Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nyní u ČSOB: kreditka za 12% ročně

aktualizováno 
Stává se vám občas, že nevyjdete s penězi do platu nebo potřebujete před platem udělat nákup, na který se vám z vašich úspor již nedostává? ČSOB vám teď nabízí novou alternativu. Jedná se o krátkodobou půjčku poskytovanou zdarma prostřednictvím ČSOB Úvěrové karty.
Komu se občas nestane, aby si před platem neposteskl, že již nemá z čeho financovat své osobní potřeby. Nezáleží na tom, jestli jste s předchozím platem nevyšli nebo potřebujete udělat nějaký nákup, na který již prostě nemáte. Pak následuje ta nepříjemná situace a přemýšlení, kde vzít peníze, které by mě nepřišly draho. S jednoduchým řešením této situace přichází od 1.března ČSOB, která nabízí svým klientům čerpání bezúčelového úvěru pomocí nové mezinárodní úvěrové karty.

ČSOB Úvěrová karta je zastřešena společnostmi VISA nebo Eurocard/Mastercard (výběr je na vás). Umožňuje vám vedle bezhotovostního nákupu zboží a služeb, také výběry z bankomatu a to v rozmezí od 15 do 250 tisíc korun, v závislosti  na vašich příjmech. Podle toho, jak dlouho máte u banky otevřený osobní účet (více nebo méně než půl roku), vám banka poskytne úvěr ve výši jedno nebo dvojnásobku vašeho čistého příjmu. Je tedy zřejmé, že čím více vyděláváte, tím větší úvěr máte možnost získat. 

 

Pokud hledáte další informace o platebních kartách, naleznete je v naší specializované sekci, kterou naleznete ZDE.

 

Čerpání úvěru si můžete sjednat na období jednoho nebo tří měsíců, přičemž jedno z uvedených období si musíte vybrat ještě před získáním karty. Pokud později zjistíte, že vám dané období nevyhovuje, je možné jej změnit, ale samozřejmě ne zadarmo. Změna období, stejně jako jakákoliv jiná změna ve smlouvě vás přijde na 200 korun. Sjednáte-li si čerpání úvěru na období jednoho měsíce, a v tomto termínu úvěr bance plně splatíte, částka čerpaná úvěrovou kartou vám nebude úročena. V případě tříměsíčního období je úvěr zpoplatněn pohyblivou úrokovou sazbou, která činí v průměru 12% p.a. Tím se stává ČSOB úvěrová karta jednou z nejvýhodnějších možností půjčky tohoto typu na trhu.

Také v tomto případě je důležité, abyste úvěr splatili ve stanoveném termínu, tentokrát tří měsíců. Pokud totiž dané splátkové období nedodržíte, připravte se na tvrdé sankce v podobě vysokých úroků z prodlení a to ve výši 24% u jednoměsíčního období a 15% u období tříměsíčního. Také se vám může stát, že o kartu přijdete, protože jste de facto nedodrželi podmínky stanovené smlouvou a záleží na bance, jak se k dané situaci postaví. Nezanedbatelným přestupkem je také přečerpání limitu, které vás přijde dokonce na 30% sankční úrok.

Pro poskytnutí úvěru nevyžaduje banka kromě pravidelného příjmu žádné zajištění. Také splácení čerpaného úvěru pro vás nepředstavuje žádnou starost, protože to je prováděno automaticky z vašeho osobního účtu. Platnost karty je 2 roky, pochopitelně s možností automatické obnovy na další období, za předpokladu, že budete plnit smluvní podmínky.

V případě, že dosahujete čistých příjmů ve výši 100 000 Kč měsíčně a více, máte možnost získat ČSOB Úvěrovou kartu Gold. Za její získání zaplatíte sice 4 000 Kč, ale máte možnost získat úvěr ve výši až 750 000 korun.

Pokud vás zajímají poplatky spojené s používáním ČSOB Úvěrové karty, nabízíme vám jejich přehled, spolu se srovnáním dispozic platebních karet podobného typu, v následující tabulce.  Zaměřili jsme se konkrétně na podmínky v bezúročném období.

Vybrané poplatky

ČSOB Úvěrová karta stand.

CCS Kredo

VISA Maxim Classic

Vydání karty 

500 Kč

zdarma

zdarma

Měsíční vedení karty včetně  výpisu

7 Kč

42 Kč

69 Kč

Použití karty

mezinárodní

pouze ČR

mezinárodní

Nákup v obchodě

zdarma

zdarma

zdarma

Výběr z bankomatu v ČR

0,5% z vybr. částky, min. 20 Kč

45 Kč + 0,5% z vybr. částky

60 Kč

Úvěrový rámec

15 - 250 000 Kč

5 - 70 000 Kč

10 - 180 000 Kč

Bezúročné obd.

30 dní

40 dní

45 dní

Přečtěte si další zajímavé články k danému tématu:

Kreditní karta pro každého?

Už jste někdy platili životní pojistkou?

Jak je z tabulky patrné, výhodou ČSOB Úvěrové karty je především získání bezúročného období (ačkoli kratšího než u ostatních karet) za minimální měsíční poplatek, který představuje pouze částka za zaslání výpisu. Vedení karty je totiž na rozdíl do konkurenčních karet zdarma. Také roční úroková sazba z tříměsíčního splátkového období je o poznání nižší než u konkurenčních karet. Za neméně zajímavou pak lze považovat i horní hranici úvěrového rámce, která dosahuje  zajímavé výše (za podmínky, že  dosahujete dostatečných příjmů). Podstatný rozdíl, který vychází z charakteru karty, také představuje mnohem nižší poplatek za výběr z bankomatu.

Co však musíme této úvěrové kartě vytknout, je poplatek za vydání karty, který není zrovna nejmenší. Omezující, je podmínka existence vašeho běžného účtu u ČSOB, což ovšem musíme chápat, jako záměr banky, s cílem rozšířit škálu služeb svých klientů.

Zhodnotíme-li tedy ČSOB Úvěrovou kartu globálně, docházíme k názoru, že je velice vhodná pro obě varianty splátkového období a jistě nadchne nemalou část klientely ČSOB. Co bychom neměli zapomenout vyzdvihnout, je také fakt, že je tato karta, na rozdíl od svých konkurentů, konečně vhodná také pro výběry z bankomatů.

 

Jaké jsou podmínky pro získání ČSOB Úvěrové karty? Musíte být:

  1. Výhradně fyzická osoba
  2. Majitel ČSOB Osobního konta nebo ČSOB Privátního TOP konta
  3. Starší 18 let a současně mladší 65 let
  4. Občanem ČR nebo SR s tuzemskými příjmy

Jaký je váš názor na novou úvěrovou kartu? Nadchla vás nebo jste narazili na některé skutečnosti, které vás od ní odrazují? Nenechávejte si svůj názor pro sebe. 

 

Autor:Nejčtenější

Automobilky přitvrzují. Ceny aut letí nahoru

Zdražování aut

Možná jste si toho všimli sami, pokud uvažujete o koupi auta a sledujete ceníky. V některých se najednou objevily vyšší...

Dostali žárovky jako dárek, pak je měli draze zaplatit

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Žárovky jako dárek při podpisu smlouvy s novým dodavatelem energií jsou letitý šlágr. Smutné je, že si na takový dárek...Zrušíme hotovost, sílí hlasy. Co by to přineslo, rozebírá ekonomka

Ilustrační snímek

Objem bezhotovostních plateb výrazně narůstá. Co se stane, když peníze budou jen virtuální a skutečné peníze přestanou...

Zažil úspěch i pád. Dnes mluví o renesanci podnikání se zážitky

Jan Hájek

Před deseti lety založil firmu na zážitky. Lidem nabízí lety balonem, jízdu v rychlém autě, adrenalin ve větrném tunelu...

Tři roky v práci a budu šéfem, myslí si mladí lidé. Jak to chtějí udělat?

Ilustrační snímek

Chtějí vést pracovní tým, být pro kolegy inspirativní osobností a vzorem. Takové kariérní plány mají mladí lidé nejenom...Další z rubriky

Dražší hypotéce lze předejít předfixací. Jak funguje a kde ji uzavřít?

Ilustrační snímek

Srpnové zvýšení základních úroků centrální bankou zdražilo peníze na mezibankovním trhu, což se podle odborníků brzy...

Konec levných hypoték, sazby znatelně rostou

Ilustrační snímek

Předpovědi analytiků se potvrzují. V říjnu letošního roku úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu rostly. Během...

Nemovitosti jsou drahé! Ale kdeže, vysvětluje ekonom

Martin Mašát

Zaručené zprávy o drahých nemovitostech, cenových bublinách a nárůstech hodnoty bydlení číhají na každém kroku. Ale...

Další nabídka

Kurzy.cz

Perly týdne: Investorům došly peníze a medvědí akcie letos krutě trestají
Perly týdne: Investorům došly peníze a medvědí akcie letos krutě trestají

Čína se s USA přetahuje o post největší ekonomiky světa, v tuzemsku se zase politici a prezidentští kandidáti přetahují... celý článekNajdete na iDNES.cz