Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky v bankách:
za co si připlatíte

aktualizováno 
Česká spořitelna a GE Money Bank změnily své sazebníky. Kde ušetříte? Za co zaplatíte více? Jaké novinky představily ostatní banky?
Kalkulačka

Kalkulačka | foto: Profimedia.cz

Česká spořitelna

Česká spořitelna se rozhodla, že přestane mást své klienty, a zahýbala sazebníkem. Připravila nový – zjednodušený a přehlednější. Ve srovnání s loňským se jedná pouze o kosmetické úpravy, výše poplatků zatím zůstává. Nově banka představila pro své zákazníky i Přehled cen – výňatek z hlavního sazebníku, který obsahuje výčet nejčastěji využívaných produktů.

Když ztratit kartu, tak kartu České spořitelny. Banka snížila odpovědnost klienta při ztrátě karty a rozšířila pojistné krytí v případě jejího zneužití. Spořitelna nově ručí za neoprávněné transakce ztracenou nebo odcizenou platební kartou již 48 hodin před její blokací a prodlužuje pojištění zneužití karty až na dobu 96 hodin před blokací. Nabídka se vztahuje i na transakce, při kterých byl použit PIN. Pojištění zneužití karty lze sjednat na rok, a to podle výše pojistného krytí za 170 až 480 korun.

Česká spořitelna odstartovala novou službu Servis 24 Start pro klienty, kteří nemají účet u ČS, ale chtějí mít přehled o svých produktech u dceřiných společností. Pomocí této služby mohou zákazníci nahlížet na účty stavebního spoření, penzijního připojištění a majetkové účty při investování do otevřených podílových fondů. Zřízení i využívání služby je zdarma.

Komerční banka

Balíček Perfekt konto Komerční banky přinesl novinku v podobě dvou příkazů k úhradě zadaných přes internet měsíčně zdarma. Dále mají možnost všichni klienti KB vybírat bezplatně z bankomatů KB. Perfekt konto zahrnuje dva výběry z bankomatu KB měsíčně zdarma. U ostatních klientů závisí počet výběrů kartě, kterou zákazníci využívají. Majitelé elektronických karet mají jeden výběr zdarma, držitelé embosovaných tři.

GE Money Bank

Revoluční změny uvedla ve svém sazebníku GE Money Bank. Za paušál 119 korun u nového konta Genius Active nabízí neomezené výběry z bankomatů GE Money v ČR, zasílání měsíčního výpisu, příchozí platby, odchozí platby zadané elektronicky, dvě embosované platební karty, platební kartu pro platby přes internet, zadání a provedení trvalých příkazů a inkas včetně SIPO, přímé bankovnictví, zřízení a vedení kontokorentu, spořicí účet, 50 sms měsíčně a jeden vklad na pokladně. Díky paušálu majitel účtu dopředu ví, kolik měsíčně na bankovních poplatcích zaplatí. Pokud klient nevyužívá bankovní služby aktivně, cena 119 korun je ve srovnání s nabídkou konkurence vysoká.

GE Money Bank nabízí zdarma pomoc s převodem účtu. Banka slibuje, že klientovi převede prostředky na nový účet, domluví se zaměstnavatelem zasílání mzdy na nový účet, zruší platby u původní banky a nastaví platby u GE Money Bank. Konkurenční banky však nechtějí uznávat při rušení účtů podpisy klientů, pokud jejich ověření provedl jen zaměstnanec GE Money Bank. Uvidíme, jak banky mezi sebou situaci nakonec vyřeší.

popisekDAŇOVÉ FORMULÁŘE ONLINE: STAHUJTE ZDE
Opět vám pomáháme s daněmi

Citibank

Citibank mění strategii a zaměřuje se stále více na služby běžným klientům. Uvedla desetitisícovou „Dostupnou půjčku“, kterou poskytne lidem s příjmem již od 7 000 Kč čistého měsíčně. Půjčka je určena i pro důchodce a občany Slovenské republiky žijící a pracující v ČR.

Nový rok zahájila Citibank podporou půjček pro učitele. Jedná se o spotřebitelský úvěr bez sledování účelu a bez zajištění. Minimální objem úvěru činí 20 tis., maximální 600 tis. korun, úrok se pohybuje od 9,9 % p.a. do 14,9 % p.a. Vyřídit úvěr je jednoduché, vše lze sjednat přes internet. Akční nabídka úročení se vztahuje pouze na úvěry ve výši 75 tis. korun (se splatností 60 nebo 72 měsíců), 100 tis. a 200 tis. korun (se splatností 60 měsíců). Při nevyužití akční nabídky nepatří úvěr mezi nejlevnější.

Citibank představila nový bezpečnostní prvek internetbankingu. Zavedla pro všechny uživatele internetového bankovnictví povinnost používat pro přihlašování do internetové aplikace kromě jména a hesla (zvoleného klientem) ještě jeden údaj. Tím je autorizační kód, který při každém přihlášení vygeneruje Bezpečnostní klíč – krabička připomínající kalkulačku, kterou klient obdrží poštou nebo si vyzvedne na pobočce banky. Na „kalkulačku“ si připravte jednorázový nevratný poplatek 450 korun.

Shrnutí

Banky lákají v reklamních kampaních na výhodné produkty, ale buďte na pozoru a zajímejte se o poplatky, které jsou s novou službou spojeny. Je chvályhodné, že se Citibank zaměřila na posílení bezpečnosti klientů, ale otázkou zůstává, zda je fér všem zákazníkům, novým i stávajícím, naúčtovat 450 korun. Při odmítnutí poplatku ztrácí zákazník možnost využívat internetové bankovnictví. Česká spořitelna a GE Money bank sáhly do svých sazebníků, ale o dramatickém snížení poplatků si zatím můžeme nechat jen zdát.
Nejčtenější

Automobilky přitvrzují. Ceny aut letí nahoru

Zdražování aut

Možná jste si toho všimli sami, pokud uvažujete o koupi auta a sledujete ceníky. V některých se najednou objevily vyšší...

Dostali žárovky jako dárek, pak je měli draze zaplatit

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Žárovky jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií jsou letitý šlágr. Smutné je, že si na takový dárek...Proč jsou kanály kulaté? Obvyklé i nezvyklé otázky padající u pohovorů

Ilustrační snímek

Při pracovním pohovoru čelí uchazeči různým otázkám personalistů. Třeba dotaz „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?“...

Zrušíme hotovost, sílí hlasy. Co by to přineslo, rozebírá ekonomka

Ilustrační snímek

Objem bezhotovostních plateb výrazně narůstá. Co se stane, když peníze budou jen virtuální a skutečné peníze přestanou...

Zažil úspěch i pád. Dnes mluví o renesanci podnikání se zážitky

Jan Hájek

Před deseti lety založil firmu na zážitky. Lidem nabízí lety balonem, jízdu v rychlém autě, adrenalin ve větrném tunelu...Další z rubriky

Chybějící „s“ v protokolu na internetu vás může připravit o peníze

Ilustrační snímek

Internetové bankovnictví je užitečná vymoženost. Nemusíme chodit na pobočky bank a své peníze máme kdykoliv pod...

Analýza deseti bank: co už umí mobilní bankovnictví a co má úspěch

Ilustrační snímek

Mobilní bankovnictví ušlo za šest let kus cesty. Pro řadu Čechů se stalo běžnou součástí života. S chytrými telefony...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Další nabídka

Kurzy.cz

Rozbřesk: ČNB nic nebrání nasadit vyšší rychlost. Koruna na post-exitovém maximu
Rozbřesk: ČNB nic nebrání nasadit vyšší rychlost. Koruna na post-exitovém maximu

ČNB zatím její prognóza vychází, minimálně u dvou nejsledovanějších ukazatelů, a sice u inflace a HDP. Do příštího leto... celý článekNajdete na iDNES.cz