Novinky v povinném ručení: kolize se zvěří už vás nemusí stát hromadu peněz

aktualizováno 
Pokud si chcete na jaře sjednat nové povinné ručení, prozkoumejte nejdřív nabídky pojišťoven. Novinkou je například pojištění Komplet od Generali, které kryje i střet se zvěří. Ostatní pojišťovny nabízejí slevy a vylepšení starších produktů.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Dva měsíce zadarmo od Directu

Kdo uzavře smlouvu do 7. března, získá akční slevu 10 procent. Na březen chystá pojišťovna Direct novou nabídku. "Všichni noví klienti získají dva měsíce pojištění v prvním roce zdarma, a pokud nezaviní v průběhu prvního roku nehodu, tak také dva měsíce zdarma ve druhém roce," prozradil Tomáš Zavoral.

Poražený srnec: škodu hradí Generali

Stalo se vám, že jste v noci porazili třeba srnce? Rána jako hrom a auto na šrot. Pojišťovna Generali nyní nabízí, že vám takovou škodu zaplatí v rámci povinného ručení Komplet. "Přitom výplata pojistného nemá vliv na bonus," doplňuje mluvčí pojišťovny Jiří Cívka. I když je tedy vina na vaší straně, o slevu za bezeškodní měsíce nepřijdete.

Aby vám však pojišťovna takovou škodu uhradila, musíte splnit podmínky. Buď zavoláte policii, která nehodu vyšetří, nebo službu na lince Generali Assistance. Ta škodu na autě zdokumentuje a také vám podle potřeby poskytne rozšířené asistenční služby, na které máte nárok. Pracovníci asistenční linky vám nyní nově zajistí v zahraničí tlumočení při jednání s policií nebo předání vzkazu příbuzným.

Jubilejní bonus od Allianz

Před deseti lety začaly povinné ručení nabízet i jiné ústavy než Česká pojišťovna. Allianz to oslavuje tím, že přidává navíc pět procent k plnému bonusu. Celkem tedy získají řidiči, kteří jezdí deset let bez nehody, slevu 55 procent.

AXA: menší města, levnější pojistka

AXA rozšířila členění, podle kterého určuje ceny, o bydliště majitele vozu.

"Rozhodli jsme se zvýhodnit klienty z menších obcí. Budou mít nyní o tři procenta levnější pojištění než ti z větších měst a o sedm procent oproti Praze," uvádí mluvčí pojišťovny Marek Zeman. Například klient z Kolína s fabií (50 KW) ušetří bez bonusů oproti Plzeňanovi 130 korun.

ČSOB Pojišťovna mění sazby i podmínky

ČSOB Pojišťovna od ledna změnila sazby. "Například v Praze se snížil koeficient, sazby jsme zlevnili o 10 procent," říká mluvčí Tomáš Hejda.

Změnila se také pravidla pro přiznání 30procentní Slevy dobrého řidiče. Rozdíl je v tom, že dříve byla sleva v prvním roce 15, ve druhém 10 a ve třetím 5 procent. Nyní je sleva 30 procent rovnou v prvním roce pojištění.

Gentlemanům za korunu od České pojišťovny

Pojišťovna nově posuzuje klienty (a počítá jim pojistné) i podle věku a bydliště. Mladí mají pojištění dražší, lidé z malých měst levnější.

U varianty Standard zvýšili limity plnění ze 40 na 50 milionů korun za škody na majetku i na zdraví. U varianty Exclusive zvýšili limit právní ochrany na 20 tisíc korun.

Česká pojišťovna dokonce poskytuje povinné ručení za pouhou jednu korunu. Nabídka platí pro řidiče, kteří získají ocenění Gentleman silnic za záchranu života po závažné dopravní nehodě, rychlou reakci a odvahu. A budou mít povinné ručení u České pojišťovny.

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Lidé bez práce volí raději brigádu, nově je v kurzu mikrozaměstnávání

Největší zájem je o administrativní výpomoc nebo kvalifikovanou brigádu v...

Pracovní trh aktuálně nabízí téměř 320 tisíc volných pozic, přesto je v České republice stále přes 200 tisíc lidí bez...

Nepřetěžujte zaměstnance, ať o ně nepřijdete, radí expertka

Ilustrační snímek

Podzim patří k nejnáročnějším obdobím v roce, obzvlášť pokud jde o nápor na psychiku. Navíc zaměstnavatelé v...

Další z rubriky

Životní pojištění buď máte, nebo nemáte. Kdy se vyplatí?

Ilustrační snímek

Životní pojištění odmítáme nejčastěji se slovy, že nám se nemůže nic stát, nemáme na něj peníze, nebo nevěříme...

Střet auta se zvěří může být drahý. Co si ohlídat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Srážka automobilu se zvířetem je v tomto období poměrně častá autonehoda. Když se oklepete z toho, že jste ublížili...

Cestovní pojištění: kličky, kvůli nimž nemusí pojišťovna platit

Ilustrační snímek

Pojistka je zaplacená, a tak hurá na cesty. Jenže pozor. Pojištění je užitečné, jen je potřeba, abyste dodržovali...

Demonstranti ve Francii uspěli. Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Demonstranti ve Francii uspěli. Minimální mzda 40 tisíc i prémie

Kurzy.cz Francouzský prezident Emanuel Macron podlehl nátlaku hnutí takzvaných žlutých vest a přislíbil Francouzům řadu ekonomic...

Najdete na iDNES.cz