Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Operace očí či nová prsa na splátky? I to už jde

aktualizováno 
Možná trochu netradiční vánoční dárek lze pořídit blízkým prostřednictvím společnosti Home Credit. Její úvěr Medifin slouží k financování nadstandardní zdravotní péče, která může mít podobu klasických lékařských zákroků, jako je například aplikace zubních implantátů nebo laserové operace očí či estetické medicíny, třeba faceliftingu nebo liposukce.

Bez ručitele a akontace

Zájemce o úvěr Medifin nemusí platit předem žádnou hotovost, standardní výše úvěru je do 30 000 korun, na tuto částku nepotřebuje žadatel ručitele. Doba splatnosti je volitelná na 6 až 36 měsíců, úvěry nad 30 000 Kč společnost poskytne na základě individuální dohody.

První splátka se hradí měsíc po zákroku. Kdo využije vánoční nabídky, nezaplatí ani o korunu více, pokud dluh splatí do tří měsíců nebo může využít možnosti tříměsíčního odkladu splátek. Úvěr od Home Credit mohou zájemci využít téměř u 500 zdravotnických zařízení v Česku.

Pacienty ani lékaře nečeká žádné velké papírování. Lékař s pacientem dohodne termín, cenu a způsob zákroku, zbytek administrativy je na pacientovi. Ten kontaktuje Home Credit, poskytne požadované údaje (jméno, rodné číslo, rodinný stav, zdroj a výši příjmu, cenu zákroku) a obratem získá vyjádření, zda žádost o úvěr byla schválena. Poté odešle do schvalovacího oddělení vyplněný formulář, který je součástí letáčku.

Lékař obdrží od společnosti vypracovanou úvěrovou smlouvu a v den zákroku ji on i pacient podepíší. Originál smlouvy pak lékař v přiložené obálce zašle na předtištěnou adresu, kopie si ponechá on a pacient. Na základě vyplněné úvěrové smlouvy jsou do sedmi dnů na účet lékaře poukázány finanční prostředky. Úvěr respektuje zachování lékařského tajemství a chrání soukromí pacienta. Ve smlouvě je v kolonce účel půjčky uvedeno pouze „financování zdravotních potřeb klienta“, nevyžadují se žádné bližší informace.
 
Pro zdraví i krásu

Z úvěru lze zaplatit nadstandardní lékařskou péči i zásahy plastických chirurgů, ale také nákup zdravotních pomůcek nebo pojišťovnou nehrazených léků. V ordinacích stomatologů lze na tento úvěr pořídit veškeré úkony, na které si pacient musí buď připlatit, nebo si je hradí zcela sám, jako jsou například zubní implantáty, korunky a můstky, částečné snímatelné náhrady.

Co se dá financovat z úvěru a kolik to stojí*
Operace očních víček 5 000 až 11 000 korun
Operace ušních boltců 7 500 až 12 000 korun
Facelifting 17 000 až 24 000 korun
Zvětšení prsů 44 000 až 70 000 korun
Liposukce, malý rozsah 4 000 až 10 000 korun
Liposukce, velký rozsah 10 000 až 30 00 korun

Poznámka: *Ceny jsou orientační, liší se podle jednotlivých pracovišť, použitých materiálů a postupů. Narkóza, léky a pooperační péče mohou být účtovány zvlášť.

Zdroj: Kliniky

Na splátky lze zaplatit také oční laserové a nelaserové refrakční operace, stejně jako pořízení kontaktních čoček nebo brýlí. K nejčastějším zákrokům estetické medicíny patří operace nosů, ušních boltců, očních víček, facelifting, úprava prsů, liposukce a podobně.

„Projekt Medifin zpřístupňuje přímo hrazenou péči širší skupině lidí,“ říká doktor Martin Choleva z Očního centra Videat Ostrava. Klienti centra využívají podle něj půjčky k úhradě laserových i nelaserových refrakčních operací. „Našimi klienty jsou z velké většiny mladí lidé mezi 20 až 30 lety věku a pro mnoho z nich znamená tento speciální úvěr jedinou možnost, jak refrakční operaci zaplatit,“ dodává doktor Choleva.

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Další z rubriky

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici

Ilustrační snímek

Spolu s ekonomikou roste i objem peněz domácností na běžných účtech u bank. Už loni v květnu překonala částka na těchto...

Kvíz: Víte jak, kde a za kolik letos získat nový cestovní pas?

Ilustrační snímek

Cestování do zahraničí je dnes jednodušší, než bylo před lety. Stačí koupit letenku nebo sednout do auta, vlaku či...

Kvíz: Dokážete odhadnout cenu jedinečných starožitností?

Portrét paní Osuské

Investice do starožitností se podle odborníků vyplatí: máte něco, co vám udělá radost, a ještě v tom jsou uložené...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

ČR - konjunkturální průzkum za duben ukazuje pokračující důvěru v domácí ekonomi...

Kurzy.cz Souhrnný indikátor důvěry (indikátor ekonomického sentimentu), vyjádřený bazickým indexem, oproti březnu vzrostl o 0,4 ...

Najdete na iDNES.cz