řadu výhod včetně ceny

Ilustrační snímek

V 80. letech minulého století bylo běžné bydlet v družstevním bytě. Dnes je to podle mnohých přežitkem. Bytová družstva...

Hypotéky opět zdražují, sazba pod dvě procenta je nejspíš minulostí

Ilustrační snímek

V prosinci 2017 úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu rostly. Hypoteční rok 2017 byl zakončen průměrnou úrokovou...

Nestihnete včas ukončit pojistnou smlouvu? Máte smůlu

Nestihnete včas ukončit pojistnou smlouvu? Máte smůlu

Kurzy.cz Ukončení platné smlouvy s pojišťovnou není žádná legrace. Při jejím sjednávání vám možná pojišťovací zprostřekovatel či...

Najdete na iDNES.cz