Obchod je moje třetí dítě

aktualizováno 
Šest let pracovala Štěpánka Tornerová na ARO v nemocnici. Teď vychovává dva malé syny. Před půl rokem si otevřela internetový obchod.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - manažerka, matka, dítě, korále, telefon | foto: Profimedia.cz

Před pěti lety se s rodinou přestěhovala do nového rodinného domu. Chtěla ho zařídit v moderním stylu, a tak hledala inspiraci v časopisech o bydlení, na výstavách, veletrzích i v prodejnách s nábytkem a bytovými doplňky.

Často brouzdala také po internetu, ale tuzemská nabídka se jí zdála omezená a neúplná. Od švagra, který se věnuje návrhům a realizaci interiérů kanceláří, si tedy vypůjčila zahraniční katalogy. Našla v nich spoustu zajímavých věcí, které by se hodily i do bytu. Nejvíce ze všeho ji zaujaly netradiční nástěnné hodiny. Stále častěji jejich fotografie srovnávala s nabídkou v prodejnách, až nakonec začala přemýšlet o otevření vlastního obchodu.

 Co tomu, že začnete podnikat z domova, říkal váš manžel?
Nezrazoval mě - naopak mě povzbuzoval, ať to klidně zkusím. Ale hned od začátku jsme si spolu ujasnili, kolik jsme ochotní na můj plán uvolnit financí, a hlavně kolik času mu můžu věnovat, aby tím netrpěly naše děti ani domácnost. Manžel totiž denně dojíždí do práce do Prahy a domů se vrací až večer, takže se na jeho pomoc můžu spolehnout vlastně jen o víkendech.

Proč jste si zvolila právě internetový obchod?
Nikdy předtím jsem nepodnikala, nemám žádné zkušenosti, takže se nám tahle varianta s manželem zdála jako nejvhodnější řešení. Klasický kamenný obchod vyžaduje mnohem větší investice, prostor a je také mnohem náročnější i na čas - musí tam být po celou otevírací dobu někdo přítomný, což u mě nepřipadalo v úvahu - přes den jsem především máma, která se musí postarat o syny.

Kariéra a rodina Štěpánky Tornerové

Vystudovala střední zdravotní školu, hned po maturitě ještě roční specializaci na ARO a JIP. Šest let pracovala jako zdravotní sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení pelhřimovské nemocnice. Potom odešla na mateřskou dovolenou a postupně porodila dva syny, Karla (6) a Štěpána (3). Za podpory manžela, který je farmaceut, letos na jaře otevřela internetový obchod, v němž prodává designové nástěnné hodiny.

Co vůbec start takového druhu podnikání obnáší?
Nejdřív ze všeho jsem si musela vyřídit živnostenský list. Zjistila jsem si podmínky, za nichž bych mohla kupovat zboží od zahraničních dodavatelů, a pak začala hledat firmu, která tvoří webové stránky. Shodou okolností jsem přímo v Pelhřimově objevila mladou paní, která je také na mateřské, a spolu jsme daly dohromady kostru celého e-shopu. Vymyslely jsme společně design www stránek, já začala pracovat na textech a netrpělivě očekávala první zboží. Ze začátku jsem sice řešila různé zádrhely technického rázu, ale po čtyřech měsících příprav jsem mohla letos 30. dubna svůj obchod konečně spustit.

Je e-shop úspěšný?
Je otázka, čemu lze říkat úspěch. Že bych na prodeji nějak zbohatla, to se určitě zatím říct nedá, ale těší mě, že se lidem hodiny líbí a že se zájem o ně postupně zvyšuje. Hlavně mě moje nová práce baví a stihnu se při ní bez problémů postarat o rodinu, takže jsem celkově určitě spokojená.

. nenechte si ujít seriál o úspěšných podnikatelích

Připravili jsme pro vás seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se pustily do netradičního podnikání a uspěly. V jednotlivých dílech se s vámi podělí o své zkušenosti ze světa byznysu mimo jiné i známí herci, zpěváci či modelky.

V předchozích dílech jste se mohli například dočíst, jaké to je, podnikat v showbyznysu, obchodovat s kávou či prodávat zbraně.

Čtěte další příběhy známých i méně známých podnikatelů

Jak moc je vaše obchodní činnost náročná na čas?
Přes den je starší syn Kája ve školce a já mám doma pouze mladšího Štěpánka. Jako každá máma mám samozřejmě spoustu povinností spojených s chodem domácnosti, vařím, peru, uklízím, žehlím. Ve volných chvílích vyřizuji vlastně jen telefonické hovory s dodavateli a zpravidla před polednem čekám na příjezd balíkové expresní služby, jejímž prostřednictvím posílám objednané zboží zákazníkům.

Večer, když uložím děti spát, vyřizuji běžnou administrativu, balím hodiny, které budu odesílat další den, a když mi vyjde čas, hledám na internetu nové modely, které bych v budoucnu mohla zařadit do sortimentu. To dělám někdy i v sobotu nebo v neděli, kdy se klukům může místo mě věnovat více manžel.

Takže ani nepotřebujete pomoc s hlídáním dětí třeba od babiček?
Naše babičky jsou ještě mladé a chodí do práce. Naštěstí ale obě bydlí v Pelhřimově, takže když potřebuji, pomohou mi. Někdy dopředu nevím, co budu přes den všechno muset stihnout, jsem zvyklá řešit denní program dost operativně. Starší syn hraje hokej a tenis, je potřeba ho vodit na tréninky. I když si vše plánuji, občas se stane, že něco nestíhám a na babičky se pak ráda obrátím. Někdy dokonce i na prababičku, které je už 82 let. Ta ale zpravidla hlídá vždy jen na chvíli spícího Štěpánka, když si potřebuji po obědě zařídit něco neodkladného.

Jaké máte plány do nejbližší budoucnosti?
Počítám s tím, že se v lednu příštího roku, až mi skončí rodičovská dovolená, opět částečně vrátím na ARO. Práce tam mě totiž moc baví a v nemocnici mi vyšli vstříc - mám domluveno, že budu chodit do práce jen na částečný úvazek. Chci mít dost času na rodinu a samozřejmě také na své "třetí dítě" - můj obchod, který je zatím ještě "mimino", ale časem snad trochu povyroste.

Autor:

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Nejčastější triky obchodníků: jak je rozpoznat a nesednout jim na lep

Ilustrační snímek

Každému se může stát, že si koupí něco, co nemá hodnotu. A nemusí jít přímo o nákup u „obchodníků s teplou vodou“....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Lidé bez práce volí raději brigádu, nově je v kurzu mikrozaměstnávání

Největší zájem je o administrativní výpomoc nebo kvalifikovanou brigádu v...

Pracovní trh aktuálně nabízí téměř 320 tisíc volných pozic, přesto je v České republice stále přes 200 tisíc lidí bez...

Další z rubriky

Lidé bez práce volí raději brigádu, nově je v kurzu mikrozaměstnávání

Největší zájem je o administrativní výpomoc nebo kvalifikovanou brigádu v...

Pracovní trh aktuálně nabízí téměř 320 tisíc volných pozic, přesto je v České republice stále přes 200 tisíc lidí bez...

Česko zažívá boom minipivovarů, brzy nebude mít pivo kdo vařit

V pivovarství chybí především technické profese.

Pivo údajně vymysleli před šesti tisíci lety Sumerové, ale asi nejvíce přirostlo k srdci Čechům. Každý muž u nás týdně...

Studentský nápad ho přivedl k podnikání. Chce změnit kavárenský svět

Praha,22.10.2018, Adrian Drozdek, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Adrian Drozdek je z Brna, má 18 let a hlavu plnou nápadů. Před rokem přišel s myšlenkou vytvořit mobilní aplikaci,...

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Kurzy.cz Michael J. Casey je členem vedení serveru CoinDesk a je členem výzkumného týmu zabývajícího se blockchainem na Digital ...

Najdete na iDNES.cz