Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky v kreditkách: první karta jen pro ženy a kreditka s voláním zdarma

aktualizováno 
Dvě banky letos na jaře vydaly kreditní karty. Komerční banka začala více myslet na své klientky a poskytuje první kartu pro ženy. Raiffeisenbank zase jako první banka cílí na ty, kteří rádi a hodně telefonují. Spolu s Vodafonem představila kreditní kartu, která umožňuje volání zdarma.
Bezúročné období u Vodafone kreditní karty je 60 dní.

Bezúročné období u Vodafone kreditní karty je 60 dní. | foto: Profimedia.cz

Kreditní karta pro ženy tzv. Lady karta je kombinací běžné kreditky a slevové karty. Svým majitelkám karta poskytne úvěrový limit až do výše 20 tisíc korun bez doložení příjmu a úvěrový limit do 250 tisíc korun. Bezúročné období je 45 dní, a pokud dluh nestihnete do té doby splatit, vyšplhá se úrok na 19,9 procent ročně (cca 1,66 procent měsíčně).

Správa a vedení účtu jsou zdarma v případě, že bezhotovostní platby touto kreditní kartou překročí tři tisíce korun měsíčně. Když utratíte méně, vyjde vás karta na 59 korun měsíčně, tedy na 708 korun ročně.

Zajímavé výhody, které Lady karta poskytuje, jsou například pojištění kabelky, pojištění nákupu nebo asistenční službu Home Assistance a Lifestyle. Z každé platby kartou navíc jde jedno procento zpět na váš účet penzijního připojištění u Penzijního fondu KB.

S kreditkou máte pojištěnou i kabelku

Pojištění kabelky se vám bude hodit v případě, že vám někdo ukradne celou kabelku nebo vykrade její obsah, jako je kosmetika, telefon, klíče atd. Plnění bude podle Komerční banky poskytováno na zakoupení nového zboží. Limit na jednu věc jsou tři tisíce korun a na pojistnou událost 10 tisíc korun.

Další vychytávkou jsou asistenční služby. Ty nabízí zorganizování a úhradu nákladů spojených s odstraněním technické havárie v bytě. Majitelka karty tak může požádat o zajištění řemeslníků nebo různých služeb, které banka uvádí na svých stránkách. 

Leckdy náklady za nepředvídatelné havárie hradí banka. "Klientka má v případě havarijního stavu nárok na organizaci a úhradu zásahu řemeslníka maximálně do 10 tisíc korun," vysvětluje Monika Klucová, tisková mluvčí Komerční banky.

Tím však pojištění na kartě nekončí. Využít můžete i pojištění storna vstupenek. To zahrnuje náhradu kupní ceny neuplatněných vstupenek například v případě závažného onemocnění majitelky karty nebo blízké osoby, které nastane nejdříve 72 hodin před akcí. Pojištění se vztahuje i na zrušení v důsledku přírodní katastrofy.

Kreditka s voláním zdarma od Raiffeisenbank

Mobilní operátor Vodafone a skupina Raiffeisen rozjely spolupráci a v dubnu začaly nabízet novou kreditní kartu. Získání karty je zdarma a vedení také, ale jen v případě, že s ní utratíte alespoň pět tisíc korun za měsíc. Pokud ne, vyjde vás karta na 45 korun měsíčně, tedy na 540 korun ročně.

Kreditka nabízí jedno z nejdelších bezúročných období. Svůj dluh nemusíte splatit až 60 dní, ale po uplynutí dvou měsíců bude úroková sazba 25,08 procent ročně (2,09 procent měsíčně). Maximální výše úvěru je 200 tisíc korun.

Může se hodit

Výhodou Vodafone kreditní karty je možnost volání zdarma. Když touto kreditkou zaplatíte za měsíc nákupy za dva až čtyři tisíce korun, získáte jeden víkend volání zdarma v síti Vodafone. Odměna v podobě dalších víkendů zdarma je odstupňována útratou dalších dvou tisíc navíc.

Volné volání přiděluje Vodafone v nejbližším zúčtovacím období vašeho účtu u tohoto mobilního operátora. Služba je dostupná pro lidi s paušálem i s kreditem. Na vaši odměnu vás upozorní operátor sms zprávou, která vám přijde v pátek večer nebo dokonce v noci. Bonus však zatím nelze převádět na ostatní členy rodiny.
Nejčtenější

Automobilky přitvrzují. Ceny aut letí nahoru

Zdražování aut

Možná jste si toho všimli sami, pokud uvažujete o koupi auta a sledujete ceníky. V některých se najednou objevily vyšší...

Dostali žárovky jako dárek, pak je měli draze zaplatit

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Žárovky jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií jsou letitý šlágr. Smutné je, že si na takový dárek...Proč jsou kanály kulaté? Obvyklé i nezvyklé otázky padající u pohovorů

Ilustrační snímek

Při pracovním pohovoru čelí uchazeči různým otázkám personalistů. Třeba dotaz „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?“...

Zrušíme hotovost, sílí hlasy. Co by to přineslo, rozebírá ekonomka

Ilustrační snímek

Objem bezhotovostních plateb výrazně narůstá. Co se stane, když peníze budou jen virtuální a skutečné peníze přestanou...

Zažil úspěch i pád. Dnes mluví o renesanci podnikání se zážitky

Jan Hájek

Před deseti lety založil firmu na zážitky. Lidem nabízí lety balonem, jízdu v rychlém autě, adrenalin ve větrném tunelu...Další z rubriky

Vše, co je dobré vědět o hypotékách. A rady, jak na ně

Ilustrační snímek

Do loňského října stačilo žadatelům o hypotéku 10 % z vlastních zdrojů. Zásahy České národní banky nakonec vedly k...

Sazby hypoték začínají růst, zatím jen pomalu. Aktuality z bank

Ilustrační snímek

Česká národní banka zvýšila úrokové sazby a hned se strhl hypoteční poplach. Bude se zdražovat? Bude. Ale nijak...

Konec levných hypoték, sazby znatelně rostou

Ilustrační snímek

Předpovědi analytiků se potvrzují. V říjnu letošního roku úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu rostly. Během...

Další nabídka

Kurzy.cz

Postaví se Rusko Saudské Arábii a zvrátí růstový trend cen ropy?
Postaví se Rusko Saudské Arábii a zvrátí růstový trend cen ropy?

Napětí mezi Ruskem a Organizací zemí vyvážejících ropu (OPEC) se prohlubuje ve chvíli, kdy se členové organizace chysta... celý článekNajdete na iDNES.cz