Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novou práci můžete najít i díky obyčejnému inzerátu

aktualizováno 
Hledat práci je dnes sice kvůli finanční krizi obtížnější, ale ne beznadějné. Je však třeba se o nabídky zajímat aktivně. Nevyplatí se proto spoléhat pouze na úřad práce. Vhodné je pročítat inzeráty v novinách i specializované internetové stránky.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) - práce, inzerát, internet | foto: Profimedia.cz

Jestliže splníte všechny požadavky pro zařazení do evidence na úřad práce, bude se dále o vás starat zprostředkovatel, tedy pracovník nebo pracovnice, kteří vám budou pomáhat hledat zaměstnání.

Kvůli sledování nabídky práce se nemusíte pokaždé trmácet na úřad, abyste si tu prohlédli nástěnku. Pokud máte přístup k internetu, můžete hledat aktuální volná pracovní místa tam. Například přes portál ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).

Může se hodit

Velký přehled volných pracovních míst s možností vkládat inzeráty na www.jobdnes.cz

Dokonce si můžete nechat posílat nejčerstvější nabídku z oborů, které si určíte, do své elektronické pošty nebo SMS - to když se na stejné adrese zaregistrujete v sekci Rozšířené hledání.

Při hledání práce se nemusíte spoléhat jen nabídku úřadu - můžete číst inzeráty v novinách i na specializovaných internetových stránkách, jejich přehled najdete mimo jiné na této adrese MPSV.

Pokud nemáte počítač připojený k internetu, můžete zdarma "brouzdat" pomocí informačního kiosku ministerstva práce a sociálních věcí na nejbližším úřadu práce.

Jestliže si chcete sami zadat inzerát, můžete to udělat přes stránku ministerstva ZDE.

internetové servery

* jobDnes.cz

* Jobmaster.cz

* JobPilot.cz

* Jobs.cz

* KarieraWeb.cz

* KvinJob.cz

* Profesia.cz

* Prilezitosti.cz

* Sprace.cz


Nemáte doma přístup k počítači s internetem? Můžete jej zdarma využít na úřadech práce.

Kde poradí

Pokud sháníte nejrůznější informace, například o možnostech rekvalifikací, vašich právech a povinnostech coby nezaměstnaného a podobně, a radši si popovídáte s živým člověkem než s internetem, měl by vám poradit pracovník, který vás má na úřadě na starosti.

Anebo můžete o radu zatelefonovat do specializovaného call centra na číslo 844 844 803. Za hovor zaplatíte 1,53 koruny za minutu z pevné sítě a 4,50 koruny, pokud voláte z mobilu. Anebo svůj dotaz pošlete na adresy callcentrum@mpsv.cz nebo kontaktni.centrum@mpsv.cz.

Pozor - call centrum zatím neposkytuje právní poradenství souvisící se zákoníkem práce. "Právní poradenství souvisící s pracovněprávními vztahy může poskytnout oblastní inspektorát práce," upozorňuje Věra Prokopová z Úřadu práce hlavního města Prahy.

Doplňuje, že na úřadu práce můžete získat mimo jiné i informace a služby v rámci systému EURES - práce v Evropské unii nebo využít například příspěvek na podnikání.

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Pomluva zveřejněná na internetu vás může připravit o statisíce korun

Ilustrační snímek

Co když o vás na internetu, na sociálních sítích někdo napíše, že trpíte psychickou poruchou a přečtou si to známí i...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Becherové: jak se kapky na žaludeční problémy proměnily ve slavný likér

Zeď v areálu české likérky Jan Becher zdobí portréty členů slavné rodiny.

Nejznámější karlovarská rodačka nebo třináctý pramen. Proslulý bylinný likér Becherovka šíří jméno slavné rodiny v...

ČEZ má oficiálně nového 1% akcionáře

ČEZ má oficiálně nového 1% akcionáře

Kurzy.cz Před úterním reportem hospodářských výsledků se oficiálně poodkryla akcionářská skupina, která nejspíše bude na le...

Najdete na iDNES.cz